Sayfa 541/741 İlkİlk ... 41441491531539540541542543551591641 ... SonSon
Arama sonucu : 5924 madde; 4,321 - 4,328 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,022
    Bugün 1500 zararla çıktım. Bıktım katakulle patronlardan, hiç kendimi üzemem. Ne kdr ömrümüz varki şurda.

2.  Alıntı Originally Posted by asagir Yazıyı Oku
    Buna uyanıklık değil, manipülasyon denir ve dünyanın her yerinde suçtur. Aynı şeyi İngiltere veya Amerikada yapsalar, bütün servetlerine el konurdu ve ömür boyu hapisten çıkamazlardı.
    Asil Nadiri İngilterede bitirmişlerdi. (Vesteli de elden çıkarmak zorunda kalmıştı. Zorlu kaptı.)

3.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Aklımda deli sorular???

Bizim patron çok mu saf, yoksa cok mu kurnaz.

Madem boyle bir haber vardi, neden bu haberi verip hisse satisi yapmadi. Deli gibi mal satıp fiyati dusurdukten sonra boyle bir haberin gelmesini aklım mantığım almiyor.

Hisseyi olagan akışına birakip ufaktan ufaktan hisse satsa bugün 9 ortalama ile degilde 11 ortalama ile hisse satmasi cok kolaydi.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Birileri dökmek istediler bellideki arka planda dönene oyunları bilmek zor. Olasılık üzerinden gidersek Oyak 12m lotu sattı. Velakin haber bugün geldi ona rağmen 3.3 milyon sattı. Ben olsam hayatta satmaz alıma geçerdim. Bilemiyoruz.

4.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Hocam bugün başvurusu yapilan lisans ayni anda 300 + 50 mw santral ve 350 mw depolama icin mi yapildi yoksa sadece depolama icin mi.

Yeni cikan yonetmelik bildiğim kadariyla depolama kapasitesi kadar santral kurulumuna musade ediyor.

Yanlış mıyım acaba???

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Bunlar önlisans başvuruları ve muhtemelen çoğu başvuru yatırıma dönülmeyecek. 1) Enerji depolama olgunlaşmış bir teknoloji değil. Eğer öyle olsaydı yenilenebilir enerjiye kafayı takmış AB’de enerji krizi olmazdı. 2) Yenilenebilir enerjide Auf varken ve güzel marj yokken bu kadar başvuru ilginç. Muhtemelen önlisansı alayım cepte olsun kafasındalar. Yeka’ya göre daha iyi marj var ama Yeka yerine yurt dışında da res - ges yatırımı yapılabilir. 3) Tuprs - Entek hariç bu yükün altından rahat kalkabilecek Ayen, Odas ve Alark var. Bunlar başvurmadı, bu da ilginç. Ayen ve Alark yurt dışı yenilenebilir enerji projelerine başvuruyor. Alark ve Odas karbon ayak izi meselesine rağmen henüz bu konuda adım atmadı. Demek ki işin fizibilite boyutu çok da net değil. 4) Bunları yazsak da boş, Aydem tek kapla kötü bilançoya rağmen üç tavan yaptı.

5.  Alıntı Originally Posted by meteor78 Yazıyı Oku
    Bunlar önlisans başvuruları ve muhtemelen çoğu başvuru yatırıma dönülmeyecek. 1) Enerji depolama olgunlaşmış bir teknoloji değil. Eğer öyle olsaydı yenilenebilir enerjiye kafayı takmış AB’de enerji krizi olmazdı. 2) Yenilenebilir enerjide Auf varken ve güzel marj yokken bu kadar başvuru ilginç. Muhtemelen önlisansı alayım cepte olsun kafasındalar. Yeka’ya göre daha iyi marj var ama Yeka yerine yurt dışında da res - ges yatırımı yapılabilir. 3) Tuprs - Entek hariç bu yükün altından rahat kalkabilecek Ayen, Odas ve Alark var. Bunlar başvurmadı, bu da ilginç. Ayen ve Alark yurt dışı yenilenebilir enerji projelerine başvuruyor. Alark ve Odas karbon ayak izi meselesine rağmen henüz bu konuda adım atmadı. Demek ki işin fizibilite boyutu çok da net değil. 4) Bunları yazsak da boş, Aydem tek kapla kötü bilançoya rağmen üç tavan yaptı.
    Yazdıkların gerçekten boş depolama hakkı yenilenebilir enerji sahiplerine veriliyor Alarko odaş termik ağırlıklı Alarko 2 baraj bir ges var odaş 0 yenilenebilir , rüzgar ve gesler 10 sene yektem sabit fiyata satacak maliyet belli finansman belli kar yapmasa zaten girmez depolama zaten spotta arz fazlasını absorve etmek flyat istikrarı için yapılacak pil şuan değil 3-5 Sene sonra yapılır kısavadede getirisi olacağını düşünmüyorum

6. bu iş sadece depolama değilki üretimde var. Depolamalı Elektrik Üretim Tesisi
    ayrıca aksen de aynı büyüklükte lisans için başvurdu.

Firmamız 19.11.2022 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanan mevzuat kapsamında, 4 ayrı Depolamalı Elektrik Üretim Tesisi Projesi için toplamda 300 MWm / 300 MWe gücünde üç Rüzgar Enerjisi Üretim Santrali (RES) ile 50 MWm / 50 MWe gücünde bir Güneş Enerjisi Üretim Santrali (GES) ve bu santrallere bütünleşik toplam 350 MWh kapasiteli elektrik depolama tesisleri kurmak için Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'na önlisans başvurusunda bulunmuştur.
    Enerji Grubumuz toplam 92.5 MW Kurulu güçte 5 enerji santralı ile yenilenebilir enerji kaynaklarımızdan elektrik üretimine devam etmektedir.
    Akça RES tesisimizin 14,4 MW kapasite artışı yatırımının 2023 yılı son çeyreğinde işletmeye geçmesi ile toplam kurulu gücümüz 106,9 MW mertebesine yükselecektir.

Kamuoyuna ve yatırımcılarımıza saygılarımızla duyurulur.

7.  Alıntı Originally Posted by decamercion Yazıyı Oku
    Bugün 1500 zararla çıktım. Bıktım katakulle patronlardan, hiç kendimi üzemem. Ne kdr ömrümüz varki şurda.
    Yaklaşık dört ay önce, 1,5 yıl tutmak üzere almıştım. bilançosunu çok beğenmeme rağmen ben de sattım.
    Dün yangından mal kaçırır gibi tabana hisse boşaltıp, bugün iki haberle pembe hayaller kurduran adamların, bir gece vakti seraların demirlerini söküp hurdaya satmayacaklarını nereden bilebiliriz...

Devletimiz bu işlere artık bir çekidüzen verir inşallah. Çünkü borsa, böyle adamların oyun bahçesi haline getirilemeyecek kadar önemlidir. Bir ülkenin istikrarlı şekilde kalkınmasının en önemli yapıtaşlarındandır.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE!

8.  Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    Yazdıkların gerçekten boş depolama hakkı yenilenebilir enerji sahiplerine veriliyor Alarko odaş termik ağırlıklı Alarko 2 baraj bir ges var odaş 0 yenilenebilir , rüzgar ve gesler 10 sene yektem sabit fiyata satacak maliyet belli finansman belli kar yapmasa zaten girmez depolama zaten spotta arz fazlasını absorve etmek flyat istikrarı için yapılacak pil şuan değil 3-5 Sene sonra yapılır kısavadede getirisi olacağını düşünmüyorum
    Boş yapmasanız güzel olurdu ama bu yönetmelik var olan yenilenebilir enerji santralleri ile ilgili değil yeni kurulacak yenilenebilir enerji santralleri ile ilgili. Yenilenebilir enerji de Türkiye’de pek para etmiyor isteyen Ayen bilançosuna bakar. (Yeka ihalelerine göre daha iyi şartlarda olduğu için ilk başta başvurunun çok olması normal denilebilir ama yurt dışında res - ges işi ile kıyaslarsan belki de çok geride bir iş. Fizibilitesine bu nedenle ayrıca bakmak lazım dedim. Ayrıca bugün fizibitesi uygun olan bir iş, yarın bir yönetmelik veya strateji değişimi ile istenen sonucun çok gerisinde kalırsa ne olacak. Son yıllarda kaç kez yaşadık bunu. Bunların hepsi birlikte düşünüldüğünde yurt dışında devlet garantili işleri kovalamak varken şirketlerin önlisans başvurusu için sıraya girmesi normal olsa da bu başvuruların hemen yatırıma dönüşeceğini düşünmek normal olmaz.) Peki bu işe o zaman ilk başta kimin girmesi beklenir tabi ki Turps, Aksen, Alark, Odas gibi fosil yakıtlara dayanan enerji şirketleri, enerji dönüşümü ile karbon ayak izini düşürmek için girer. Bunlardan Tuprs ve Aksen adım attı, Alark ve Odas atmadı. Turps zaten darphane modunda onun girmesi Entek ile birlikte çok normal. Hem parayı koyacak yer buldu hem de enerji dönüşümü için güzel adım. Aksen ile ilgili yorum yapmıyorum isteyen finansal tablolarına bakar. Genel olarak enerji şirketleri ise Odas ve Alark hariç oldukça borçlu. Öncelikleri de borçları ödemek. Ayen yurt dışı gelirleri etkisiyle diğerlerinden ayrılıp Alark - Odas grubuna yaklaşıyor sadece. Tabi ki siz olaya uzak olunca komplike düşünmeniz de zor ama boş laf falan derseniz adamı fena bozarlar haberiniz olsun.

Gerçi bu kadar yazmaya da gerek yok, Tuprs’ın açıklamasının aşağıdaki kısmını okuyanlar bu işin fizibilitesi ile ilgili netlik olmadığını zaten anlar.

“Ön lisans alınması halinde uygulamaya alınacak projelerin yatırım süreci, maliyet ve finansman esasları netleştiğinde yatırımcılarımız ile ayrıca paylaşılacaktır.”
    Son düzenleme : meteor78; 24-11-2022 saat: 22:37.

Sayfa 541/741 İlkİlk ... 41441491531539540541542543551591641 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •