Special Days Image
Sayfa 550/739 İlkİlk ... 50450500540548549550551552560600650 ... SonSon
Arama sonucu : 5910 madde; 4,393 - 4,400 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1.  Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    üstadlık değil veriye bakıp söylüyorum

sektörün kötü olması tüm şirketleri aynı oranda etkilemez homojen değil
    sektör daralırken büyüyen şirketlerde oluyor

umarım doğru analiz yapmışımdır

mart başı iyi bir bilanço karşılarız
    saygılar üstad.. bir isteğim var.. o veriyi paylaşır mısınız..

2.  Alıntı Originally Posted by minikyatirimci Yazıyı Oku
    tekstil dataları çok çok kötü.. kapasite düşük olması normal.. zaten baya bi işçi çıkarılmış..
    ekimde ayak sesleri gelmişti.. sipariş iptalleri ötelemeler vs..
    menderes ten mi işçi çıkaraılmış siparişlerimi iptal edilmiş
    burada yazdığım bilgi ve yorumlar kendi görüşümdür. kesinlikle yatırımcı tavsiyesi değildir. Y.T.D

3.  Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    Enerji verisi tam tersini söylüyor Avrupa para biriktirmek için nevresim alımını mı kesmiş %10 fazla işçi çıkarırsan %10 fazla sipariş alır yada iptal edersen kap açıklama yaparlar /içsel bilgi /bence hepsi tevatür tam tersi çok yüksek ciro yapacak yüksek kapasite kullanımı gelecek
    yalan mı bu yazılanlar

yok işçi çıkarmalar yok sipariş iptalleri gibi olaylar
    burada yazdığım bilgi ve yorumlar kendi görüşümdür. kesinlikle yatırımcı tavsiyesi değildir. Y.T.D

4.  Alıntı Originally Posted by meteor78 Yazıyı Oku
    Küçülme olayını duymuştum ama üretim sisteminin / anlayışının değişmesi ve markalaşma ile bu bilinçli bir tercih de olabilir. Mndrs’in tekstil tarafında her çeyrek ihracat arttı, bu olumlu. Tekstil tarafında işler iyi değil diye Eylül’den bu yana bu başlıkta konuşuluyor. Bunun asıl etkisi son çeyrekte görülecek desek bile bence kurun stabil kalması ve faaliyet karının zaten çok yüksek olması (bundaki düşüşler tolere edilebilir bence) nedeni ile patron hariç bir tehlike yok gibi.
    euro 19,70 oldu bu arada

eylül sonu 18,20 lerdeydi

çok etki edermi

5.  Alıntı Originally Posted by kamuranaliriza Yazıyı Oku
    euro 19,70 oldu bu arada

çok etki edermi
    3. sonu rakamlara göre euro %8,24 usd ise %1 yukseldi bu tarih itibariyle.

Bu verilere göre euro pozisyonundan 99 mln, usd pozisyonundan ise 4.4 mln olmak uzere toplamda 103,4 miln tl kur farkı zararı yazar.

3.ceyrekte kur farki zararı 137 mln tl idi. Yani suanda 3.ceyrege göre daha az bir kur zarari var. Tabi kalan gunlerde ne olur takip etmek lazim.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by meteor78 Yazıyı Oku
    Küçülme olayını duymuştum ama üretim sisteminin / anlayışının değişmesi ve markalaşma ile bu bilinçli bir tercih de olabilir. Mndrs�in tekstil tarafında her çeyrek ihracat arttı, bu olumlu. Tekstil tarafında işler iyi değil diye Eylül�den bu yana bu başlıkta konuşuluyor. Bunun asıl etkisi son çeyrekte görülecek desek bile bence kurun stabil kalması ve faaliyet karının zaten çok yüksek olması (bundaki düşüşler tolere edilebilir bence) nedeni ile patron hariç bir tehlike yok gibi.
    Hocam bildiğim kadarıyla sirkette mevsimsellik var. Bazi donemlerde isci aliyor bazi donemlerde cikariyor.
    Benim merak ettigim, tekstilde simdiye kadar ki en iyi çeyrek olan 22/3.ceyrek te kapasite kullanım oranı kaçtı acaba. Atıyorum %50-55 ise simdiki %40-45 lik kapasite kullanım oranı çokta kötü sayilmaz.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Loş sabah vakti karanlık Dunharrow'dan soyluları ve komutanlarıyla sürdü atını Thengel'in oğlu: Edoras'a, Yurt muhafızlarının sislere gömülmüş kadim saraylarına vardı; kasvetle örtülmüştü altın kirişler.

Veda etti özgür halkına, ocak başına, tahtına ve bir zamanlar, ışık solmadan önce, şenlikler yaptığı kutsal yerlere. Sürdü atını, ardında korku, önünde yazgısı. Tuttu sözünü; Bir bir yerine getirdi her ne and içtiyse. Sürdü atını Théoden. Beş gün beş gece doğuya ilerledi Eorloğulları Toprak'tan, Çayır'dan ve Çamlık'tan geçip altı bin mızrakla Anórien'e. Mindolluin altında haşmetli Mundburg'a, Deniz Kralı'nın Güney krallığındaki kuşatılmış, ateşlerle çevrelenmiş şehrine. Yazgı yönlendirdi onları, karanlık bağrına bastı atı ve atlıyı; uzaktan gelen nal sesleri sessizliğe gömüldü: Böyle söyler şarkılar.
    Zengini fakir eden müsrif evlattır .Memuru fakir eden süslü avrattır .Fakiri fakir eden kuru inattır

8.  Alıntı Originally Posted by kamuranaliriza Yazıyı Oku
    euro 19,70 oldu bu arada

çok etki edermi
    Dolar stabil önemli olan bu çünkü bu çeyrekte Euro’daki artış Euro/Usd paritesindeki artış kaynaklı ve devamının gelmesi için görünürde hiçbir neden yok. Muhtemelen seçime kadar kur problemimiz olmayacak. Bu durumda faaliyet karı resesyon vb nedenle törpülense bile yüksek karlılık devam eder. Prospektif olarak 3 F/K’lı, 4 FD/Favök’lü şirkete ancak patronun bir kez daha ağır saçmalaması etki eder.

Sayfa 550/739 İlkİlk ... 50450500540548549550551552560600650 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •