Sayfa 267/739 İlkİlk ... 167217257265266267268269277317367 ... SonSon
Arama sonucu : 5910 madde; 2,129 - 2,136 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1.  Alıntı Originally Posted by meteor78 Yazıyı Oku
    Froto yerine Sise, Sahol veya Isctr derim. ��
    hocam temettü verimi değerli benim için.. pasif gelir oluşturma amacım var

forto da koç ve ford ortak kontrole sahip.. tam bir ****t venture bu tip yapılanmalarda esas sözleşme haricinde arka planda bu hakim ortalar arasındaki ilişkiyi düzenleyen hükümler mevcut oluyor.. elde edilen karın ne kadarı dağıtılacak, şirket nasıl yönetilecek, yatırımlara kaynak naısl ayrılacak, ortaklıktan hangi koşullarda çıkılabilir vs.. o yüzden kriz dönemlerinde bile çifte temettü dağıtan şirket.. bir de yatırımları nedeniyle elektirifikasyonu yakalama planım var yeni bir pazar oluşuyor aslında

şişeyi çok beğeniyorum.. ilerde dünyanın en büyük doğal soda külü üreticisi konumuna geçecek.. özellikle ges paneli için üretilen camlar güzel bir pazar bulacak kendine.. çok çok az portföyde yeri var eski bi soda yatırımcısı olarak birleşme işleminde sodayı düşük değerlediler ve lotlarımızı yok pahasına aldılar hafif güvenim sarsıldı.. hakan oynuyor kağıtla

saholün enerji iştirakleri hoşoma gidiyor.. üretim tarafında en büyük özel sektör oyuncusu.. yeka dan aldığı yeni res lisansları da heyecan verici.. rüzgar potansiyelimiz hala var.. tufanbeyli de öenmli termiklerden.. kendi kömür sahası mevcut.. dağıtım tarafı da bölgesel dağılım olarak hoşuma gidiyor.. alman ortak olunca işin içinde ortaklar birbirini denetliyor.. brisa da ortaklı şirket, kordsa da küresel dev olmaya aday, o taraftaki usulsüzlükleri temizlediler.. ama akbankla birlikte. hareket ediyor sigorta iştirakleri de yabancı ortaklı yapıdalar.. onlar da güzel.. teknosada yeniden yapılandı ama teknosa çok küçük holding için carrefour da fransız ortakla sanırım işler iyi gitmiyor.. ama ordaki yeni yapılanma da güzel.. bayilik sistemine geçiliyor..
    holding yatırımından biraz alarkoda canım yandı hektas sasa egegübre satıp aldığım için o da.. yoksa dolar bazlı 4e katlamış 3yılda.. açıkçası alarko alırken de 4sene sonra maliyetim kadar 2-2.5tl arası temettü verir diye almıştım. 0.6tl şu ana kadar gelen temettü belki seneye 4-5 olur bilemem
    saholü biraz sahipsiz gördüm.. aile bireyleri çok dağınık.. kimi payını alıp çıktı, kimi ortak kurdukları sakıp sabancı holdinge aktardı.. bir de baba bir ana ayrı kardeşin açtığı miras davası sonucu iyice ortak sayısı arttı.. dağınık bir yapı var.. ama şirketi temel olarak çok beğeniyorum.. mevcut pd ye enerji iştiraklerinin yarısını vermezler
    şirket kendi payını alıyor evet ama bir kaç istisna dışında herhangi bir aile üyesi alım açıklamadı..

ısctr de baskı kalksın o da güzel.. şişecam yeter oraya

dediğim gibi benim froto tercihim ağırlıklı olarak temettü ile hayatımı idame ettirme amacıma dayanıyor solo bir şirket.. pazarlama ve satış sıkıntısı yok.. ford motor company o işleri yürütüyor alım garantisi veriyor.. zaten frotonun elde ettiği karın tamamına yakını da kar payı olarak dağıtılıyor..

2.  Alıntı Originally Posted by Frqn21 Yazıyı Oku
    Yavaş yavaş kapatıyor arayı
    hocam rızaya bağlı.. hızlanması lazım artık

yıl sonu çift hane görmezsem darılırım

3.  Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    Oyaktaki toplu lotun sahibini bulduk beyler
    milyon milyon lotları hüp hüp çektiler bilanço sonrası

4.  Alıntı Originally Posted by minikyatirimci Yazıyı Oku
    hocam rızaya bağlı.. hızlanması lazım artık

yıl sonu çift hane görmezsem darılırım
    baya baya siz yıl sonu yada 2023 bahara kadar menderes için çift haneleri göreceğine inanıyormusunuz
    burada yazdığım bilgi ve yorumlar kendi görüşümdür. kesinlikle yatırımcı tavsiyesi değildir. Y.T.D

5.  Alıntı Originally Posted by kamuranaliriza Yazıyı Oku
    baya baya siz yıl sonu yada 2023 bahara kadar menderes için çift haneleri göreceğine inanıyormusunuz
    hayel kuruyoruz..

herşey inanmakla başlar

inanmasak burda işimiz ne.. veya siz inanmıyorsanız burda işiniz ne

boşuna vakit kaybetmeyiz

6.  Alıntı Originally Posted by minikyatirimci Yazıyı Oku
    hayel kuruyoruz..

herşey inanmakla başlar

inanmasak burda işimiz ne.. veya siz inanmıyorsanız burda işiniz ne

boşuna vakit kaybetmeyiz
    inanıyorumda 20 yıldır böyle olmadıda yıllardır 0,50 2 tl arasındaydı
    burada yazdığım bilgi ve yorumlar kendi görüşümdür. kesinlikle yatırımcı tavsiyesi değildir. Y.T.D

7.  Alıntı Originally Posted by kamuranaliriza Yazıyı Oku
    inanıyorumda 20 yıldır böyle olmadıda yıllardır 0,50 2 tl arasındaydı
    bu defa minik devrede

kazananlar daima inananlardır..

işlem görür tipe dönüşen paylar var onlar hangi fiyattan satılacak.. rıza bizden çok daha iyi biliyor şirketin değerini..

bakın odaş 15tl civarı cante paylarını işlem görür tipe dönüştürdü.. ve halen satmadı.. ederini biliyor ve fiyatı öyle bir seviyeye çekmeye çalışıyorki satış yapmaya başladığında istediği seviyeden çıkabilsin..

burda da akça 65m lotu kimse satacak.. bilançoyu her çeyrek düzeltecek ki alıcı bulabilsin.. yoksa akça bu lotları kime satacak..

yaptıkları hata şu oldu.. şirketteki enerji santrallerini tek bir şirkette toplayıp onu halk arz edeceklerdi.. bu kadar enerjinin popüler olduğu dönemde inanılmaz talep gelirdi.. tabi bu vizyon işi.. izlediğim videolarda bu vizyonu göremedim.. o yüzden üniversite görmüş 3.kuşaktan ümitliyim..

8.  Alıntı Originally Posted by minikyatirimci Yazıyı Oku
    bu defa minik devrede

kazananlar daima inananlardır..

işlem görür tipe dönüşen paylar var onlar hangi fiyattan satılacak.. rıza bizden çok daha iyi biliyor şirketin değerini..

bakın odaş 15tl civarı cante paylarını işlem görür tipe dönüştürdü.. ve halen satmadı.. ederini biliyor ve fiyatı öyle bir seviyeye çekmeye çalışıyorki satış yapmaya başladığında istediği seviyeden çıkabilsin..

burda da akça 65m lotu kimse satacak.. bilançoyu her çeyrek düzeltecek ki alıcı bulabilsin.. yoksa akça bu lotları kime satacak..

yaptıkları hata şu oldu.. şirketteki enerji santrallerini tek bir şirkette toplayıp onu halk arz edeceklerdi.. bu kadar enerjinin popüler olduğu dönemde inanılmaz talep gelirdi.. tabi bu vizyon işi.. izlediğim videolarda bu vizyonu göremedim.. o yüzden üniversite görmüş 3.kuşaktan ümitliyim..
    Yıllardır zarar yazan şirketlerin zarardan kara geçmeye başlayınca piyasanın şirketi nerelere getirdiğini gördüm.Piyasa menderesin de hakkını verecektir
    Zengini fakir eden müsrif evlattır .Memuru fakir eden süslü avrattır .Fakiri fakir eden kuru inattır

Sayfa 267/739 İlkİlk ... 167217257265266267268269277317367 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •