Sayfa 309/741 İlkİlk ... 209259299307308309310311319359409 ... SonSon
Arama sonucu : 5924 madde; 2,465 - 2,472 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1. Biz uyarılarımızı yapıyoruz, yıllardır yatırımcısına kan kusturmuş gındık para kazandırmamış, enflasyon karşısında değeri çöp olmuş, hala dolar bazlı çöp olan, bir hisse için risklerini, ederini, gelenini, gideni, çok bilenlerini de biliyoruz. Verdiğimiz bilgiler karşısında seviyesizce yorum yapıp, kenidini bir şey sananlara da az çok cevap veriyoruz. Dolar 1 ay içinde 22 tl olursa bu kağıt çöp olur. O banane kur riskinden bilmem neyinden diyenlerde yok olur. Saygı kuralları içerisinde yapılan her türlü bilgi, yorum, haber akışlarına teşekkür ederim. Bilgi edindikçe çoğalır. Aşağı yukarı aynı satış gelirine, giderine, favök e, esas faliyet karına sahip vakko nun yarısından işlem görüyor. İncelediğim bir çok tekstil firmasından daha iyi bir bilançoya sahip.
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi niteliğinde değildir.Herkes kendi kararını kendisi versin.

2.  Alıntı Originally Posted by kamuranaliriza Yazıyı Oku
    merhaba aptamil hocam mndrs holding olabilir bu gidişle

sonuçta tarımda mndrs iştiraki konsolide ediliyor bilançoda

onun karları mndrs yazıyormu yazıyor yazmayada devam edecek

daha izmir bornovada ki binalar içinde yok onlarda mndrs % 48 iştiraki 450 daire yarısı 225 daire mndrs e ait ordanda gelecek satışlardan borçları kapatacak sonra tekstilden ve enerjiden de +++ kar yazmaya başlayacak

dediğin doğru tarım olmamış olsa kar olamayacak maalesef +++ borçlarını euro bazlı azaltmaya devam ediyor keşke borç olmamış olsa tekstiden bile milyonlarca kar gelsede

enerjiye yatırım yapıldı borçları ödeniyor 187 milyon satış yapılıp eğer 139 milyon borç ödeniyorsa 7 milyon zarar yazıyorsa bence güzel yatırımdır

Sayın kamuranaliriza
    Geleceği görmek mi diyelim başka bir şey mi diyelim bu grubun yaptığı en iyi şey Osmak Akça tarımı borçlarına karşılık iştiraklerine katması oldu. Gerçi oradan da iyi bir kazık yedi diyorlar ama gelinen noktada grubun en verimli şirketi tarım oldu. Yaptığım bir hesaba göre (yaklaşık olarak) 2021/6 aylıkta 240 milyon dolar yada 200 milyon euro olan borç 2022/6 aylıkta 140 milyon dolar yada 132 milyon euro ya düşmüş. Daha da düşmesi tek dileğimiz
    Bu arada bu topiğin en sevdiğim yanı canlı olması, yatırımcılarının bilinçli olması.
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi niteliğinde değildir.Herkes kendi kararını kendisi versin.

3.  Alıntı Originally Posted by mdal Yazıyı Oku
    mal lık ta yeni bir evre açmışsın.

1 haftadır gelip ne kadar döviz borcu var demişsin bir arka sayfada yazıyor be kardeşim.. mallığın nirvanasını yapmışsın yeminli.
    hahaha

süper yorum dimi

4.  Alıntı Originally Posted by mdal Yazıyı Oku
    bana uzaylılar söyledi gizli bilgi. öyle herkese söylenmez...
    çok iyi ya..

acaip gülüyorum

5.  Alıntı Originally Posted by minikyatirimci Yazıyı Oku
    bu yıl santrallerden 24milyon usd gelir..

tarım tarafı çok iyi gidiyor.. rakamlar güzel..

tekstilde ihracat rekorları var.. menderes de bundan yararlanmıştır.. özellikle ispanyaya ev tekstili ihracatı kuvvetlenmiş vaziyette..

izmir bornovadaki arsa üzerinde 470 civarı bağımsız bölüm oluşmuş.. yarısı menderese ait olsa 235 bağımsız bölüm.. her birinin değeri 2 milyon olsa (yüksek ve düşük olabilir ortalama aldım) şirketin pd sine yakın bir tutar.. hatta o arsa 58m ile taşınıyor bilançoda..

izmir aktur gayrimenkul var.. şirket %48 iştirak etmiş bölünme sonrası.. izmir denizli aydın manisa muğladaki tüvtürk arsaları bu şirkete ait..

yani gizli değer çok hem de inanılmaz..
    ne tarımı.. yekdem fetişistisin sen

6.  Alıntı Originally Posted by minikyatirimci Yazıyı Oku
    görelim bakalım neler olacak.. ayrıca borç azalıyor.. dolar bazında baktığınızda.. ki borcu kapatacak gücü var şirketin.. ihracat ve yekdem gelirleri dövizle.. tarım tarafı da full ihracata mal veriyor..

zaman her şeyin ilacıdır

olur bakalım.. adam gelse 1milyar net kar açıklasa menderesi bırak 2tl ye 30 tl ye alamazsın

sayın balık adam.. her şeyin zamanı var
    her şeyin zamanı var..

kurculara sesleniyorum akşam rahat uyuyamayacaksanız hisseyi taşımak size zarar verir çok borç var yok cart var yok curt var

ben her gece menderes tekstil tarafından üretilmiş yastık kılıflarına başımı, çarşaflara gövdemi koyarak mışıl mışıl uyuyorum

7. fon gelmiş 3 üzeri maliyetlenmiş oyak gelmiş milyon milyon lotları 3 üzeri hüpletmiş..

bana ne onlar düşünsün

bana ne olm.. ben hayatımı yaşıyorum fıstık gibi hayatım var ben arabamla pık diye osmangazi köprüsünden geçiyorum

Sayfa 309/741 İlkİlk ... 209259299307308309310311319359409 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •