Sayfa 737/739 İlkİlk ... 237637687727735736737738739 SonSon
Arama sonucu : 5910 madde; 5,889 - 5,896 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1. Ne kadar varki daha elinde

Alıntı Originally Posted by Okan59 Yazıyı Oku
    Yaz elindeki malı tabana ne ızdırap cektiriyosun

2.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Bankof Citi ye toplamaya devam ediyor
    Aylıkta 5,22 milyon lot almış Citi
    Muhtemel bu malı satiyor

https://twitter.com/kazancliportfoy/...iFjPQzZOA&s=19 4 tane daha türbin kapasitemize yakında eklenir gibi duruyor, haberde 3 denmisti ama kapasite mi arttırdılar acaba. Sırada 50mw antalya ges. Teslim alınacak konutları kiralama işiyle uğraşmayıp kaynağı oradan yaratırlar umarım. Kredi ile fonlama zor bu dönem.

4.  Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    Sonuç olarak Ben nevi şahsım adına Menderesin enflasyon muhasebesinden çok pozitif bir hava ile etkileneceğini düşünmüyorum. Uzmanı değilim yanılma ihtimalim yüksek

İlk taşı en günahsız olanınız atsın

Tavrım hala değişmedi
    Zengini fakir eden müsrif evlattır .Memuru fakir eden süslü avrattır .Fakiri fakir eden kuru inattır

5.  Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    Tavrım hala değişmedi
    100 mgw kurulu güç desek, tanesine de en az 1,5 milyon dolar desek devreye alınacaklarda var, ilk çeyrek sadece bunların değeri piyasa değerinden fazla gayrimenkul ve fabrika bedava üzerine...
    pd baya düşük çıkar özsermaye bilanço açıklandığında piyasa değeri daha da düşer bana göre tabii ki varsa bildiğiniz gerekçeleri ile yazarsanız bizde boşuna beklememiş oluruz.

Enflasyon muh. kağıt üstünde bir olay, olumlu etkileyecek şirketler bir elin parmağını geçmiyor zaten. Karlılık açısından özellikle tekstil tarafında olumsuz olacaktır ama finansman gideri tarafında artısı olabilir ben bu konuda çok net olamıyorum, çok da umursamıyorum. Enf muh. artısı olacak kesin olan şey, özkaynakların yeniden değerlemeler ile birlikte 7 milyara yaklaştığını göreceğiz önümüzdeki dönemlerde proje teslimi ile birlikte pd/dd 0.30 lara gelecek. 3 milyarlık bir şirketiz, bu ay içerisinde bilançoda 200m görünen bir yer 1.5 milyara yakın satılmaya hazır olarak güncellenecek. Bu bile piyasa değerimizin %50 si kadar. Tarım tarafında geçen yıl tamamlanan yeni yatırımların etkisini önümüzdeki bilançolarda göreceğiz. Enerjide %30 luk bir artış yakında devreye girecek, antalya ges ile yıl sonu kapasite 2 ye katlanmış olacak. Alınması beklenen karbon sertifikalar var, katkısı ne kadar olacak göreceğiz. Bu yıl bu hızda büyüyebilecek bir şirket göremiyorum. Olumsuz taraflar ise tekstil tarafı çok parlak değil, argeden bir şeyler çıksa keşke , Rıza faktörü var bir de tabii.

7. Menderes nette borçlu bir şirket, geçmişten bu yana süregelen bir borçluluk var bu borçların içinde %11-14 arasında faizli TL cinsinden krediler var. Enflasyon muhasebesi ile bunlardan parasal kazanç oluşması gerekir..

8.  Alıntı Originally Posted by nakama Yazıyı Oku
    100 mgw kurulu güç desek, tanesine de en az 1,5 milyon dolar desek devreye alınacaklarda var, ilk çeyrek sadece bunların değeri piyasa değerinden fazla gayrimenkul ve fabrika bedava üzerine...
    pd baya düşük çıkar özsermaye bilanço açıklandığında piyasa değeri daha da düşer bana göre tabii ki varsa bildiğiniz gerekçeleri ile yazarsanız bizde boşuna beklememiş oluruz.
    Sadece enerji tarafi 200 mln usd.

Jes lerin maliyeti daha yuksek onu hesaba katmak lazim.

Tabi birde borclarıda bu degerden düşmek gerekiyor

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 737/739 İlkİlk ... 237637687727735736737738739 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •