Sayfa 578/739 İlkİlk ... 78478528568576577578579580588628678 ... SonSon
Arama sonucu : 5910 madde; 4,617 - 4,624 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1. Ben patronun 40 milyon lot satacağını sanmiyorum. Portfoyün yarisini bağladım bakalım.

2. Bu satış çağrı zorunluluğu dogururmu

Doğurursa çağrı fiyatı ne olur

3.  Alıntı Originally Posted by CEMIX Yazıyı Oku
    Bu satış çağrı zorunluluğu dogururmu

Doğurursa çağrı fiyatı ne olur
    Çağrı sahipliğin değişmesi ile olur adam tek kişiye 40 milyonu satmaz herhalde

4.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Son çeyrek dediginiz gibi 150 mln civarinda gelirse yıllik net kar 735 mln civarinda olacak.

Kapanış itibariyle 1.62 mlr pd göre 2.2 fk olacak. Hemde o kadar finansman giderine ragmen.

Açıkçası sizin 154 milyonluk tahmininizi çok rahat yakalayabilecek bir sirket mndrs. Ama patron surpriz yapar mi bilemem. Net kardan çok doviz pozisyonunda ki degisimde çok önemli olacak.

Benim tahminim de 175 mln tl civarinda.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

karı baya düşmüş olacak 3.çeyreke göre 292 milyon kar gelmiş ti 150 milyon 4.çeyrek kar gelirse

1.çeyrek 124
    2.çeyrek 168
    3.çeyrek 292 ilk 3.çeyrek karı 584 milyon
    burada yazdığım bilgi ve yorumlar kendi görüşümdür. kesinlikle yatırımcı tavsiyesi değildir. Y.T.D

5. Sesli düşünüyorum. Patron 40 milyon hisseyi 15 tl den satsa, gayrimenkullerini nakite çevirse bütün borçlarını kapatıp enerji yatırımlarını bir an önce bitirse. Şirket yıllık iki milyar kar marjıyla yoluna devam etse yatırımcı kazançlı çıkar. Patron hisse satmasın düşüncesine anlam veremiyorum. patron hisse satmasın hisse basına düşen karı cebine atsın. Banane patronun karından ben şirketin karlılığını isterim.

6.  Alıntı Originally Posted by karlıdağ Yazıyı Oku
    Sesli düşünüyorum. Patron 40 milyon hisseyi 15 tl den satsa, gayrimenkullerini nakite çevirse bütün borçlarını kapatıp enerji yatırımlarını bir an önce bitirse. Şirket yıllık iki milyar kar marjıyla yoluna devam etse yatırımcı kazançlı çıkar. Patron hisse satmasın düşüncesine anlam veremiyorum. patron hisse satmasın hisse basına düşen karı cebine atsın. Banane patronun karından ben şirketin karlılığını isterim.
    Enerji yatırımları buradaki satıştan elde edeceği 300-500 milyon lirayla ve gayrimenkullerin satılmasıyla finanse edilemez

7.  Alıntı Originally Posted by kamuranaliriza Yazıyı Oku
    karı baya düşmüş olacak 3.çeyreke göre 292 milyon kar gelmiş ti 150 milyon 4.çeyrek kar gelirse

1.çeyrek 124
    2.çeyrek 168
    3.çeyrek 292 ilk 3.çeyrek karı 584 milyon

3.ç karında ertelenmiş vergi gelirinin etkisi var muhtemelen patron bunu hisseyi yukarı sürüp yukarıdan hisse satışı yapmak için kullandı. Son çeyrek bilançosunda gayrimenkullerin değerlemeleri de olacaktır. 150 milyon kar gelse bile bu kadar finansman giderine karşın bugünkü fiyatlarla 2.xx f/k lı bir sanayi şirketi olacak. Tabi önemli olan bu karlılığı sürdürülebilir kılmak sonrasında bakalım piyasa bu 2 f/k ve 1 defter değerini nereye kadar görmezden gelecek.

8. Piyasa görmezden gelmiyor

Aksine görmeye başlayınca patron faktörü devreye girdi piyasaya vayyy sen benim nahremimi mi gördün diyip iyi bir sopa attı hepimize

Sadece ben istediğim zaman görebilirsiniz dedi özetle

Sayfa 578/739 İlkİlk ... 78478528568576577578579580588628678 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •