Sayfa 118/739 İlkİlk ... 1868108116117118119120128168218618 ... SonSon
Arama sonucu : 5910 madde; 937 - 944 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1.  Alıntı Originally Posted by kamuranaliriza Yazıyı Oku
    Yönetim Kurulumuzun 13.01.2021 tarih 2021/02 sayılı toplantısında;

1. Şirketimizin, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu ("TTK")'nun 134 ve devamı ilgili maddeleri; 5520 sayılı Kurumlar Vergisi Kanunu ("KVK")'nun 19 ve 20'nci maddeleri ile Şirketimizin 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu ("SPKn.")'na tabi şirket olması ve paylarının Borsa İstanbul A.Ş. ("Borsa")'de işlem görüyor olması nedeniyle, SPKn.'nun 23'üncü maddesi ve ilgili sair hükümleri ile Sermaye Piyasası Kurulu ("SPK")'nun "Birleşme ve Bölünme Tebliği" (II-23.2) ve ilgili diğer mevzuat hükümleri dahilinde, sermayesine %100 oranında iştirak etmiş olduğu doğrudan bağlı ortaklıkları Akça Enerji Üretim Otoprodüktör Grubu A.Ş. ("Akça Enerji A.Ş.") ve Tan Elektrik Üretim A.Ş.'nin ("Tan Elektrik A.Ş.") tüm aktif ve pasifinin bir bütün halinde Şirketimiz tarafından devir alınmak suretiyle Şirketimiz bünyesinde birleşilmesine,

2. Şirketimiz, devir olan Akça Enerji A.Ş. ve Tan Elektrik A.Ş.'nin oy hakkı veren paylarının tamamına sahip tek ortak olması sebebiyle birleşme işleminde Şirketimiz'de sermaye artırımı yapılmamasına ve birleşme işleminin TTK'nın 155 ve 156'ncı maddeleri ile SPK'nın Birleşme ve Bölünme Tebliği (II-23.2)'nin 13'üncü maddesi kapsamında "kolaylaştırılmış usulde birleşme" hükümleri dahilinde yürütülmesine,

3. SPK'nın "Birleşme ve Bölünme Tebliği" (II-23.2) hükümlerine uygun olarak, anılan Tebliğ ekinde (EK/1) listelenen gerekli bilgi ve belgelerden, söz konusu Tebliğ'in 13'üncü maddesinin 2'nci fıkrasında, "kolaylaştırılmış usulde birleşme" başvurusu kapsamında SPK'ya iletilmesine gerek olmadığı belirtilen; ‘bağımsız denetim raporu', ‘birleşme raporu' ve ‘uzman kuruluş görüşü' hariç diğer belgelerin hazırlanması ve bu belgeler ile birlikte SPK'ya, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'na ("EPDK") ve gerekmesi halinde diğer resmi kuruluşlara başvuruda bulunulmasına,

4. Kolaylaştırılmış usulde yapılacak birleşme işleminde, SPKn.'nun 24'üncü maddesi ve ilgili sair hükümleri ile SPK'nın "Önemli Nitelikteki İşlemler ve Ayrılma Hakkı Tebliği" (II-23.3) hükümlerine göre herhangi bir "ayrılma hakkı" doğmayacak olduğunun tespitine,

5. Birleşme işleminde, SPK'ya yapılacak başvuru kapsamında, birleşme işlemine taraf şirketlerin Türkiye Muhasebe Standartlarına uygun olarak hazırladıkları 01.01.2020 – 30.09.2020 hesap dönemine ait ara dönem finansal tablolarının esas alınmasına,

6. Birleşme Sözleşmesinin hazırlanması ve imzalanmasına,

7. Şirketimize devir olan Akça Enerji A.Ş. ve Tan Elektrik A.Ş. ile TTK'nun 156'ncı ve diğer ilgili maddeleri hükümlerine göre kolaylaştırılmış şekilde birleşildiğinden, birleşme sözleşmesinin genel kurulun onayına sunulmasına gerek olmadığının tespitine,

Karar verildi.
    Şirket halka arz mı planlıyor acaba?

mendo...iki gündür %5 civarı marjlarla zigzag çiziyor, şirket birleşimi kap haberi sonrası yön bulmaya çalışır gibi bir hali var... hayırlısı bakalım...

SM-G780F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by PEHLİVAN Yazıyı Oku

3.09 analizden sonra 3.40 hedef görülmüştü
    Eskilerden Kim Kaldı Şu Piyasada-->https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=46405
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

4. Bugün çok salmamalı artık.

3,40 üzerini test ederse çok iyi olur.
    Asla yatırım tavsiyesi değildir.
    Ancak bir aptal suyun derinliğini iki ayağıyla ölçer..Afrika özdeyişi

5. Enerji yatırımları bitti haberi ile Mndrs bir yülseliş dalgası yaşadı. Şimdi de enerji şirketi ile Mndrs tek vücut olacak. Yani enerji iştirakinin karının etkisi şirket bilançosunda net olarak görülecek. yıl sonu bilançosunda borçların son durumu görüldüğünde ve birleşme işlemi tamamlandığında umuyorum çok daha güzel bir Mndrs tablosu göreceğiz.

Ama şirketin bunca yıl göz göre göre kur riski nedeniyle zarar etmesine nasıl izin verildi anlamak zor. Hele ki herkesin erişimine açık hedge enstrümanları varken piyasada.

Şirket ana faaliyet konusunda ne kadar başarılı ise, işin ekonomi ve finans yönetimi konusunda bir o kadar başarısız yönetim sergiledi geçmişte. Umuyorum gelecek yıllar için gerekli dersler alınmıştır artık. YTD

6. Maaşallah,mendo'muza.
    Asla yatırım tavsiyesi değildir.
    Ancak bir aptal suyun derinliğini iki ayağıyla ölçer..Afrika özdeyişi

Gün mendonun du bugün, 158 milyon lot rekor sayılabilecek işlem hacmi ( işleme açık 125 milyon lot var) ile tavan müthiş...hele ki.. endex -4 iken... gün içinde benim gördüğüm 3 kez tavan bozup tekrar tavan kapadı 2 milyon lot bekleyen alış ile...başrol oyuncusu bofa 8,6 milyon lot ile günü kapattı.... 3,47 den biraz daha eklemeye çalışırken uçtu gitti ona yanarım... benim için mndrs günün özeti böyle...

Meril dün 3,56 ortalama ile 8,6 m. Lot ile tavan yapmıştı... bugün 8.5 m. Lotu 3,40 ortalama ile sattı taban yapamadı ama 3,31 e değdirdi... 3,43 kapadı... taşıması zor bir kağıt.. trade den iyi kazananlar olmuştur....

Sayfa 118/739 İlkİlk ... 1868108116117118119120128168218618 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •