Sayfa 548/739 İlkİlk ... 48448498538546547548549550558598648 ... SonSon
Arama sonucu : 5910 madde; 4,377 - 4,384 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

Alıntı Originally Posted by decamercion Yazıyı Oku
    Benim tecrübeme göre yatırım fonları ve emeklilik fonları mal taşıyıcıdırlar. Onlar malı alırlar, kağıt bazen aylarca sürünür, ne zamanki onların saklama takasları azalamaya başlar kağıt tekrar yukarı hareketlenir.
    Yanılıyor da olabilirim sadece benim bakış açım.
    Etkilenmeyin.
    Ben bu yüzden fon yöneticilerine güvenmiyorum.
    Komisyon mu alıyorlar bu işlerden bilmiyorum. Yıllarca taşıyıp tam yüseliş başlamışken hisseyi boşaltmak gibi davranışlar sıkça rastlanan durumlar.
    O fonlara güvenip para yatıran insanların haklarının gaspedilmesi bu. O fon gelirleri içerisinden maaşlarını da alan insanların ihaneti gibi bir durum.
    Tiksinilecek bir durum bu

2.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Ben bu yüzden fon yöneticilerine güvenmiyorum.
    Komisyon mu alıyorlar bu işlerden bilmiyorum. Yıllarca taşıyıp tam yüseliş başlamışken hisseyi boşaltmak gibi davranışlar sıkça rastlanan durumlar.
    O fonlara güvenip para yatıran insanların haklarının gaspedilmesi bu. O fon gelirleri içerisinden maaşlarını da alan insanların ihaneti gibi bir durum.
    Tiksinilecek bir durum bu
    Son dönemde yatırım fonlarının yaptığı başarılı işler de mevcut. İyi hisselerde pozisyon alıp güzel kazançlar yakaladıklarını takip ettiğim fonlarda görüyorum. Dedikleriniz eskiden doğruydu fonun elinde mal bitince hisse yükselirdi, ama şimdi biraz daha farklı bir algı oluşuyor yavaş yavaş. Başarılı bir fon bir hissede payını arttırsa o hisse belirli bir yükseliş trendine başlıyor. Tabi burda kesinlikle net bir neden sonuç ilişkisi kurmak zor. Yükselişin nedeni fonun yarattığı olumlu algı mı, zaten piyasa da herşeyin yükselmesi mi bilemeyiz. Ama benim için bir fonun bir hisseye yatırım yapması benim için o hisse adına olumlu bir referanstır.

Alıntı Originally Posted by Cover13 Yazıyı Oku
    Son dönemde yatırım fonlarının yaptığı başarılı işler de mevcut. İyi hisselerde pozisyon alıp güzel kazançlar yakaladıklarını takip ettiğim fonlarda görüyorum. Dedikleriniz eskiden doğruydu fonun elinde mal bitince hisse yükselirdi, ama şimdi biraz daha farklı bir algı oluşuyor yavaş yavaş. Başarılı bir fon bir hissede payını arttırsa o hisse belirli bir yükseliş trendine başlıyor. Tabi burda kesinlikle net bir neden sonuç ilişkisi kurmak zor. Yükselişin nedeni fonun yarattığı olumlu algı mı, zaten piyasa da herşeyin yükselmesi mi bilemeyiz. Ama benim için bir fonun bir hisseye yatırım yapması benim için o hisse adına olumlu bir referanstır.
    Zaten tüm fonlar bu şekilde işliyor diyemem.
    Ancak geçmişte portföyümde bulundurduğum hisselerde dikkatimi çok çeken anlam veremediğim bir durumdu bu.

4. Uzuuunnn zamandir ilk kez 2 gündür kimsenin yazmadigini görüyorum bu foruma.

Sanırım düşüşte alanların büyük bir kısmı realize oldu. Kaldık yine başbaşa.

Geçen gün demiştim, hancı olarak yeni gelenleri ağirlayıp uğurlamaktan memnun oluruz diye. Ama açıkçası bu kadar kısa sürede beklemiyordum.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Bu arada twetterda dolaşırken şöyle bir paylaşıma denk geldim. Sanırım bir menderes tekstil çalışanı paylaşmış.

"Menderes tekstilde herkes rıza akça'ya olumsuz yorumlarda bulunmuş fakat tekstil 1 yıldır oğlu ATA akça'nın kontrolünde bütün düzeni değiştirdi marka yaratma çalışmaları yapıyor. Ya batıracak ya uçuracak değişimler sancılı olur. Şuan Üretim kapasitesi %40 olarak devam ediyoruz."

Daha once % kaç kapasite ile calisiliyordu bilgisi olan var mı?

6.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Bu arada twetterda dolaşırken şöyle bir paylaşıma denk geldim. Sanırım bir menderes tekstil çalışanı paylaşmış.

"Menderes tekstilde herkes rıza akça'ya olumsuz yorumlarda bulunmuş fakat tekstil 1 yıldır oğlu ATA akça'nın kontrolünde bütün düzeni değiştirdi marka yaratma çalışmaları yapıyor. Ya batıracak ya uçuracak değişimler sancılı olur. Şuan Üretim kapasitesi %40 olarak devam ediyoruz."

atıyor o arkadaş nerdenmi biliyorum
    verilerden geçen sene menderes doğalgaz santrali piyasaya elektrik satarken bu yıl son 3-4 aydır 0 satıyor hepsi iç tüketimde kullanılıyor
    demekki tam kapasiteye yakın üretimi varki atıl elektrik üretimi yok zaten stok rakamlarıda bunu destekliyor

7.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Uzuuunnn zamandir ilk kez 2 gündür kimsenin yazmadigini görüyorum bu foruma.

Sanırım düşüşte alanların büyük bir kısmı realize oldu. Kaldık yine başbaşa.

Geçen gün demiştim, hancı olarak yeni gelenleri ağirlayıp uğurlamaktan memnun oluruz diye. Ama açıkçası bu kadar kısa sürede beklemiyordum.

son alan temelcileri de döksünler..

sonra yelkenler fora..

8.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Bu arada twetterda dolaşırken şöyle bir paylaşıma denk geldim. Sanırım bir menderes tekstil çalışanı paylaşmış.

tekstil dataları çok çok kötü.. kapasite düşük olması normal.. zaten baya bi işçi çıkarılmış..
    ekimde ayak sesleri gelmişti.. sipariş iptalleri ötelemeler vs..

Sayfa 548/739 İlkİlk ... 48448498538546547548549550558598648 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •