Sayfa 120/739 İlkİlk ... 2070110118119120121122130170220620 ... SonSon
Arama sonucu : 5910 madde; 953 - 960 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1.  Alıntı Originally Posted by Timmuçin Yazıyı Oku
    Daha halka arz da gelir artık silsile böyle işliyor ancak enerji işinde devlet teşviki yanında bistin son zamanlarda tanıdığı bir opsiyonda oluştu değişen yönetmelikte
    Ytd ama by mi olur patron mu yapar artık fiyatlamada agresif hareketler olur umarım sıkı tutunabiliriz zira birileri malı fırıldak gibi çeviriyor dilerim fırıldakların oyununu bozanlar çıkar yoksa çok çıktı düştü deriz bol kazançlar
    Sermaye tavan artırımı belki mecburiydi, belirli tarihlerde bu rakam düzenlenmeli. Kim bilir sermaye değişime yönelik bir haber için bu yaşanan baskı.

2.  Alıntı Originally Posted by efe78 Yazıyı Oku
    bedelsiz! olmaz,olamaz dedik ya!
    Acaba enerji şirketlerini devir ederken o devir rakamlarını bedel olarak görebilir mi. Bedelli için para da bulması lazım. Bedelsiz için özkaynaklar da atıl bir varlık yok.

3. Hissenin kurumlara göre toplam saklama miktarlarını nereden görüyorsunuz beyler...benim platformumda sadece günlük,haftalık,aylık ve 3 aylık rakamları görebiliyorum.

4. 3.55 üzeri hareketler agresif olacak gibi görünüyor grafikte sıkışma mevcut bence tekrar 3.60 görülürse iki yeşil çubuk bekliyorum nasip artık
    Bedelli ile de bence olumsuz düşünmemek lazım gereğini yapacaklardır güveniyorum
    YATIRIM TAVSİYESİ OLAMAZ

5. 20 kuruşken de aynıydı, 50 kuruşken de, şimdi de aynı, bedelli yaparsa ve borçları bitirirse de aynı olur diye korkmuyor değilim. Adamın kar ederim, temettü veririm, cebimden para çıkar diye aklı gidiyor, bu patron yıllarca böyle zarar etse kahrından 1 güne ölür zaten, kendini sosyal medyada bir aratsın ne yazmışlar diye, belki utanır. Güzelim grafiğin resmen içine ediyor, şimdi tavanda kaç lot var diye sormamız gerekiyorken yaptığına bak. Bütün kötü sözler sana gelsin patron, Ytd dir.

6.  Alıntı Originally Posted by Patari Yazıyı Oku
    20 kuruşken de aynıydı, 50 kuruşken de, şimdi de aynı, bedelli yaparsa ve borçları bitirirse de aynı olur diye korkmuyor değilim. Adamın kar ederim, temettü veririm, cebimden para çıkar diye aklı gidiyor, bu patron yıllarca böyle zarar etse kahrından 1 güne ölür zaten, kendini sosyal medyada bir aratsın ne yazmışlar diye, belki utanır. Güzelim grafiğin resmen içine ediyor, şimdi tavanda kaç lot var diye sormamız gerekiyorken yaptığına bak. Bütün kötü sözler sana gelsin patron, Ytd dir.
    Tamamen katılıyorum.
    Bu hissenin lugatında vermek diye bir şey yok
    her şey almak üzerine kurulmuş.

7. Bedelli artırımı tabi ki iyi olur şirketin borçları azalır ama sözgelimi %100 bedelli için nominalden hesaplarsak patron da 132 milyon vermesi gerek,%300 olursa 400 milyona yakın...bence burasını düşünüyordur...yoksa hemen yapardı.

8.  Alıntı Originally Posted by efe78 Yazıyı Oku
    Bedelli artırımı tabi ki iyi olur şirketin borçları azalır ama sözgelimi %100 bedelli için nominalden hesaplarsak patron da 132 milyon vermesi gerek,%300 olursa 400 milyona yakın...bence burasını düşünüyordur...yoksa hemen yapardı.
    Emin değilim, ancak nakti sermaye gibi ayni sermaye de olabilir. Örneğin enerji firmalarını Menderes adı altında toplarsa bunları sermaye gibi gösterebilir mi, buda ayni sermaye artırımı olmaz mı. Yani elinde senet olan para verecek. menderes para yerine şirkete başka şeyler getirecek.

Evet o kadar parayı bulamaz gibi görünüyor. Mevcut kredileri varken kimse emanet para bile vermez. yatırımcıdan para toplamak için bunu yapabilir.

Sayfa 120/739 İlkİlk ... 2070110118119120121122130170220620 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •