Sayfa 565/739 İlkİlk ... 65465515555563564565566567575615665 ... SonSon
Arama sonucu : 5910 madde; 4,513 - 4,520 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1. .................

2. Yine deli deli hareketler yapmaya başladı

3.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku

bu rakamlara nereden ulaşıyorsunuz Sn. playmaker? Bu arada pamuk fiyatları artış eğiliminde $100'a kadar çıkması sürpriz olmaz.

4.  Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    yazmayayım diyorum ama satışların çoğu fason olan firmanın stoğumu olur adamın kendi markası yok gibi bişey fason üretim yapıyor fason yani anlaşma ile stok alıyor kafasına göre stok planlaması yapmıyor
    işler düşerse parayıda alır ikea iptal ederse stoğa çektiği malın parasını alır o stoğu keyif için tutmuyor fason üretim için alınan sipariş karşılığı stok var öyle kafan bozuldu satış daraldı vs iptal edemezsin parkta saklambaç oynamıyoruz
    yatırım yaptığınız şirketi önce tanıyın biraz

Grup’un satış faaliyetleri yurtiçi ve yurtdışı piyasalarda yaşanan dalgalanmalara ve rekabet koşullarına
    bağlı olarak belirlenmektedir. Risklerin dağıtılması açısından belli bir sektör, ülke, şahıs ve şirket üzerinde
    yoğunlaşılmamaya özen gösterilmektedir. Tekstil sektörü faaliyetlerinden elde edilen hasılat içinde en
    büyük alıcının payı 30 Eylül 2022 tarihi itibarıyla toplam %40.67’dir. (30 Eylül 2021: %31.46). Söz konusu
    müşteri uluslararası büyük bir tedarikçi olup ticari ilişki uzun yıllardır sürdürülmektedir

şair diyorki sırf ikea satışları cironun %41 olmuş tek firma ne stoğu ?
    İptal olursa parayı da mı alır? Güzelmiş o zaman hem parayı alacak hem mal depoda kalacak Yani diyorsun ki şirketin söylediğinin aksine satışlarında ihracatında bir düşme yok üretiminde de bir azalma yok, yatırımcı ilişkileri siparişlerin sene başında alındığını söylemişti önümüzdeki yılın ilk yarısı için siparişlerin azalacağını tahmin ediyorlarsa ki edindiğim izlenim bu yöndeydi konuşmada, üretim azaltmasından doğal bir şey olamaz

5.  Alıntı Originally Posted by acemi trader Yazıyı Oku
    İptal olursa parayı da mı alır? Güzelmiş o zaman hem parayı alacak hem mal depoda kalacak Yani diyorsun ki şirketin söylediğinin aksine satışlarında ihracatında bir düşme yok üretiminde de bir azalma yok, yatırımcı ilişkileri siparişlerin sene başında alındığını söylemişti önümüzdeki yılın ilk yarısı için siparişlerin azalacağını tahmin ediyorlarsa ki edindiğim izlenim bu yöndeydi konuşmada, üretim azaltmasından doğal bir şey olamaz
    önce ne yazıyor oku
    stok kendi kafasına göre yapmıyor elindeki stoğa göre iptal olmaz olursa parasını alır ,geleceği ben nerden bileyim müneccimmiyim,
    ama sabah akşam işçi çıkartoyor diyen sizsiniz

iptal edilen üretimim ile ilgili parayı alır her ticaret böyledir
    kafana göre sipariş geçtin üretildi sonra ben almayacam canım sen o stoğu satarsın ya bu nasıl mantık aklın alıyormu ? bu şirket yönetenleri bukadar salak sanmayın

6. Esenlikler, 2022 yılı için net kâr tahmini hesaplayan var mı acaba ?

7.  Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    önce ne yazıyor oku
    stok kendi kafasına göre yapmıyor elindeki stoğa göre iptal olmaz olursa parasını alır ,geleceği ben nerden bileyim müneccimmiyim,
    ama sabah akşam işçi çıkartoyor diyen sizsiniz

iptal edilen üretimim ile ilgili parayı alır her ticaret böyledir
    kafana göre sipariş geçtin üretildi sonra ben almayacam canım sen o stoğu satarsın ya bu nasıl mantık aklın alıyormu ? bu şirket yönetenleri bukadar salak sanmayın
    İşçi çıkarttığını ben iddia etmedim Twitterda paylaşılınca çok takipçili hesaplardan ben de Pelin hanıma mail attım başka sorularım da vardı, kendisi de numaranızı paylaşırsanız detaylı konuşma imkanı bulabiliriz dedi, ve yaklaşık yarım saat bu konu dahil sorularıma yanıt verdi ben de bunla alakalı bir bilgisel paylaştım twitlerle, burada da paylaşıldı sorular ve cevaplar

8. Resler üretmiyor yine,kojen de çok düşük baklacı dışında santrallerin tadı yok.Bornovadaki arsadan güzel bir değerleme gelmezse bizim yıl sonu bilançosu pek parlak gözükmüyor.

Sayfa 565/739 İlkİlk ... 65465515555563564565566567575615665 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •