Sayfa 657/739 İlkİlk ... 157557607647655656657658659667707 ... SonSon
Arama sonucu : 5910 madde; 5,249 - 5,256 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1. Ellerindeki stok 100 üstü dolarlardan alınan pamuklar bunları satacaklar işleyip. maliyetler yüksek olacak bilancoda net karda azalacak döviz bi bu kadar daha yükselse haziran sonuna kadar 250 milyondan fazla finansal gider yazdırır. Buda ilk çeyrekten daha fazla zarar demek.
    Elindeki stoğun artip artmamasi bilancoyu ırgalamaz pd dd oynar.

2.  Alıntı Originally Posted by kalimuran Yazıyı Oku
    Dövizin artması bilancoya zarar yazdırır. Bilancoyu takmıyor gerci ama olsun.
    Gelirlerin döviz bazlı olduğunu atlıyorsunuz. Geçen yıl geneli 2022 dövizin yükseldiği bir dönemde rekor karı nasıl yaptı o zaman maliyetler yükseliyor evet, ama döviz baz alınarak fiyatlanan kaynaklar ve gelirlerde yükseliyor. Ben şahsen temelini ve bilancosundaki iyileşmeyi beğendiğim için buradayım.

3. İşleyip sattıkları ürünün fiyatı sabit mı kalıyor.

4. Döviz Kısa vadede etkisi olumsuz olabilir tabiki de bu olumsuzluk fiktif bir olumsuzluk olur ama orta vade 3. Çeyrek döviz 25 ile girersek siyah ile beyaz gibi fark edecek kur giderinin %70 uv kredi borcu sebebi ile oluşuyor yani nakit çıkışı gerektirmeyen giderler kv karı baskılar 2. Çeyreğe olumsuz etkisini görürsün ama 3-4 acayip iyi gelir inş devam eder haziran sonuna kadar 25 buluruz temmuzda asgari ücret zammı var zarar ederse fiktif kur zararı yapsın en iyi zarar yüksek amortisman ve fiktif kur zararıdır

5. Tekstil pmi verilerinde sert yükseliş var. İşler rayına oturuyor yavaş yavaş....

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Tahsisli temmuz ilk yarıda tahminim tamamlanır bi kap atsalar 250 parayı yatırdık döviz artıyor

7. Tekstilde dibi gördük mü?
    Zengini fakir eden müsrif evlattır .Memuru fakir eden süslü avrattır .Fakiri fakir eden kuru inattır

8. Benim dövizdeki artışın finansal tabloya nasıl yansıyacağındaki hesabım farklı olduğu için polemiklere girmiyorum
    Zengini fakir eden müsrif evlattır .Memuru fakir eden süslü avrattır .Fakiri fakir eden kuru inattır

Sayfa 657/739 İlkİlk ... 157557607647655656657658659667707 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •