Sayfa 611/739 İlkİlk ... 111511561601609610611612613621661711 ... SonSon
Arama sonucu : 5910 madde; 4,881 - 4,888 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1. gayrimenkul şirketi kurulacakmış bu projeyi ve başka bekleyen atıl varlıkları değerlendirmek için.
    daireler döşenecekmiş o şekilde kiraya verilecek mobilyalı şekilde.
    kaliteden ödün vermiyorlar yaptıkları işlerde.
    yönetim sıcak karşıladı bizim her soruya elden geldiğince yanıt verdiler saolsunlar. yemeğimizi de yedirdiler.
    detayları akşam yazarım

2. akça santrali ek kapasite artışı vardıya kap açıkladılar ama maliyeti belli değildi sordum onu 13 milyon euroymuş
    akça tarımdan alacağı sordum yurt dışından tahsilatlar gecikmiş gelince ödeyecekler

3.  Alıntı Originally Posted by arkhon Yazıyı Oku
    gayrimenkul şirketi kurulacakmış bu projeyi ve başka bekleyen atıl varlıkları değerlendirmek için.
    yönetim sıcak karşıladı bizim her soruya elden geldiğince yanıt verdiler saolsunlar. yemeğimizi de yedirdiler.
    detayları akşam yazarım

5 Ocak Per 10:24
    Alıcı: Pelin

Pelin Hanım merhaba

** bildiğiniz gibi konut projesi bitiyor buradan menderes çok iyi kar yapacak
    bende mali müşavirim büyük kurumsal firmalara vergi planlaması ufrs finans gibi konularda danışmanlık veriyorum
    kar neticesinde yüksek oranda kurumlar vergisi çıkacak geçmiş yıl zararınızda kalmamış görünüyor

takribi 800 milyonluk bir ciroda yaklaşık 750 milyon kar ve 170 milyonluk vergi yükü ortaya çıkacak

bu yükten kurtulmak için elinizdeki gayrimenkulleri menderes arsası ofisler ve bu daireler dahil kısmı bölünme ile gyo şirketi kurup mülkleri buraya devretmeniz; bununda mevzuat gereği 2 yıllık bir sürede kısmını halka açma
    bildiğiniz gibi gyo kurumlar vergisinden muaf
    tüm daire dükkan satışlarından 0 kurumlar vergisi kesilecek
    ofis ve fabrikalar gyo menderese kira faturası kesecek
    her hangi bir maliyet olmamasından dolayı sene sonu kar yüksek oranla dağıtılır ödenen kiralar ve daire satışlarından gelen para yeniden menderese vergisiz şekilde döner
    naçizane tavsiyem kurum olarak bunu değerlendirmeniz şirketin karı sadece trendmarkt projesinden 170 milyon olur , harika bir vergi planlaması örneği

kim düşünmüşse tebrik ederim diye yazdım rica ederiz dediler insan bi teşekkür eder

4.  Alıntı Originally Posted by arkhon Yazıyı Oku
    gayrimenkul şirketi kurulacakmış bu projeyi ve başka bekleyen atıl varlıkları değerlendirmek için.
    detayları akşam yazarım
    Akşam ki detaylaria sabırsızlıkla bekliyorum sayın arkhon.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Nasıl bakış açısı bu
    Ona bakarsanız 20 yıl önceki fiyatı ile de aynı.
    Ömründe böyle bir bilanço mu açıklamış.
    Olması gereken fiyat bu bilanço ile en az 30 li rakamlardir.
    Bunu borsaya bugün giren bir insan bile bilebilir.
    2,4 fk lı başka bir şirket varmı,
    Burada konut projesi bile yok lütfen tam analitik bakın.
    Ben bile bu yönetime kızarak malın büyük kısmını satmıştım.
    Yapılması gereken hissesine sahip çıkmaktır.
    Nokta

CPH1951 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by Fitbol Yazıyı Oku
    Geçen yıl bugun (30 Mart 2022) hissenin kapanış fiyatı 2.05 TL.
    Bugün (30 Mart 2023) hissenin gördüğü en yüksek fiyat 10.50 TL.

Sizin değiminizle küçük yatırımcı ile sorunu olan ve küçük yatırımcının para kazanmasının istenmediği hissenin 1 yıllık getirisi ortada.

Küçük yatırımcı sorunu patrondan önce kendisinde ararsa daha faydalı olur.
    Bu arkadaşa yazılmıştır

CPH1951 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. hisse satışı konusu toplantı da en çok konuşulan konu oldu. her söz alan 1-2 kere görüş bildirdi. kurumsal yatırımcıya toplu bir şekilde satış olabilir, veya bunun kap açıklamasını uygun bir dille yapabilirdiniz veya son dönemde satış yerine şirketler kendi hisselerini geri alıyorlar gibi çok çeşitli görüşler söylendi. bu konuyu bir yol kazası gibi görmek lazım kendi çıkarımım kendileride bu konuda irrasyonel hareket etmiş olabileceklerini söylediler. elinde yüklü malı olan başkalarının da satışa geçmesiyle olay büyük bir düşüşe evrildi bunu tahmin edememişler.
    metrekare hesabından dolayı konut projesi bazı yerde %50 bazı yerde %47 olarak geçiyor. sözleşme metrekare üzerindenmiş muteahhit firma ile.

selulozik elyaf konusu devam edıyor 1 milyon dolarlık satış yapmışlar bunun 10 milyon dolara çıkabileceğini soylediler. burda aksa akriliğin elyafı kullanılıyormus buyuk imalatçılar tarafından patent nedeni ile bunun olması gerekiyormuş. gömleklik kumaş da devam ediyor, gönderiyorlarmış avrupaya talep varmış.
    tekstilde genel anlamda karlı işler hedeflenmiş malımız kaliteli diyorlar çok satalım agresif büyüyelim değil, stratejileri mevcutun devamı ürün ve müşteri çeşitliliğine gitmek.
    aynı kalite anlayışı tarımda da geçerli talep görüyorlar bu yuzden. antalya piyasasından yaka silken büyük alıcılar beraber üretelim teklifinde bulunmuşlar ancak çok büyüme kaliteyi bozabilir diye ihtiyatlılarmış. teşvikle sera yı büyütecekler talebe yetişmek için antalya da 50 dönüm sera kiralamışlar.

şimdilik bu kadar yazayım aklıma geldikçe ilave ederim.

8. birde şunu eklemem lazım yönetim samimi şekilde bizimle diyalog kurdu. sorularımızı cevapladılar.
    yönetimi değerlendirirken mevcut şartların zorluğunu gözönünde bulundurmak gerekli
    pandemi, hammaddeye erişim ve fiyat tutturmak, ukrayna savaşı, içerde enflasyonist durum, kurun baskı altında olması gibi
    çok çeşitli faktörler var bunlara rağmen rekor karla bir yılı kapattılar.
    biz bir karar alıyoruz 5 saniye sonra dünya veya türkiyede bir olay oluyor herşey değişiyor, kap da yapacağımız açıklama çeşitli kurallara bağlı o yüzden açıklamalarda veya kararlarda kendilerine de hissedarlar tarafından anlayış beklediklerini söylediler.

Sayfa 611/739 İlkİlk ... 111511561601609610611612613621661711 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •