Sayfa 717/739 İlkİlk ... 217617667707715716717718719727 ... SonSon
Arama sonucu : 5910 madde; 5,729 - 5,736 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1. tekstil ve tarımı çöpe at enerjide sadece 350-450 m arası fövak üretecek şirket.. sene sonu yeni yatırımla 2024 te 500m BULABİLİR
    YATIRIM, sonu yanlış giden SPEKÜLASYONDUR. EĞER, zamanında spekülasyondan çıkmazsanız MECBUREN yatırımcı olursunuz.

2.  Alıntı Originally Posted by mdal Yazıyı Oku
    neden bu şirkettesiniz o zaman
    Ben Söke den bahsettim Menderes ilgili yazmadım ki

3.  Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    Ben Söke den bahsettim Menderes ilgili yazmadım ki
    oki şimdi oldu.. o kadar malı fonların almasını akıl erdiremedim, fonlar genelde boşa para yatırmaz. merakla izleyeceğim. çimentolar 1- 2 yıl yüksek karlı olacak sanırım o beklentiye aldılar.
    Son düzenleme : mdal; 23-10-2023 saat: 12:23.
    YATIRIM, sonu yanlış giden SPEKÜLASYONDUR. EĞER, zamanında spekülasyondan çıkmazsanız MECBUREN yatırımcı olursunuz.

4. Bilançoya kadar baskı devam eder amaç dediğim gibi yükseltmemek geçen sene bilanço öncesi 5.70 gösterdi sonra 10.50 gitti , 10 san 5.70 düşür sonra aldığın yere koy hissede ky fazla yom günlük net 1-2 milyon tl satışla yani çok düşük zarRlarlar bunu yapıyor maalesef , 9-10 tutsa iyi bilanço da max 15 gösterir sonra yine 10-13 devam ke , ama şuan hisse 12 olsa seve seve 20 göstermesi lazım hareketleri çok basit ve tahmin edilebilir

5. Şirket stok yönetimini iyi yaparsa bundan sonra bilançolarda zarar açıklamasını beklemiyorum. 30 Haziran bilançosuna göre finansal yükümlülükleri oldukça düşük faizli ve ağırlıklı olarak sabit faizli borçlanmalar. Her çeyrek azalan borçluluk görebiliriz mevcut kredi ortamında devam eden yatırımlar dışında yeni yatırımlara başlamak akıl karı değil bu yatırımların uygun şartlar oluşuncaya kadar ertelenmesi iyi olur.

Hisse pd/dd 0.74 çarpanla işlem görüyor dd 1 altında sanayi şirketi yok gibi üstelik 9 aylık bilanço sonrasında 250mn tahsisliden gelen para ve 3Ç. karı ile bu oran daha da düşecek ancak buna rağmen spek aşağı basıyor. Hisseyi 13'lerden buraya düşürdü aşağılık zepevenk bakalım bilanço sonrası ne yapacak.

6. borsadan olumsuz ayrışmaya devam ediyoruz

bilançoya kadar böyle gider borsa 8500 gelse bile 11-12 geçirmez

normalde %4-5 artması gerekliydi

iyibilanço etkisini azaltmak için baskı devamke

şirketin sorunu bilançosal değil

en kötü yıllık1 milyar favök yapsın 10 favök değerle 1.5 milyar borç düş

8.5 milyar değer yapıyor 280 sermayeye böl 30 tl yapar %20 iskontola 24 tl en az olmalıydık

stok borç vs hepsi hikaye tek sorun şirket yönetiminin ky hissedar olarak görmemesi bizi ortak olarak görmüyorlar hepsi benim kimseye 5 kr koklatmam mantığındalar 1 senede hisse %70 reel kaybettirdi hala 10 tl zor duruyor temel finans stok yatırım hepsi hikaye maalesef

7. Her şeyin bir sonu vardır

Patronun ipni salacagı günlerde gelecek

O hisse operasyonları kırk takla atmalar vs vs vs

Boşuna yapılmadı

8.  Alıntı Originally Posted by CEMIX Yazıyı Oku
    Her şeyin bir sonu vardır

Patronun ipni salacagı günlerde gelecek

O hisse operasyonları kırk takla atmalar vs vs vs

Boşuna yapılmadı
    Menderes maalesef hep iskontolu işlem görecek 23 yılda 1 kere bile yatırıcıya kazandırmamış siyasi destekte var kar büyüme vs hikaye olaya reel bakmak lazım piyasa ile inatlaşmamak en iyisi bunu bilip buna göre beklenti oluşturmak bence en makul davranış olur

Sayfa 717/739 İlkİlk ... 217617667707715716717718719727 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •