Sayfa 28/137 İlkİlk ... 1826272829303878128 ... SonSon
Arama sonucu : 1089 madde; 217 - 224 arası.

Konu: GMSTRF QNB Finans Portföy Gümüş Borsa Yatırım Fonu

6.55 gr gümüş oluyor
     Alıntı Originally Posted by bistvadisi Yazıyı Oku
    Arkadaş lar borsadan 1 adet GMSTRF ALDİGİM zaman kaç Gr gümüş aliyorum öyle bir kıstası varmı bu fonun yoksa tamamen bağımsız sadece gümüş u baz alıp yükselip düşmesine göre mi fiyatlaniyor

RNE-L01 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Oğlun güder,hatun sağarsa koyun olur...Türk atasözü

2.  Alıntı Originally Posted by enigma Yazıyı Oku
    6.55 gr gümüş oluyor
    Bu durumda %15-16 üzerinde fiyatlanıyor.Gümüş fiyatlarıyla birebir korelasyon göremedim.2012 yılında 1 Mart ve 5 Mayıs arasında fiyatı yarı yarıya düşmüş,XAG/USD fiyatlarında ise sadece %12-13 bir düşme var.Bunu açıklayabilecekolan var mı ?
    Youtube'a bir tanıtım videosu koymuşlar ,orada fiziksel gümüş aldığınızı ve QNB'de sakladığınızı düşünün ve biz de yıllık 0,47 yönetim gideri keselim demeye getirmişler ama grafik kafamı karıştırdı.Ayrıca bugünkü gr.gümüş hareketlerini 6.55 ile çarptığımızda rakamlar arasında ciddi fark var.

3.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Misal bugün 22 ,53 den kapamış yarın 22,58 den yazsanız bu seviyelerde kalırsa alırsınız misal.Ben uzun vadeli aldığım için o aradaki üç beş kuruşa takılmıyorum pek.
    Bugün için örnekleyelim ; fon 26,28 görmüş,gr gümüş ise 3,4803 gördü (ziraat yatırım ) ,3,4803X6,55 = 22,79 yapar.
    Ancak ben bugün 26.20'den aldım.Fon da en yüksek 26,28 görmüş.Aradaki rakam 3 kuruş falan değil,ciddi bir fark.

4. Şİmdi bütün sayfaları okuduğumda anladığım benim de Finansın elinde lot kalmadığı için gereksiz şişik fiyata aldığım gibi bir yoruma vardım.Bu sanırım ons %15 yukarı yaptığında ancak aynı fiyata gelir,tabii Finansın hala gümüşleri almadığını ve elinde olmadığını varsayarsak.Demem o ki,bir an evvel aldığımı satmam doğru gibi gözüküyor,çünkü 1-2 güne mal gelir ve aktif fiyata yakın bir yere düşer.
    Ne dersiniz ?

Alıntı Originally Posted by Allegro Yazıyı Oku
    Bu durumda %15-16 üzerinde fiyatlanıyor.Gümüş fiyatlarıyla birebir korelasyon göremedim.2012 yılında 1 Mart ve 5 Mayıs arasında fiyatı yarı yarıya düşmüş,XAG/USD fiyatlarında ise sadece %12-13 bir düşme var.Bunu açıklayabilecekolan var mı ?
    Youtube'a bir tanıtım videosu koymuşlar ,orada fiziksel gümüş aldığınızı ve QNB'de sakladığınızı düşünün ve biz de yıllık 0,47 yönetim gideri keselim demeye getirmişler ama grafik kafamı karıştırdı.Ayrıca bugünkü gr.gümüş hareketlerini 6.55 ile çarptığımızda rakamlar arasında ciddi fark var.
    borsada ideal her zaman çalışmaz. vatandaşın aşırı ilgisi var, satan yok, dolayısı ile denge yok. geçenlerde pegasus un havada uçağı yok, ama kağıdı uçuyordu. birkaç gündür de hızlıca düşüyor. borsa aşırılıkları sever.

6.  Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    borsada ideal her zaman çalışmaz. vatandaşın aşırı ilgisi var, satan yok, dolayısı ile denge yok. geçenlerde pegasus un havada uçağı yok, ama kağıdı uçuyordu. birkaç gündür de hızlıca düşüyor. borsa aşırılıkları sever.
    Elbette.Borsaya ilk bulaştığımda tek seanslı günlerdi,aracı kurumlardan kağıt basılır ve sonuçlar dağıtılırdı.Sonra teleteks hayatımıza girdi.11 yıllık birikimim bir tahtanın kapanmasıyla sıfır oldu.Yani elbette...Ancak bugün bu fonu görerek atladım,eylülde 125'ten aldığım tüpraşları 84'ten satarak.Bir kısım gümüşüm de TFX'te var.Ve rakamları anlayamadığım için sormuştum.Baştan aşağı 28 sayfayı okuyunca anladım ki aktif değer ve benim aldığım rakam arasında bir 5 kg kazık yemişim.O nedenle bu fonun gediklilerine bir danışayım dedim,Finansbank tekrar gümüş talep eder ve gelirse bu rakam aşağı gelir.26'20'den aldığım anda 26'11 oldu zaten,böyle bir kademe atlamaya ilk kez şahit oluyorum.Aksaray lunaparktaki kağıt oyunu gibi.Bana yarın eğer bu fiyatlara yakın bir yer bulursam satmayı önerir misiniz,çünkü %15 yukarıdan almışım aktif değerden.Zaten borsada yaptığım hisse senedi işlemlerinden 3 yılda param1/3 'e indi,biir de buradan tokat yemeyeyim.

Kafa karışıklığı olmasın önceden de bu şekilde yukarı fiyatlama olmuştu... fon üretip satış yapıyor finans
    Oğlun güder,hatun sağarsa koyun olur...Türk atasözü

8. Bendeki kısmet,dün bozdugum kağıt %3,5 yukarıda,bu da bir o kadar aşağıda.Şimdiden %7 icerideyim.

Sayfa 28/137 İlkİlk ... 1826272829303878128 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •