Sayfa 535/741 İlkİlk ... 35435485525533534535536537545585635 ... SonSon
Arama sonucu : 5924 madde; 4,273 - 4,280 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1. Bedelli mevzunu bu forumda konuşulduğu için sordum benim öyle bir beklentim yok, diğer taraftan keşke yapsaydı çok değil geçen sene başında yapacağı bir %100 bedelli sermaye artışı bugün Euro borcunu gündemden kaldırmış olur, bir gözümüzde acaba ne kadar kur farkı zararı yazar diye eurusd paritesinde olmazdı. Yatırım yapacak olsa şimdi de yapsa, enerjide kurulu gücü artırma, tekstilde katma değerli ürün yatırımı için.

2.  Alıntı Originally Posted by acemi trader Yazıyı Oku
    Bedelli mevzunu bu forumda konuşulduğu için sordum benim öyle bir beklentim yok, diğer taraftan keşke yapsaydı çok değil geçen sene başında yapacağı bir %100 bedelli sermaye artışı bugün Euro borcunu gündemden kaldırmış olur, bir gözümüzde acaba ne kadar kur farkı zararı yazar diye eurusd paritesinde olmazdı. Yatırım yapacak olsa şimdi de yapsa, enerjide kurulu gücü artırma, tekstilde katma değerli ürün yatırımı için.
    bedelliye gerek yok 80 milyon euro stok taşıyor 50 düşürür olur biter
    seneyede gayrimenkuller satılır 20-30 milyon euro gelir
    ford bu mantıkla yönetilse her sene 5 kat bedelli yapar
    nakit akışı iyi yönetilirse borç sıkıntı yaratmaz

3. Hocam kaç gündür konuşulan mevzuda bu zaten forumda. Borç ödemek için satıldı KAPı gelseydi, ya da satıştan sonra borç tahsil edilmiştir KAPı gelse borsanın ralli yaptığı şu günlerde tepeden yüzde 40 düşmezdi.

4. İşte bunu yapmadığı için geçmiş dört seneyi zararla kapatmış, yaptığı kar kur farkı zararına gitmiş.

Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    hisse 3,5-11,5 3 ayda yaptı
    kimse şirket ve spekle hisse yükselmesi üzerine anlaşma yapıp girmedi
    adamların diyeceği serbes piyasa biz iyi yönetiyoruz fiyatlamayı piyasa yapar
    patron hisseyi borç ödemek için sattı vs
    11,5 olsa dikkatimi çekmezdi şimdi aldım ama spekde alttan mal kaybediyor
    şirkete ortak oluk fiyata değil ben mart ayında çok farklı yerde olacağımıza inanıyorum
    bu satış bencede fiktif
    patron şirketin değerini bizden çok daha iyi biliyor
    bu fiyattan satması mantıksız en az bir ay çektirecek bu kesin
    finansallar bozulmadığı sürece az-az ekleme yapmaya devam ederim
    enerji kendini kurtardı biraz stok azaltırlarsa neredeyse borç kalmayacak
    atıl durumdaki gayrimenkullerde bonus
    Çok güzel yeni bilgiler vermişsiniz. Teşekkürler.
    Yani 3 ten 11.50 ye gitmesi yapılanları masum mı gösteriyor demek oluyor.
    Mantık hatanız şurada: herkes 3 liradan almadı bu hisseyi.
    9-10-11 liradan alanların durumu ne olacak. Onlara enayi misiniz niye aldınız mı diyeceksiniz?
    Sizin mantığınıza göre birisine yasal yoldan para verip hile ile cebinden geri almak makul bir davranış mı oluyor.

Şirket hakkında her türlü içsel bilgiye sahip Ana Ortak bı şekilde satış yapamaz . Yapmamalı.
    Bence biz şikayet etmesek de SPK dan bir yaptırıö gelecektir.
    Eğer böyle bir ceza verilip kesinleşirse İşlemlerden dolayı zarara uğrayanlar bu zararlarının tazmin edilmesini dahi yasal olarak isteyebilirler.

Neyse aşağıdaki metni okuduğunuzda mndrs tahtasında yapılan işlemlere uyduğunu düşünmüyorsunuz.
    Olabilir. Saygı duyarım.

Piyasa Bozucu Eylemler, kanunda aynen “Makul bir ekonomik veya finansal gerekçeyle açıklanamayan, borsa ve teşkilatlanmış diğer piyasaların güven, açıklık ve istikrar içinde çalışmasını bozacak nitelikteki eylem ve işlemler, bir suç oluşturmadığı takdirde, piyasa bozucu nitelikte eylem sayılır.” Şeklinde tanımlanmıştır.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,022
    Kağıt 3- liradan 11 e gitti, mesela 1 ayda %30 düzeltme normaldi, 11 de bile fk 8 di. yani alınabilirdi. Ama bu ne yaptı pis pazarcı mantığı ile kağıdı 3 günde öldürdü ve gömdü. Olağan dışı hareketler oldu. bu normal değil. Yoksa burda kimse ağlamıyor. Eğer bilançoda 3 kağıt yok ise kağıt hala bedava alınabilir ama bu şerefless likten sonra op içinde olmayan kimse cesaret edipde alamaz.

7. Bazı arkadaşlar elindeki lotlarin devede kulak olduğunu düşünebilir ama emin olun ki şirket sahibinin tek derdi sizi çarpmak Sadece çok cuzzi miktarda lot sayisina sahip olanları belki önemsenmez Hissenin en hızlı çıkış yaptığı dönemde bu sayfalarda bı Allah in kulu yoktu.

Şimdi forumun en hızlı ilerleyen sayfalarından biri olmuş.Cok acı çekmeye hazırsanız en nihayetinde kazanırsınız ama tez canlılar elenir benden söylemesi.

Bir şirketin hissesini yaklaşık 8 yıl elimde tuttum.Sirket neredeyse iflasını aciklayacakti battı gözü ile bakıyordum.Bir akşam telefonum çaldı.Arayan şirketin hisselerini toplayan biri olduğunu bir operasyon yapmak istediklerini benimle görüşmek istediklerini belirtti.Kisa keseyim adam İstanbul'dan kalkıp İzmir e geldi buluştuk.Bana hisseleri komik rakamdan satmayı teklif etti yada alternatif bir usulsüzlük sundu Dedim o işler bana ters hissenin ederi şu.Geturin o fiyata ben satıp çıkayım sizde ne halt edeceksiniz edin beni ilgilendirmez

Kıssadan hisse demek istediğim hiç bir patron bizim gibi üçüncü dünya ulkesi hukuk adalet kalmamış bir yerde sizi zengin etmeye çalışmaz.Siz onların rakibisiniz.Ve bu adaletsiz bir bogusma .Siz kaybedeceksin iz.

Tek bir kozunuz var.Yillarca hareket etmeden beklemek

8. kimse amme hizmeti yapmak için hisse taşımıyor ne patron ne ky nede spek
    sasa 10-140 yaparken ky kazansın diye yapılmadı
    yada 11.5 den menderesi 6,70 kadar vermeleride
    önemli olan sabır ve şirketin hikayesi
    mendereste asıl hikaye 2023 borç azaldığına varlık satışları ile başlayacak

enerji yatımları uzun vadeye yayılmalı ki zaten öyle yapıyorlar şirket bicdaha borcun altına gireceğine ihtimal vermiyorum
    jes depolama vs 3-5 sene sonra yapılır sağlıklı olanda bence bu
    enerji borç 50 milyon doların altına gerildedi sene sonu 2 favök düşecek
    gelecek yıl akça ek yatırım var
    sonraki yıllarda jes depolama yatırımları yapar
    düşük borçluluk sürdürülürse fiyatlamaya olumlu etkisi çok daha fazla olur

40 milyon dolar kredi çektik jes yatırımına başladık yıl içinde kur 10 tl arttı yazdın 400 milyon kur zararını 1-2 senede tesisi yapacak üretecek borcu kapatacak 4-5 sene zarar yazar
    borç kapanmadan büyük yatırım yapılası zaten menderesi bu noktaya getirdi
    hatadan ders çıkarmışlardır
    Son düzenleme : tarik1234; 23-11-2022 saat: 22:47.

Sayfa 535/741 İlkİlk ... 35435485525533534535536537545585635 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •