Special Days Image
Sayfa 35/137 İlkİlk ... 2533343536374585135 ... SonSon
Arama sonucu : 1089 madde; 273 - 280 arası.

Konu: GMSTRF QNB Finans Portföy Gümüş Borsa Yatırım Fonu

1.  Alıntı Originally Posted by destroyerfb Yazıyı Oku
    31.40 lara geldi, fiziksel bulunamadığından dolayı gram gümüşe göre (4.23tl) fark 13% lere çıktı, ilerleyen dönemde bir düzeltme yapması mümkün müdür?
    Mümkündür diye düşünüyorum,zira ben 15.22 iken ons 26.20'den aldığımda %15 yüksekti ederinden.Daha sonra 1 haziranda ekonomiler açılınca bir gün %10,2.gün %5 ilave totalde %15 geri çekti fon yönetimi ve aktif değere 0,60 birim kadar yaklaştırdı.Bu uzun bir süre 0.60-0,40 aralarında seyretti.Geçen hafta 1 birim açılınca yani aşağı yukarı aktif değer 25.75 gibiydi ve Bistte 26.85 idi ben sattım,dedimki bunlar yine yaklaştırır ancak ara açıldıkça açıldı.Her iki durumda da olan bana oldu.
    Dikkatimi çeken fon şu an piyasa hızlı yukarı gidiyor ve bu işten para kazanmak istiyor,yedire yedire mal veriyorlar ve ara açık kalıyor.Ama her an yukarıdaki örnek gibi yapabilirler.

arkadaşlar ben gümüşe yatırım yapmayı düşünüyorum ancak gram gümüş mü alayım yoksa gmsrf mi bilemedim. Bu fon bugün yüzde 4 arttı gram gümüş yüzde 2 arttı. Bu fon neye göre fiyatlanıyor?

3.  Alıntı Originally Posted by mistyimage Yazıyı Oku
    arkadaşlar ben gümüşe yatırım yapmayı düşünüyorum ancak gram gümüş mü alayım yoksa gmsrf mi bilemedim. Bu fon bugün yüzde 4 arttı gram gümüş yüzde 2 arttı. Bu fon neye göre fiyatlanıyor?
    fonun bir aktif değeri var ancak arz ve talebe göre borsada fiyatlanıyor.fon yönetimi gerçek değerinde tutmayı kimi zaman başarıyor kimi zaman başaramıyor,ya da yapmıyor,ortamdan yararlanıyor,satıp para kazanıyor.benim yorumum bu.zira fiziki gümüş istersen alabiliyorsun,buradan ucuza geliyor.

4. seans öncesi fiyatıyla aktifin 4 lira fark var. bakalaım nolacak. makas bugun daha da açılır. açılır da qnb müdahale eder mi sizc e?

5. tortumlu gibi olmasa da tavandan gönderdim gitti. enteresan fiyat hareketleri

6. hadi qnb yap bi güzellik çek aktife

7. Bu hisselerden alayım dedim de %36 pahalı normal gümüşten. Fark çok fazla yahu. Anladık fiziki gümüş bulamıyorlarmış şuan hem uçuşların olmaması da etkilemiş bunu daha önce de aga %36 da çok fazla yahu.

8.  Alıntı Originally Posted by Foçabeyi Yazıyı Oku
    Bu hisselerden alayım dedim de %36 pahalı normal gümüşten. Fark çok fazla yahu. Anladık fiziki gümüş bulamıyorlarmış şuan hem uçuşların olmaması da etkilemiş bunu daha önce de aga %36 da çok fazla yahu.
    evet öyle. dün qnb kapa da açıkladı takip farkı çok artmış diye ama bilmeyen çok kişi olduğu için hayvani bir talep var ondan tavan gidiyor. yarın bir gün gümüş bulurlarsa davşan gibi kalacak o kesim.

Sayfa 35/137 İlkİlk ... 2533343536374585135 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •