Sayfa 258/741 İlkİlk ... 158208248256257258259260268308358 ... SonSon
Arama sonucu : 5924 madde; 2,057 - 2,064 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1.  Alıntı Originally Posted by mdal Yazıyı Oku
    3 aylık ciro bazlı en düşük dönemdir. bu çeyrek ciro 1milyarı geçecektir.. önemli olan tekstildeki o kar marjı sürdürülecek mi.. gıda ve enerji işi zaten belli.. tekstil ve kur gideri faaliyet ve net karı belirleyecek
    hayde hop hop hop..

6 üzerine atarsak kendimi güvende hissederim

2. 6 üstü bilanço öncesi atarsak eylülde çift haneyiz demektir.. karda 250 üstü hesaplandı pozisyonlar alındı diye düşünürüm. asıl bilanço bu şirkette 3ç. ozaman kur yükselmezse rekor kar gelir.. 2ç bi görelim.
    YATIRIM, sonu yanlış giden SPEKÜLASYONDUR. EĞER, zamanında spekülasyondan çıkmazsanız MECBUREN yatırımcı olursunuz.

3.  Alıntı Originally Posted by mdal Yazıyı Oku
    3 aylık ciro bazlı en düşük dönemdir. bu çeyrek ciro 1milyarı geçecektir.. önemli olan tekstildeki o kar marjı sürdürülecek mi.. gıda ve enerji işi zaten belli.. tekstil ve kur gideri faaliyet ve net karı belirleyecek
    Ciro tahmini için bir model oluşturdum fakat paylaşacak kadar güvenmiyorum. Teste muhtaç, o da bilançoyla olur. Umarım belirttiğiniz gibi 1 Milyarı devirir. O zaman modelde başka bir değişkenin ağırlığını arttırmaya yönelik iyileştirme yaparım.

4.  Alıntı Originally Posted by mdal Yazıyı Oku
    6 üstü bilanço öncesi atarsak eylülde çift haneyiz demektir.. karda 250 üstü hesaplandı pozisyonlar alındı diye düşünürüm. asıl bilanço bu şirkette 3ç. ozaman kur yükselmezse rekor kar gelir.. 2ç bi görelim.
    aynen katılıyorum..

bu çeyrek bilançosu çok önemli..

bi de fazla kişi yok kağıtta gördüğüm kadarıyla..

ana mal zaten toplu..

bilanço iyi gelirse, kağıt yükseldiğinde kimse neden yükseliyor demez..

döviz borcu önemli.. favök tarafı da yine iyi gelirse temel analizciler damlar alıma gelir..

teknikçiler zaten tl bazlı all time high der gelir..

takasçılar mal toplu der gelir..

biz burdayız zaten nisandan bu yana

5. HUNER toplam kurulu gücü (DC); 58.458,38 KwP güneş enerjisi santrali, 26.100 kWp hidroelektrik enerji santrali, 10.500,00 kWp biyokutle enerji santrali olmak üzere toplamda 95.058

6.  Alıntı Originally Posted by minikyatirimci Yazıyı Oku
    HUNER toplam kurulu gücü (DC); 58.458,38 KwP güneş enerjisi santrali, 26.100 kWp hidroelektrik enerji santrali, 10.500,00 kWp biyokutle enerji santrali olmak üzere toplamda 95.058
    bizim de iki res iki jes bir ges bir kojen var..

nerdeyse huner in yarısından fiyatlanıyoruz.. şaka gibi..

bunlara ek taşınmazlar, tekstil, sera, kuru gıdalar vs

7. huner i geçen ay bende incelemiştim. üretim kapasitemiz aynı olasa. üretim miktarlarımız arası fark var nedeni jeo termal. kısaca biz ondan çok daha değerliyiz bizim enerji şirketi halka açılsa 10 tl ucuz kalır..
    YATIRIM, sonu yanlış giden SPEKÜLASYONDUR. EĞER, zamanında spekülasyondan çıkmazsanız MECBUREN yatırımcı olursunuz.

8.  Alıntı Originally Posted by Frqn21 Yazıyı Oku
    Ciro tahmini için bir model oluşturdum fakat paylaşacak kadar güvenmiyorum. Teste muhtaç, o da bilançoyla olur. Umarım belirttiğiniz gibi 1 Milyarı devirir. O zaman modelde başka bir değişkenin ağırlığını arttırmaya yönelik iyileştirme yaparım.
    tekstil cirosu bu çeyrek ve sonrakinde çok artacak geçen çeyrek stok yapıldı satış azdı o satışla devasal ciro geldi.. bunlarda ne gelir bi düşün. bence paylaşın fikir verir farklı bakış açıları iyidir..

Sayfa 258/741 İlkİlk ... 158208248256257258259260268308358 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •