Sayfa 168/741 İlkİlk ... 68118158166167168169170178218268668 ... SonSon
Arama sonucu : 5927 madde; 1,337 - 1,344 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

Nisan da topik de yazar da kalmadı, topikdaşlar sattı galiba... yeni enerji halka arzlar aydem, galata wind ve bizim akça enerji kıyaslarsak sizce durum nasıl....

SM-G780F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Az biraz verdim başka bir kağıtta yukarı potansiyel gördüğümden. Borsada kar zarar ortak ama bu şekilde zarar etmekten dolayı da mutlu değilim. Ne zaman orta vadeli kağıt alsam başta bir zarar ediyorum, artık alıştım garipsemiyorum da. Daha önce de yazdım şirketin yapısına ve gücüne güveniyorum, tek sorun patron bizi adam yerine koymuyor, zaten bunu açıkça beyan da etti geçmişte. O yüzden tavsiyem Menderes’i orta/uzun vade yatırım olarak görmeyenlerin her daim dikkat etmesi bu şirketi alıp satarken. YTD

3. Gün itibariyle Ort. 2,95 lerden elimden tamamen boşalttım. Her zaman ki saçma sapan sıçrayışını bekledim gün boyunca bulunca da lanet edip sattım ve izleme listemden tamamen çıkarttım. Eregl kazanımlarımın yarısına yakınını mndrs gibi rezile kaptırdım. Sağlık olsun. Vakti gelecek elbet fakat benim böyle belirsiz ve verimsiz vakitlere ayıracak vaktim yok. Gözüm kapalı bir banka alırım şu zamanda Mndrsten daha iyi. Ayrıca şunuda belirtmek istiyorum NNF gibi başarılı bir fonun bilanço odaklı alım yaptığını düşünüyorum. Bilanço dönemine yakın küçük işlemler yapabilirim. Herkese iyi yatırımlar.

Aldığıma pişman etti beni ama bizim borsanın genelinde yaşanılır bu zaten....almadığım kâr kadar zarardayım şimdi... kendimi avutayım şimdi birazcık..... satmadımki kâr ettim diyeyim, satmadımki zarar ettim diyeyim...

SM-G780F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. [QUOTE=alperonal;5302815]Aldığıma pişman etti beni ama bizim borsanın genelinde yaşanılır bu zaten....almadığım kâr kadar zarardayım şimdi... kendimi avutayım şimdi birazcık..... satmadımki kâr ettim diyeyim, satmadımki zarar ettim diyeyim..

Başını pencereden çıkarmadın diye dışarıdaki şenlikte insanlar eğlenmiyor mu sanıyorsun.

6. 2.95 ne zaman gördü mndrs ?

7. Akça Holding sitesinden alıntı;

Akça Enerji Grubu, 1998 yılında Akça Enerji Üretim Otoprodüktör Grubu A.Ş. 'nin kurulmasıyla, elektrik üretim ve ticareti faaliyetlerine başlamıştır. 2006 yılı içinde 20 MW kurulu güce sahip yüksek verimli Doğalgaz Kojenerasyon Santralini tamamlayarak ilk yatırımını işletmeye almıştır.

2007 yılı itibarı ile Yenilenebilir Enerji Projeleri AR-GE çalışmalarının tamamlanması ile Türkiye Enerji Sektöründe faaliyetlerin genişletebilmesi amacıyla yeni yatırım kararları alınmıştır.
    Bu kapsamda; Sarayköy Denizli’de 4 MW Jeotermal Enerji Santralı, Aliağa İzmir’de 19,2 MW Rüzgar Enerjisi Santralı, Alaşehir/Manisa’da 19,4 MW Jeotermal Enerji Santralı ve Aliağa&Bergama/İzmir’de 22,5 MW Rüzgar Enerji Santralı yatırımlarımız başarı ile tamamlanarak işletmeye alınmıştır.

Güneş Enerjisi Santralı yatırımları proje etüt çalışmalarımız devam etmektedir.

2020 yılına kadar 75 MW Jeotermal Enerji, 75 MW Rüzgâr Enerjisi ve 25 MW Güneş Enerjisi santrali projelerimizin faaliyete geçmesi ile birlikte toplam 175 MW kurulu güce ulaşılması planlanmaktadır.

Piyasa değeri 677.500.000 TL Tekstil-Tarım Hariç

Galata wind

Şirketin bünyesinde 3 adet rüzgar enerji santrali ve 2 adet güneş enerjisi santrali bulunmaktadır. Bu santrallerin toplam kurulu gücü 269 MW olup bunun 234,9MW lik lısmı RES’lerden 34,1 MW’lik kısmı GES’lerden oluşmaktadır. Şirket Elektrik Enerjisi Üretim sektöründe sadece Yeşil ve Yenilenebilir Enerji kaynaklı üretim yapmaktadır.

2.706.044.776 değerinden Halka Arz gerçekleştirilmektedir. (Halka arz tavanlarını saymıyorum)

Yorum sizlerin.

Yatırım tavsiyesi değildir.

8. Akça ve tan enerjinin ciro ve faaliyet karlılığı, birleşme metninde 9 aylık verilmişti, 12 aymış gibi rakamları revize ettiğimizde
    ciro 140 faaliyet karı 80 gibi oluyor.

Galatawind de bu rakamlar ciro 332, faaliyet karı 243 şekllinde 2020 yılı için.

Arada ikisi arasındaki kurulu güç farkından fazla fark var gibi. YTD

Konu hakkında açıklayıcı bilgisi olan varsa çok memnun olurum.

Sayfa 168/741 İlkİlk ... 68118158166167168169170178218268668 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •