Sayfa 112/137 İlkİlk ... 1262102110111112113114122 ... SonSon
Arama sonucu : 1089 madde; 889 - 896 arası.

Konu: GMSTRF QNB Finans Portföy Gümüş Borsa Yatırım Fonu

1. Gümüş USD bazlı da bir toplarlansa artık buralardan iyi olacak.

Benim kendiimce bulduğum trendlere göre 2011 de başlayan düşüş yukarı kırıldı.

Ama 2009 dan beri içinde hareket ettiği trendde en üstte 60 en aşağıda 13 dolar var gibi.

2.  Alıntı Originally Posted by trade500 Yazıyı Oku
    eskinden yapikredi, qnb, tacirler ak gibi aracilar gunici fiyata bakamdab saglam alirdi. simdi bu tarz alici cok ama cok nadir. hatta yok gibi bisey. marj yuzde 1 indi. hatta bazen fon bile satis icin geliyor. zaten fiyat yuzde 1 dusse gece fonun satis rakamina gelir fiyat sabah. tahtada alis yazan yok. altlar bombos. birisi stop yapsa ki bu aralar olabilir. stop yapacak alici yok asagida. urkutuyor beni bu tahta. marj 40 50 kurussa artik gunici hic bakmiyorum bile. herkesi soguttular tahtadan.
    Tam benim hislerime tercüman olmuşsunuz. Hareketsizlikten de öte, benim başka bir husus daha dikkatimi çekiyor. 3-4 sene önce banka tahtalarını yakından izlerdim. Ne yazık ki bazı büyükler tahtalara o kadar hakimdiler ki, tahta onların masasına dönüşmüştü. Küçük yatırımcı onların insafına kalmıştı... Şu anda ne yazık ki gmstr'nin tahtası da bu duruma düşmeye başladı.

Daha açıklayıcı olması için: Bugünkü "Kademe Analizi"ne bir bakın. 42.500'den yapılan satışlara bir bakın. Korkunç bir satış oldu 42.500'den. Hal bu ki 42.500'den bu satış olurken kâğıt bırakın primli olmayı, fon indeksine göre 6,5 gramın altında bir değerdeydi. İskontoluydu yani. 6,43 grama yakın bir noktadaydı. O kademeden hem de kâğıdın fon indeksi 6,5 gramın bile altına denk gelirken bu ne kadar hacimli bir satış böyle? Nasıl gidecek ki böyle bir tahta?

Hakkımızda hayırlısı...
    Allah'tan kork yeter.

3. Dün benim için 20 yıllık borsa tarihimin altın vuruş günüydü....cumadan ful maldaydik....üstüne sabah robot çalışmayınca millet ucuzdan gldtrf , usdtrf yi özellikle satışa yazdı...telf açtım robot birazdan çalışacak dedi....39 bin göstergeli gldtrfyi 37.5 den hunharca satıyorlardı....45 bin aldım 37.4 ortalamayla....robot bı çalıştı 38.56 dan hepsini verdim....sıra usdtrfde geldi...7430 ile 740 arası mali yigmislar 4 bin aldım...gmstrfden sonra onunda robutu çalıştı hemen 754 ful verdim....sonra zgolda geçtik aynısı onda da oldu....

On berbat gmstrf çıktı, birazda ondan ekmek yedik... 41.5 den aldık 42.14 den bastık...

Sonuç tek günde +170 bin...

M2004J19C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Dün finansin robotu....gmstrfde 360 bin, gldtrfde 1 milyon, dolarda 21 bin aldı....piyasa sattı....

En çok gmstrfye sevindim...elinde 600 bin vardı 1 milyon oldu, hemde ucuzdan aldı şimdi makası daraltır....

5. Herkes biliyor tahtayı izliyorsan derinliğin varsa Sanko benim...
     Alıntı Originally Posted by say Yazıyı Oku
    hocam maşallah kurumları iyi takip ediyorsun hangi kurumdan işlem yapıyorsunuz merak ettim kimden alıp sattığımızı bilelim

6. Çok yanlış okuyorsun tahtayı...42.5 e vakıf 25 bin alış girdi geldi robot sattı...bugün gösterge 42.4 iken gmstrf 41.98 kapadı...gldtrfde 50 Kr aşağıdan kapadı , sebeb nasıl bankalar marjları makası actiysa fonda açtı, bir iki güne oturur sistem....

Normalde mal almitacaktim sırf göstergeden 50 Kr ucuz diye aldım...

Neden almitacaktim çünkü yine TL yi kistilar , Londra'da swap faizi patladı bu durumda TL bulmak isteyen borsa yada dolar satacak...borsa kan goluyken doların gerilemesi bu yüzden....
     Alıntı Originally Posted by silverysign Yazıyı Oku
    Tam benim hislerime tercüman olmuşsunuz. Hareketsizlikten de öte, benim başka bir husus daha dikkatimi çekiyor. 3-4 sene önce banka tahtalarını yakından izlerdim. Ne yazık ki bazı büyükler tahtalara o kadar hakimdiler ki, tahta onların masasına dönüşmüştü. Küçük yatırımcı onların insafına kalmıştı... Şu anda ne yazık ki gmstr'nin tahtası da bu duruma düşmeye başladı.

Daha açıklayıcı olması için: Bugünkü "Kademe Analizi"ne bir bakın. 42.500'den yapılan satışlara bir bakın. Korkunç bir satış oldu 42.500'den. Hal bu ki 42.500'den bu satış olurken kâğıt bırakın primli olmayı, fon indeksine göre 6,5 gramın altında bir değerdeydi. İskontoluydu yani. 6,43 grama yakın bir noktadaydı. O kademeden hem de kâğıdın fon indeksi 6,5 gramın bile altına denk gelirken bu ne kadar hacimli bir satış böyle? Nasıl gidecek ki böyle bir tahta?

Hakkımızda hayırlısı...

7.  Alıntı Originally Posted by tortumlu Yazıyı Oku
    Herkes biliyor tahtayı izliyorsan derinliğin varsa Sanko benim...

Tahtada işlemde yapıyorum derinlikte var forumda yeniyim sadece
    Sanko güzel iş çıkartıyor maşallah diyelim

8.  Alıntı Originally Posted by tortumlu Yazıyı Oku
    Çok yanlış okuyorsun tahtayı...42.5 e vakıf 25 bin alış girdi geldi robot sattı...bugün gösterge 42.4 iken gmstrf 41.98 kapadı...gldtrfde 50 Kr aşağıdan kapadı , sebeb nasıl bankalar marjları makası actiysa fonda açtı, bir iki güne oturur sistem....

Normalde mal almitacaktim sırf göstergeden 50 Kr ucuz diye aldım...

Neden almitacaktim çünkü yine TL yi kistilar , Londra'da swap faizi patladı bu durumda TL bulmak isteyen borsa yada dolar satacak...borsa kan goluyken doların gerilemesi bu yüzden....

Üstadım inanın onu gördüm. Tamam robot bekleyen alış emrine satış yaptı. Ama göstergenin altında satış yaptı. Yani eskisi gibi fiyatın göstergenin %25- %30 üzerinde olmasından bahsetmiyorum Hatta göstergenin %10 üzerine çıkmasının bile artık olamayacağını biliyorum ama robot da göstergenin altına satıyorsa bu çok olumsuz bir durum.

Hatırlarsanız daha yakın zamanda gösterge 40,30 iken robot alış 40,50 satış 41,3 çalışırdı robot. Yani hiç değilse robot satış göstergenin 1 TL üzerindeydi hatta robot alış bile 20 krş üzerindeydi. Şu anda ise robot satış bile göstergenin altında. Nitekim dediğiniz gibi günü de göstergenin altında kapattık...

Küçük yatırımcı panik yapsa anlayacağım. Ama elinde bu kadar çok mal olan robot göstergenin altında satış yapıyorsa orda kaygılanıyor insan.
    Allah'tan kork yeter.

Sayfa 112/137 İlkİlk ... 1262102110111112113114122 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •