Sayfa 212/739 İlkİlk ... 112162202210211212213214222262312712 ... SonSon
Arama sonucu : 5910 madde; 1,689 - 1,696 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1.  Alıntı Originally Posted by minikyatirimci Yazıyı Oku
    ilk çeyrekte maliyetler gerçekten düşük kalmış.. demekki kapasite kullanımında sağlam artış olmuş..

bir nevresim yerine 10 ürettiyseniz, bazı giderlereniz sabit.. makina, işçilik, enerjinin bir kısmı.. bundan dolayı brüt karlılık çok güzel geldi..

dediğiniz gibi 9haneli kar benim için de müthiş olur bakalım piyasa ne yapacak..
    patron itibarını düzeltebilecek mi yoksa geçen yıl işlem görürü tipe dönüştürdüğü lotları satması çok zor
    9 haneli kar nasıl oluyor
    burada yazdığım bilgi ve yorumlar kendi görüşümdür. kesinlikle yatırımcı tavsiyesi değildir. Y.T.D

2.  Alıntı Originally Posted by Frqn21 Yazıyı Oku
    Sayın minikyatirimci, ben de Epiaş şeffaflıktan sabah güncellediğim ve önümüzdeki çeyrekler için de kur ve üretim miktarları tahminlerime dayalı Enerji tarafında ciro beklentilerimi gösteren tabloyu paylaşayım. Kur kapanış seviyeleri gayet güzel, dengeli oldu. İlk çeyrek marjlarının korunması gayet tabi doğru olmaz ama benim gelir tablosu tahminlerim beni memnun etti. Daha ileriki dönemde beklentilerimizi paylaşabiliriz.

hasılat 102 milyon ise kar ne olacak borç ödemeleri de var
    burada yazdığım bilgi ve yorumlar kendi görüşümdür. kesinlikle yatırımcı tavsiyesi değildir. Y.T.D

3.  Alıntı Originally Posted by Frqn21 Yazıyı Oku
    Çok olur, ne yapacak o kadar karı

Ben hesabımı 880m civarı ciroya göre yaptım, satışların maliyetini 570m koydum geçtim, esas faal gel/gid, finansal giderler falan filan derken kafam rahat taşıyacağım net kar rakamını veriyor fıstık gibi, üstünde olursa kremalı olur. Senin yazdığın olursa Rıza beyefendi demen lazım bundan sonra
    880 milyon ciro mart haziran ayı içinmi

yoksa

ocak haziran ayı için mi böyleyse 880 milyon imkansız fazla olur

4.  Alıntı Originally Posted by minikyatirimci Yazıyı Oku
    ilk çeyrek 90m tl ciro ve 64m efk ile çalışmış enerji tarafı.. yani %71 esas faaliyet kar marjı varmış..
    90 milyon satışa 64 milyon esas faaliyet kar etmiş dediğiniz gibi % 71 efk kar marjı var ama 62,5 milyon borç ödeme yapmış yani kar yok

5. arkadaşlar net kar rakamlarını tahminleride yazarmısınız

ben 150 / 180 milyon arasında kar bekliyorum ocak haziran arası

6.  Alıntı Originally Posted by kamuranaliriza Yazıyı Oku
    9 haneli kar nasıl oluyor
    xxx.xxx.xxx gibi

yani 100.000.000 üzeri bu çeyrekte

7.  Alıntı Originally Posted by minikyatirimci Yazıyı Oku
    xxx.xxx.xxx gibi

yani 100.000.000 üzeri bu çeyrekte
    ocak haziran arasımı 6 aylık mı 3 aylıkmı

nisan başından haziran sonumu

8.  Alıntı Originally Posted by kamuranaliriza Yazıyı Oku
    90 milyon satışa 64 milyon esas faaliyet kar etmiş dediğiniz gibi % 71 efk kar marjı var ama 62,5 milyon borç ödeme yapmış yani kar yok
    yok evet.. çok çok fazla euro borcu var o yüzden net kar yok..

yıllık
    borç olmasa sadece santrallerden 200m net kar gelir

borç olmasa 300m tekstilden net kar gelir

borç olmasa tarımdan 200m net kar gelir

yani özetle borç olmasa şirket mevcut piyasa değeri kadar net kar yazma potansiyelinde olur

Sayfa 212/739 İlkİlk ... 112162202210211212213214222262312712 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •