Sayfa 552/739 İlkİlk ... 52452502542550551552553554562602652 ... SonSon
Arama sonucu : 5910 madde; 4,409 - 4,416 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1. ������ 2024 e kim öle kim kala

2023 6 aya kalmaz o iş

2.  Alıntı Originally Posted by kreon Yazıyı Oku
    Frigo bile seneye ihracatını seneye 2 ye katlıyor,kar marjı yüzde 40 larda ;45-50 milyon dolar ciro yapsa 300 milyon karı var ..mendereste patron son çeyrrkte gıda dan kar göndermedi ki gıda da karsız bir durum zor..yatırım yaptığımız şirket e güven önemli
    Ben 4. çeyrek bilançosunu baz aldım. Frigo 3. çeyrekte 44 milyon favök yapmış, 38 milyon karı var. 1.1 milyar piyasa değeri var, gıda şirketi yüksek çarpanlı olur denmesi başka Mndrs kadar ucuz denmesi bambaşka. (Mndrs 3. çeyrek Favök 311 milyon TL, Mndrs’in piyasa değeri Frigo’nun sadece iki katı.) Sadece enerji tarafı Mndrs’in piyasa değeri kadar eder. Tarım tarafı 3. çeyrekte kötü olsa da 9 aylık genelinde kötü de değil. Aztek teknoloji hissesi ve onlar da genelde düşük çarpanlı olmuyor. Odas ve kısmen Ntgaz gerçekten ucuz hisseler ama baba hisseler hariç mndrs gibi düşük çarpanlı ve varlık zengini hisse ben bilmiyorum.

3. Hacimsiz işlemlerle hisseyi %4 eksi yaptı, tahtanın speği iyi iş çıkarıyor. Daha evvelki gün 9.80'den alanlar dönüp 9'a kadar veriyor. İlginç işlemler.

4. tekstil karının devalılığı da önemli,gıda da işler bu yıl iyi olmasına rağmen satış miktarlarında artışta yok..döviz yükseldiği için kar yazmış ,birde enflasyondan dolayı gibi,enflasyon sabit kalsa gıda karı olmayacak mı? frigo satış hacmini 2 katına çıkarıyor seneye ..

5. cng fiyatları düşmezse en garanti getiri ntgaz da gibi..üstelik borçsuz..

6.  Alıntı Originally Posted by kreon Yazıyı Oku
    tekstil karının devalılığı da önemli,gıda da işler bu yıl iyi olmasına rağmen satış miktarlarında artışta yok..döviz yükseldiği için kar yazmış ,birde enflasyondan dolayı gibi,enflasyon sabit kalsa gıda karı olmayacak mı? frigo satış hacmini 2 katına çıkarıyor seneye ..
    O ikiye çıkarıyor, mndrs yerinde mi sayacak. Dediğiniz hiçbir hisse ne çarpan bazlı ne varlık bazlı mndrs’in rakibi değil. Son çeyrek için 3 F/K ve 4 FD/Favök’lü kurun stabil kaldığı senaryo seneye 2 F/K altı olması muhtemel şirket. Böyle abuk bir fiyatlamayı gıda, teknoloji veya enerji şirketinde bulamazsın. Enerji üretim ve dağıtım sektöründe Odas ve Ayen en ucuz ikili ama onlarda da bu kadar saçma fiyatlama yok çünkü sektör çok düşük çarpanlı olmaya izin vermiyor. Mndrs’in enerji tarafı veya gıda tarafı halka açık olsa Mdnrs’in mevcut piyasa değerinden fazla edeceği o kadar bariz iken aslında olayı uzatmaya da gerek yok. Başka güzel şirketler de var ve ben de bu kadar ucuzluğa rağmen malum nedenlerle sadece %10 pozisyondaydım. Ama seneye Mndrs’i 50-60 gibi uçuk rakamlarda görsek gram şaşırmam.

Alıntı Originally Posted by meteor78 Yazıyı Oku
    O ikiye çıkarıyor, mndrs yerinde mi sayacak. Dediğiniz hiçbir hisse ne çarpan bazlı ne varlık bazlı mndrs’in rakibi değil. Son çeyrek için 3 F/K ve 4 FD/Favök’lü kurun stabil kaldığı senaryo seneye 2 F/K altı olması muhtemel şirket. Böyle abuk bir fiyatlamayı gıda, teknoloji veya enerji şirketinde bulamazsın. Enerji üretim ve dağıtım sektöründe Odas ve Ayen en ucuz ikili ama onlarda da bu kadar saçma fiyatlama yok çünkü sektör çok düşük çarpanlı olmaya izin vermiyor. Mndrs’in enerji tarafı veya gıda tarafı halka açık olsa Mdnrs’in mevcut piyasa değerinden fazla edeceği o kadar bariz iken aslında olayı uzatmaya da gerek yok. Başka güzel şirketler de var ve ben de bu kadar ucuzluğa rağmen malum nedenlerle sadece %10 pozisyondaydım. Ama seneye Mndrs’i 50-60 gibi uçuk rakamlarda görsek gram şaşırmam.
    Ben borsada şuna net inandım
    Adamlar ne kadar ucuz olursa olsun çoğunluğunu kendileri toplamadan hisseyi hak ettiği fiyata yükseltmiyorlar. İsterlerse ederinin 5 - 10 katıan kadar da yükseltiyorlar.

Bunun tek alternatifi bilinçli küçük yatırımcı grubunun sayısının artması ile olur.
    Oysa küçük yatırımcıların ekserisine bakarsanız değerinin 5-10 kat üzerinde dediğimiz hisselerin peşinde koşuyorlar. Aralarında önce girenler kazananlar arasında olsalar da hedefleri hep daha yukarıda olduğu için realizasyon yapmıyorlar. Onlar da bir süre sonra zarar ettiklerinde şöyle diyecekler. -Ben bu oyuna gelmem. Patron hisseye sahip çık ahghqx@&

Menderes Tekstil için dikkat ederseniz hisse bir düştü bir çıktı yine düştü. Dolaşıma giren hisse sayısı arttığı halde kademeler daha zayıf. Demek ki dolaşımda olan hisselerin çoğu ellerine geçti.
    Hiç satmam, ederi 30 lira diyen küçük yatırımcıların çoğu Mndrs ten çekildiler.
    Bunu tahtada işlemlerde gördüğümüz kadar forumlarda da görüyoruz.

Şahsen ben Mndrs tahtasına hakim olanların forumları da çok iyi takip ettiğini düşünüyorum.
    Ben vermem arkadaş.
    Hedef 2023 Ekim
    Ondan önce sadece arada kâr alırım sadece

8. Ben bu hafta atraksiyon yapayım dedim 9.20 den satıp 8.60 tan itibaren almaya çalıştıkça yukarı çektiler

Savaşı kaybettik eldeki maldan da olduk

Sayfa 552/739 İlkİlk ... 52452502542550551552553554562602652 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •