Sayfa 643/739 İlkİlk ... 143543593633641642643644645653693 ... SonSon
Arama sonucu : 5910 madde; 5,137 - 5,144 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1.  Alıntı Originally Posted by CEMIX Yazıyı Oku
    E dümbelekler tahsisli yerine direk piyasadan pay geri alımı açıklasalardı olmazmıydı

Tahsisli nedir arkadaş ky nin hep zararına

Spk nın onay verirken en az 1 yıl satmama taahhüdü şartıyla verecegini düşünüyorum. Çünkü bu şekilde şartlı onay verdigini daha onceki kararlarinda bir çok kez gördüm.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    [/QUOTE]Dümbelekler lafini patronlara söylediniz umarım. Bana soylediyseniz kat kat iade ediyorum.

2. olarak piyasadan pay alarak sirketin kasasina 250 mln tl yi nasil koyacaklardı. Burada amaç yeni yatirimlari finanse etmek.

2.  Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku

SPK zamanında #megap ve #merko'ya şunu demişti( ikisi de pay satışından sonra tahsisli başvurusu yaptı )

Sattığı payların ağırlık ortatalama satış fiyatı ile baz fiyattan hangisi yüksek ise onu alırım dedi.

Yani 9 dan sattın sana 5 liradan tahsisli yaptırmam dedi.

Ama eplasta demedi ( o da tahsisli öncesi pay satmıştı ) . Ona 3 yıl satamazsın dedi.

1 yıl satmama genelde uygular . Patronlar taahhüt veririr genelde
    Iyi hatirlamişsiniz sayin 3:45. O donemde megap tasiyordum bende. Olay aynen dediginiz gibi oldu patron Eda hanim tıpış tıpış sattigi fiyattan aldi o hisseleri.

Bu durumu spk ya dilekce ile hatirlatmak gerekir.

3.  Alıntı Originally Posted by CEMIX Yazıyı Oku
    E dümbelekler tahsisli yerine direk piyasadan pay geri alımı açıklasalardı olmazmıydı

Tahsisli nedir arkadaş ky nin hep zararına

Spk nın onay verirken en az 1 yıl satmama taahhüdü şartıyla verecegini düşünüyorum. Çünkü bu şekilde şartlı onay verdigini daha onceki kararlarinda bir çok kez gördüm.

[/QUOTE]

Cok komik yorum. Tahsisli sermaye arttırımını bi araştırın.

4. tahsisli sermaye artırımı haberi en iyi haberlerden biridir şirketler için gelen, patron bedava para vereceğim diyor yatırım için buraya kadar oki...

aması şimdi başlasın..

bize 8 9 dan senet sattı ve şimdi 6 lardan geri almak istiyor. sattığını para vereceğim dedi şimdi lot karşılığı veriyor vay uyanık..

daha beteri ise bizim osman akça tarımdan alacağımız var vede vadesi geçmiş.. onu tahsil etmeden hangi paraya bu fiyattan lot alıyorsun ilk başta onu ödeyeceksin sonra yapacaksın.. kısaca bizim alacağımızla bizim şirketin hisselerini bedavaya alıyor uyanık, mahkemelik burası...
    YATIRIM, sonu yanlış giden SPEKÜLASYONDUR. EĞER, zamanında spekülasyondan çıkmazsanız MECBUREN yatırımcı olursunuz.

5.  Alıntı Originally Posted by mdal Yazıyı Oku
    . kısaca bizim alacağımızla bizim şirketin hisselerini bedavaya alıyor uyanık, mahkemelik burası...
    Durumu anlatan en net yazı.

6. Tabikide bu tahsisliyi yapmak için karar alanlara söyledim

Dümbelekler lafini patronlara söylediniz umarım. Bana soylediyseniz kat kat iade ediyorum.

2. olarak piyasadan pay alarak sirketin kasasina 250 mln tl yi nasil koyacaklardı. Burada amaç yeni yatirimlari finanse etmek.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[/QUOTE]

7.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Iyi hatirlamişsiniz sayin 3:45. O donemde megap tasiyordum bende. Olay aynen dediginiz gibi oldu patron Eda hanim tıpış tıpış sattigi fiyattan aldi o hisseleri.

Bu durumu spk ya dilekce ile hatirlatmak gerekir.

Bir düzeltme yapmak ihtiyacı duydum zira yeni hatırladım.

O dönemde megap patronu hisseleri satmadan once satıştan elde edecegi geliri ileriki tarihlerde yapilacak tahsisli sermaye artirimi yoluyla sirkete koyacagini taahhüt etmisti sanırım. Spk bu sebeple o sekilde bir karar almış olabilir.

8. Tahsisliyi adil yapmak isteyen patron nominalden filan bahsetmez

Derki beher bir hisse için atıyorum 20 tl den yapacağım der o zaman oooo süper tahsisli dersiniz

Onun haricindekiler ky ye bir yarar sağlamaz

Söylenildiği gibi 10 tl den sattığını 4-5 tl den fazlasıyla yerine koyacak uyanıklar

Umarım yanılıyoruzda hepımız kazanırız

Cok komik yorum. Tahsisli sermaye arttırımını bi araştırın.[/QUOTE]

Sayfa 643/739 İlkİlk ... 143543593633641642643644645653693 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •