Sayfa 593/739 İlkİlk ... 93493543583591592593594595603643693 ... SonSon
Arama sonucu : 5910 madde; 4,737 - 4,744 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1.  Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    Symra sarayköyde miydi ?

Sofralık tomatis üretimi sarayköy

Evet Sarayköy de bizim seralar.

Yine araştırmacı yatırımcı kimliginizi konusturmuşsunuz syn hocam.

Sizin tabloya göre 2022 de 2021 e göre %13,5 luk bir tonaj düşüşü var Sarayköy domates uretiminde. Buna ragmen ilk dokuz aylar itibariyle faliyet raporlarından baktığımda, smyrna seracilik ın üretim düşüşü %4,5 civarinda. Yani Sarayköy e göre daha iyi durumdayiz.

Ayrica, yine faliyet raporundan baktığım kadarıyla ilk 9 aylik domates üretimi 2205 ton. Bunu yıla tamamlarsak yaklaşık 2940 tonluk bir 2022 yılı uretimi olur. Bu da Sarayköy domates uretiminin %25 i ne denk geliyor.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Benim merak ettigim konu dun aksam aciklanan 64 mln luk teşvigin toplam yatirim tutarı ne kadar acaba. Ve bu yatirimla toplam uretim kapasitesi ne kadar artacak.

Sonucta tarim tarafi sirketin en karlı iş kolu. Ustelik bu sene kalan 2-3 ayda yeterli yağış olmazsa tüm Türkiye de müthiş bir kuraklık bekleniyor. Eger bu gerceklesirse domatesin kolosunu belki de 100 tl den aliriz. Bizim seralarin kuraklik gibi bir sıkıntısı olmaz diye düşünüyorum.

3. Birde dün akşam Alarko holding in yolladığı kap bildiriminde internette dahi ismi cismi olmayan Gürlük jeotermal enerji tarim a.ş. diye bir şirketi 75 mln tl ye satin aldigini bildirdi.

Keşke kapasite falan yazsalardı da bizde ona gore bizim smyrna seracilika bir değer bicebilseydik.

Şöyle bir düşününce son dönemin 2 gozde sektöründe onceden yatirim yapmış olan bir şirket bu. Ve bu iki sektorde de yeni yatirimlar acikladi. Şu doviz yükünden bir kurtulsa level atlayacak hiç şüphesiz.

Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Benim merak ettigim konu dun aksam aciklanan 64 mln luk teşvigin toplam yatirim tutarı ne kadar acaba. Ve bu yatirimla toplam uretim kapasitesi ne kadar artacak.

Sonucta tarim tarafi sirketin en karlı iş kolu. Ustelik bu sene kalan 2-3 ayda yeterli yağış olmazsa tüm Türkiye de müthiş bir kuraklık bekleniyor. Eger bu gerceklesirse domatesin kolosunu belki de 100 tl den aliriz. Bizim seralarin kuraklik gibi bir sıkıntısı olmaz diye düşünüyorum.

Arkadaşım yatırım teşvik belgesi tutarı demek teşvik bu kadar demek değildir.
    Yatırım teşvik belgesi tutarında yapılacak yatırımlara verilecek teşviklerdir.

Uygun görülmesi halinde bu belge kapsamında desteklenmeye başlayan bir yatırım Katma Değer Vergisi İstisnası ve Gümrük Vergisi Muafiyetinden yararlanmaktadır. Bunlarla birlikte Vergi İndirimi, SGK Destekleri, Yatırım Yeri Tahsisi, Faiz Desteği gibi yatırım yardımları uygulanmaktadır.

Yani mesela belge eki makina techizat ithalat listesi olur. O makinalar gv ve kdv ödenmeden ya da ertelenerek ithal edilir. Gibi.

Teşvik tutarından ziyade bildirimde geçen asıl haber işlerin yolunda olmasına dair ifadelerdi.
    Ürün talebinde süregelen artış ile Avrupa pazarında kaydedilen ılımlı yükseliş trendinin devamlılığına işaret eden piyasa dinamikleri dikkate alınarak Bağlı Ortaklığımız Smyrna Seracılk Ticaret A.Ş. tarafından mevcut seraya ilave

Aşağıda Almanya METRO markette salkım domates fiyatlarına bakınca .
    Üstelik Smyrna nın ürettiği domatesler bunlardan daha kaliteli

6. Deli saçması fiyatlama devam ediyor ... Şu bilanço bir gelsin ilk çeyrekteki gibi nnf kokuyu alıp bir damlasın bakalım ne olacak

7. biz bu kağıdın peşini bırakmayacağız elit gıdayı 19 20 lira arasında aldık adam inadına satış baskısı yaptı sayın playmaker yazınca adam sinirlendi biz inadına sabırla bekledik bir ay sonra 45 liradan sattık şimdide mndrs te aynısıyla karşılaşıyoruz mal kaliteliyse sorun olmaz inatla bekleyip kazanacağız kağıt aşağı geldikçe aldık sabırla bekliyoruz

8. beklediğim gibi geldi hatta trendmarkt 200 milyon değerleme karı bekliyordum düşük gelmiş harika bilanço tek sıkıntı akça tarıma yapılan satışlar

%20 hisse satışı bu alacağın kapatılmasında kullanılacakmış bu belli

daha öncede dediğim gibi fk dd bankalardan sonra bistte en ucuz şirketiz

Sayfa 593/739 İlkİlk ... 93493543583591592593594595603643693 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •