Sayfa 91/739 İlkİlk ... 41818990919293101141191591 ... SonSon
Arama sonucu : 5910 madde; 721 - 728 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

Alıntı Originally Posted by yolcux Yazıyı Oku
    Haklısınız ama bergama ve ali ağa bölgesinde yaptığı rüzgar gülü devreye alındı bundan sonra bence kar yazacak aslında iştirakkerine baktığımda taşınabileceğini düşünüyorum

RNE-L01 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    arkadaşım o devreye almalar çok uzun vade kar getirir. yani dikenli tel siparişi verilmiş, teller gelecek montajı yapılacak,kuzular büyüyüp koyun olacak,tellerin altından geçip tüyleri takılacak,tüyler toplanıp ip yapılacak,pazarda satılacak..... spec gibi düşünelim; bilançoda zarar getireceğini biliyorum,hisseleri biryerlere okutup nakite geçmem gerekki gideceğini bildiğim bazı tahtalarda pozisyon alabileyim. patronda benimle birlikte kazandığına göre bilançoyla rüzgar güllerini aynı zamana getirip hallederim bu işi.niyetim kıskançlık değil,uyarmak.kazanıyorum çok şükür. ne taraftan bakmak isterseniz oradan bakın. kalın sağlıcakla.

2. AKÇA RES

AKÇA RES.jpg

kaynak:epiaş.şeffaklik

4. piyasadaki 15 milyon tllik.hiç bir varlığı olmayan hisselerin fiyatını görünce menderes gibi bir çok kaliteli iştraki olan 2 milyara yakın varlığı olan hissenin fiyatı en az 100 tl.olması gerekiyor....en azzzzz...çoook garip bir borsamız var.bu kağıt 2001 bile bu fiyatlardan yukardaydı.dolar bazlı...ozaman bir daire 10 bin tl.idi şimdi 500 bin.helede bu şekilde kıyaslayıp iştrakler gelişmeler sparişler işlem hacmi cirolar hesaba katıldığında bu hisse en az 200 tl .olması lazım....kendi küçücük beynim ile yaptığım yorum yatırım tavsiyesi değildir..

5.  Alıntı Originally Posted by egecballh1 Yazıyı Oku
    piyasadaki 15 milyon tllik.hiç bir varlığı olmayan hisselerin fiyatını görünce menderes gibi bir çok kaliteli iştraki olan 2 milyara yakın varlığı olan hissenin fiyatı en az 100 tl.olması gerekiyor....en azzzzz...çoook garip bir borsamız var.bu kağıt 2001 bile bu fiyatlardan yukardaydı.dolar bazlı...ozaman bir daire 10 bin tl.idi şimdi 500 bin.helede bu şekilde kıyaslayıp iştrakler gelişmeler sparişler işlem hacmi cirolar hesaba katıldığında bu hisse en az 200 tl .olması lazım....kendi küçücük beynim ile yaptığım yorum yatırım tavsiyesi değildir..
    Mndrs in ciddi borçlu bir yapısı var hala.
    Sermayesi de 250 milyon.
    2 milyar varlığından ( kendi bilgim değil, yukarıdaki yazıdan alıntıdır) borcu düşer sermayeye bölersek piyasa defter değeri 5-6 Tl lere gelecektir muhtemelen.

Menderes bence de değerli bir firma, zaten bunu geçmişte defalarca da yazdım. Umarım patron firmayı 3-4 yıl vade de temettü veren bir yapıya kavuşturur da, yatırımcı profili kurumsal ağırlıklı bir yapı kazanır. YTD

6. Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

7. mndrs özsermayesi sermayesin yarısının altına inmiş bu durum çok kötü gibi

ben bi bedelli sermaye artırımı tahmin ediyorum .

bu yükselişin ardından
    burada yazdığım bilgi ve yorumlar kendi görüşümdür. kesinlikle yatırımcı tavsiyesi değildir. Y.T.D

8. Şu anki fiyatlamaların hiçbiri bilançolara göre değil MNDRS hissesi şu anda takaslara bakıldığında toplanmış olduğunu görüyorum. Bu vakitten itibaren mndsrs hissesi spek nere isterse oraya götürür.berbat bir bilançonun geleceği aşikarken tarihi zirvesini hacimli bir şekilde aştı. İşin ilginç tarafı citiye bugün 4 milyon lot geldi bir yerlerden. Satan kısmına bakıyorum A1 3 milyon lot satmış ama takaslara bakıyorum A1 de okadar mal hiç olmamış fena bir operasyon kokusu var. Şu anda borsa da zarar açıklayan firmaların nerdeyse hepsi uçtu gitti, kar açıklayan firmalar düştü.2.çeyrek muhtemelen çok kötü bir bilançolama olacak ama tek iyi tarafı satışların artmış olması ve doların düşme eğiliminde olması. Bilanço berbat berbat hemde çok berbat. Ama bakın bunu da uçuracaklar bakalım nerelere gidecek MNDRS.
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi niteliğinde değildir.Herkes kendi kararını kendisi versin.

Sayfa 91/739 İlkİlk ... 41818990919293101141191591 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •