Sayfa 586/739 İlkİlk ... 86486536576584585586587588596636686 ... SonSon
Arama sonucu : 5910 madde; 4,681 - 4,688 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1. Cogu hisse de 4000 5700 arasindaki bu korelasyon kopuklugu olustu
    Menderes bunu onden yapti
    Su an ederi olan olmayan butun yan tahtalar selale
    Fk lar 5 7 lere geldi..bendeki bir cok kagitta
    Ama aselsa kozal ttkom tcell fk lar 20 lere dayanmis..
    Borsayi yapan o.c lari ki onlar belli
    Kamu hisseleri ile
    Emlak kozal gubr tcell ttkom aselsan
    Gubre ve kamu bankalari ile 4700 5700 harekrtini yaptirdilar..
    Bendeko bir cok kagit eylul fiyatlarin geldi..
    Borsa 4600 indifinde tepeden %20 yemistim su an 5300 deyip
    Tepende %20.5 geri geldim yine
    Aslinda aralik basindan beri kor olmusum endekse karsi tek kendi kagitlarim ekran oldugu icin
    Aralik ayinda %2.8 kazanabilmistim ama kagitlarim cikmadi diye cikacak beklerlen hepsi selale oldu..
    Ocak 1 den bugun %20.5 zarar var..

Adamlae endeks muh yaptiklari o kadar belli ki misal bugun 30 dan fazla hisse ogle vakti 3.7 ile 3.02 arssinda yakin eksi idi adamlar resmen kedinin fare ile oynadigi gibi oynuyorlar..

Menderes in belki fk si 3 altinda bile olabilir ama iste poyasa dedigimiz sey
    Bizi sevmiyor

Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Patron farkı diyorlar bu ayrışmaya.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    SM-N935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Menderes'in tekstil ihracatının 41% si Almanya'ya
    Çin ile Türkiye'nin Düşen navlun fiyatları, sanayideki maliyet artışlarının Yatak örtüsü ve masa örtüsü sektörünün Almanya pazarındaki rekabetine dair ufak bir çalışma

Zengini fakir eden müsrif evlattır .Memuru fakir eden süslü avrattır .Fakiri fakir eden kuru inattır

3. Bilanço verileri ne kadar iyi olursa olsun bilançoyla gitmez bu kagıt.Öyle olsaydı şu an minimum 25 tl olması gerekirdi.
    Tahtacı ne zaman canı isterse o zaman gider.Zamanını bekliyorum.

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    Menderes'in tekstil ihracatının 41% si Almanya'ya
    Çin ile Türkiye'nin Düşen navlun fiyatları, sanayideki maliyet artışlarının Yatak örtüsü ve masa örtüsü sektörünün Almanya pazarındaki rekabetine dair ufak bir çalışma

Elinize sağlık sayın 3:45.
    Tabloyu, bizim satış fiyatlarimizin çin e oranla daha yüksek oldugu ancak, son dönemde bizde ki maliyet artislari, sabit kalan kur, ve düşen navlun fiyatlari sebebi ile bizim satış miktarimiz azalirken çinin Almanya ya satış miktarı artarak bizi geçtiği seklinde yorumladim.

3. çeyreğe göre de euro bazinda %15-20 civarında düşüş var satişlarimizda. Bunun %10 a yakin kismini euro nun tl ka4şisinda ki yukselisinden telafi ederiz diye düşünüyorum.

Saygılar...

5.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Elinize sağlık sayın 3:45.
    Tabloyu, bizim satış fiyatlarimizin çin e oranla daha yüksek oldugu ancak, son dönemde bizde ki maliyet artislari, sabit kalan kur, ve düşen navlun fiyatlari sebebi ile bizim satış miktarimiz azalirken çinin Almanya ya satış miktarı artarak bizi geçtiği seklinde yorumladim.

Kesinlikle hocam
    Zengini fakir eden müsrif evlattır .Memuru fakir eden süslü avrattır .Fakiri fakir eden kuru inattır

6.  Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    Menderes'in tekstil ihracatının 41% si Almanya'ya

para versek yaptıramayacağımız bir çalışma daha

7.  Alıntı Originally Posted by minikyatirimci Yazıyı Oku
    para versek yaptıramayacağımız bir çalışma daha
    Sayın hocam size korkunç derecede saygı duyuyorum. Sizin yeriniz bende apayrıdır

8. Piyasa değerindeki bu anomali bakalım kaç ay daha sürecek

Sayfa 586/739 İlkİlk ... 86486536576584585586587588596636686 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •