Sayfa 134/136 İlkİlk ... 3484124132133134135136 SonSon
Arama sonucu : 1088 madde; 1,065 - 1,072 arası.

Konu: GMSTRF QNB Finans Portföy Gümüş Borsa Yatırım Fonu

1. Bugün 6,40 grama göre fiyatı 75 civarı iken birileri fonu 77'ye kadar aldı, Koçibey analiz ederse anlarız neler oluyor, çin mevzusu mu alevlendirdi acaba, FED faiz arttıramayacak noktaya gelir beklentisi mi alınıyor, izleyelim bakalım,

2. Koçibey Üstadım sizin yorumunuz ne olur acaba? Şu anda hissedeki toplam işlem 668 bin ve bunun tam %68'i (456 bin) 77 TL'den gercekleşen satış emirleri. Kâğıt birden, satıştan gerçekleşen blok işlemlerle uçuruldu. Çok ciddi şekilde yükseltildi tamamı 77'den gerçeklesen blok el değiştirmelerle. Çok net bir hareket var. Yorumunuz ne olur acaba?

3. 77 TL'den gerçekleştirilen el değiştirme işlemleri daha da yüksek hacimle devam ediyor. Şu anda Kademe Analizi öyle bir hal aldı ki; 77,3 TL ile 76,9 TL arasında diğer kademelerden 1, 3, 5,11, 34 vb adet işlem gerçekleşmişken, 77 TL'den gerçekleştirilen blok el değiştirme 493 bin adede ulaştı. Hakikaten, fiyatı da yükselten ciddi bir el değiştirme yapılıyor...

4. Şu anda da 78 TL'den 123 bin adet yine satış emriyle el değiştirdi. Diğer kademeler bomboş. Kâğıt bu sefer de 78'den gerçekleşen işlemlerle el değiştiriyor. Ciddi bir yükseliş ile.

5. Haziran gibi 109 ton mevcut vardı, sonra 98 ton oldu, bugün yine 102 ton olmuş. Fondaki gümüş ton değişimi; pay talebi olup ve pay sahipleri satış yapmayınca mı oluyor, Fona ekleme ve çıkarma konusunda bilgisi olanlar paylaşırsa memnun olurum.

6. Uzun zamandır yazılmamış.

Gümüş fiyatının haftalık grafiğinde MACD yukarı kesti.

Bayağı bir baskılanıyor gümüş ancak bence 18.5 ları aşağı kırmayacak ve buradan yukarı yapabilir.

Burayı kırarsa 15.5 lerin altına ineceğini zannetmiyorum. Kabaca 20% dolar bazında aşağı en kötü ihtimal bence. Ancak yukarıdaki potansiyel çok daha fazla diye düşünüyorum.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,019

8. Gümüş ons dolar bazlı aylık grafik.

Kendi analizlerime göre 15.45 USD nin dip olacağını tahmin ediyorum şayet aşağı bir hareket olursa. Bu aşağıdan gelen trend kırılmadığı sürece uzun vadeli olarak bu bölgelerin alım ve unutmak için dolar bazlı uygun olduğunu düşünüyorum.

Tabii ki yatırım danışmanı değil bireysel bir yatırımcıyım. O yüzden şüphe ile yaklaşın.

Sayfa 134/136 İlkİlk ... 3484124132133134135136 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •