Sayfa 573/741 İlkİlk ... 73473523563571572573574575583623673 ... SonSon
Arama sonucu : 5924 madde; 4,577 - 4,584 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

Alıntı Originally Posted by mdal Yazıyı Oku
    dostum geçmiş gönderilerimi incele kafana takılan soruların tümünü cevabını verdim konut %50 pay anlaşması ile yapıldı 2024 ocak son teslim tarihi.. 800m aşağı özsermaye karlılığı giremez. konutlar satılmayacak
    Bunu nereden öğrendiğinizi yazar mısınız?
    Bir kısmı satılacak bir kısmı kiraya verilecek (muhtemelen ticari olanlar kiraya verilecek, konutlar satılacaktır) ve elde edilecek gelirle finansal borçların azaltılmasında kullanılacak denilmişti

Şimdi siz satılmayacak gibi bir ifadeyi neye dayanarak yazdınız

Buradaki boş tayfadan değilim araştırmadığımşeyi yzmam. Satılmayan konut ne yapılırsa o
    24.09.2020 Tarihli KAP şu şekilde.
    Sizin kaynağınız nedir?

28/12/2017 tarihinde KAP'ta yaptığımız özel durum açıklamasında bahsi geçen İzmir İli, Bornova İlçesi, Kazımdirik Mahallesi, 3777 Ada, 5 Parselde kayıtlı bulunan 9,067.73 m² büyüklüğündeki arsa üzerinde Adnan Kılıçoğlu İnşaat Mühendislik Mimarlık Ticaret ve Limited Şirketi ile "Konut ve Ticari" alanlardan oluşacak proje geliştirilmesi amacıyla, Düzenleme Şeklinde Taşınmaz Satış Vaadi ve Arsa Payı Karşılığı İnşaat Sözleşmesi imzalanmıştır.

Projenin Kasım (2020) ayı içerisinde inşaatına başlanması ve 30 Temmuz 2023 tarihinde tamamlanması planlanmaktadır.

Proje'den sağlanacak kaynak Şirketimizin finansal yükümlülüklerinin azaltılmasında kullanılacak olup gayrimenkullerin satılması ve/veya kiraya verilmesinden elde edilecek gelir Grup'un konsolide cirosunda bir değişikliğe sebep olmayacaktır.

Kamuoyunun ve yatırımcılarımızın bilgilerine sunarız.

Saygılarımızla,

3.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Bunu nereden öğrendiğinizi yazar mısınız?
    Bir kısmı satılacak bir kısmı kiraya verilecek (muhtemelen ticari olanlar kiraya verilecek, konutlar satılacaktır) ve elde edilecek gelirle finansal borçların azaltılmasında kullanılacak denilmişti

Şimdi siz satılmayacak gibi bir ifadeyi neye dayanarak yazdınız
    projeye gittim yüz yüze görüştüm. şirkete gittim yüzyüze görüştüm. ben görüştüğümde 1.2 milyar filandı 1+1 daha artacak satmayız denmişti. adanan 2 ay önce 1+1 i 2.5 milyon fiyat çektiler.. akça nın fikirleri değişir mi bilemem aradan baya zaman geçti fiyatlardu uçtukça uçtu
    Son düzenleme : mdal; 05-01-2023 saat: 20:46.
    YATIRIM, sonu yanlış giden SPEKÜLASYONDUR. EĞER, zamanında spekülasyondan çıkmazsanız MECBUREN yatırımcı olursunuz.

4. ha birde 2 bloktan arkadaki bizim, metroya bakan bina adnan kılıçoğlunun
    YATIRIM, sonu yanlış giden SPEKÜLASYONDUR. EĞER, zamanında spekülasyondan çıkmazsanız MECBUREN yatırımcı olursunuz.

5.  Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    yüzde 1 bile ihtimal vermiyorum
    umarım da yapmazlar
    verdiğin rakamlar emek verilmiş olmasa yazdıklarını görmezden gelirdim.. bu şirket dolar bazlı bilanço açıklasa bu yıl sonu 50 60 m dolar net kar üretir konumda bunun farkındasın.. kur gideri altında son 3 4 yıldır zarar yazsa da dolar bazlı bilanço kar üretti ve borç kapattı. kur dan kaynaklı durmadan zarar verdi. thy gibi bilanço açıklasaydı zaten hep kar olurdu.

projeye gittim yüz yüze görüştüm. şirkete gittim yüzyüze görüştüm. ben görüştüğümde 1.2 milyar filandı 1+1 daha artacak satmayız denmişti gerçi 2.5 milyon 2 ay önce bana fiyat çektiler fikirleri değişir mi bilemem aradan baya zaman geçti fiyatlardu uçtukça uçtu
    Bu tür kat karşılığı inşaat sözleşmelerinde genellikle arsa sahibi teslim tarihine kadar satış yapmaz, inşaat firması ise inşaatın her aşamasında kademeli olarak belli sayıda satış hakkına sahip olur.

Ayrıca inşaat fiyatları enflasyon ve dolar kurundan daha fazla yükselmeye devam ediyor. Muhtemelen 2023 sonunda 2,5-3 milyar üzeri toplam değer söz konusu olabilir.
    MNDRS in payı da 1.25-1,50 milyara ulaşabilir.

Sonuçta inşaat ne kadar gecikse de MNDRS sin bundan zararı olmaz.

7.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Bu tür kat karşılığı inşaat sözleşmelerinde genellikle arsa sahibi teslim tarihine kadar satış yapmaz, inşaat firması ise inşaatın her aşamasında kademeli olarak belli sayıda satış hakkına sahip olur.

Ayrıca inşaat fiyatları enflasyon ve dolar kurundan daha fazla yükselmeye devam ediyor. Muhtemelen 2023 sonunda 2,5-3 milyar üzeri toplam değer söz konusu olabilir.
    MNDRS in payı da 1.25-1,50 milyara ulaşabilir.

Sonuçta inşaat ne kadar gecikse de MNDRS sin bundan zararı olmaz.
    Şirketin değerini arttıran değerlemeyi yükselten nakit gelirdir fiktif değerleme karının gözümde 0 değeri var önemli olan 2023 sonu bu tapuların satılmaya başlayıp şirkete nakit sağlaması

8. Sivri zekali patron
    Ozkaynak 1.5 milyar
    9 aylik kar 580 milyon
    Sirketon ederi 1.8 milyar

Bu rasyolara sahip sirket varmi borsa da..

SM-N935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 573/741 İlkİlk ... 73473523563571572573574575583623673 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •