Sayfa 208/739 İlkİlk ... 108158198206207208209210218258308708 ... SonSon
Arama sonucu : 5910 madde; 1,657 - 1,664 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1. Rıza nın kaldırma problemi var anlaşılan

saman Alevi gibi hemen sönüyor

2. kim kime dum duma

kağıtta ky yok belli

patron oyuncu fon yancı az da yabancı çarpışıyor

3. hayde hop hop hop

4. Rüzgar

2014 ylında Aliağa RES projesi ile başlamış olan yatırım faaliyetlerimiz bugün Akça RES projesi ile birlikte toplam 46,5MW kurulu gücündeki kapasitesine ulaşmıştır.

Aliağa RES
    Akça RES

5. Jeotermal

2015 yılında Tosunlar-1 JES ile başlamış olan çalışmalar bugün Baklacı JES ile birlikte toplam 23,4MW kurulu gücündeki kapasitesine ulaşmıştır.

Tosunlar-1 JES
    Baklacı JES

6. Güneş

2021 yılında Menderes Tekstil GES 7,8MW kurulu gücündeki kapasitesine ulaşmıştır.

Menderes Tekstil GES

7. Rfid Teknolojisi

RFID, basit bir tanımla radyo frekanslarıyla haberleşme ve benzersiz kimliklendirme olarak tanımlanır. Otoyollarda, havayollarında bagaj takibinde, kargo taşımacılığında, hastanelerde, kütüphanelerde, fabrikalarda takip ve otomasyon süreçlerinde, üretimde, lojistikte RFID teknolojisi giderek yaygın bir kullanım alanı bulmaktadır. RFID'yi mevcut teknolojilerden ayıran en önemli özelliği temassız çalışıyor olmasıdır.

Menderes Tekstil Rfid

İşletmemizin; üretim alanlarında (500.000 m²â€™lik alan) DOK olarak tanımlanan ve üzerinde 15.000 metreye kadar bez bulunabilen üretim içi stok araçlarının (yaklaşık 2200 adet dok) bulundukları yerlerin anlık takibini gerçekleştirilecektir. Bu işlem için aktif RFID teknolojisi kullanılmıştır. İşleme girecek bez stok araçlarını (dokları) bulmakta yaşanan zorluklar, üretim ve iş gücü kaybı önlenmiş ve üretimin gecikmesinin önüne geçilmiştir.

8. Geleceğin Dijital Baskı Teknolojisi
    Menderes Tekstil dijital baskı teknolojisinde dünyaya liderlik ediyor

Ev tekstilinde dünya lideri Menderes Tekstil, üretimin yanı sıra üretim teknolojilerinde de sektöre liderlik etmektedir. 2007 yılında sektörü dijital tekstil baskısıyla tanıştıran şirketimiz, teknolojik gelişmeleri sürekli takip ederek, 2013 yılında tüm dünyadaki ev tekstil sektörünü dijital baskı teknolojisinin geleceği olan single-pass dijital baskı teknolojisiyle tanıştırmıştır.

Single-pass dijital baskı teknolojisi sayesinde 2007 yılında saatlik 20m olan dijital baskı hızı, bugün saatte 4.500m’ye kadar ulaşmıştır. Yeni nesil baskı teknolojisi, üretim hızı ve ürün kalitesini de ileri seviyeye taşırken, enerji ve su tüketiminde azalma sağlayarak çevre dostu üretim araştırmalarında da sektöre çözüm olmuştur. Desen üretiminde özgür tasarımlara olanak sağlayan teknoloji ile sektör yepyeni bir üretim sürecine başlamıştır.

Sayfa 208/739 İlkİlk ... 108158198206207208209210218258308708 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •