Sayfa 632/739 İlkİlk ... 132532582622630631632633634642682732 ... SonSon
Arama sonucu : 5910 madde; 5,049 - 5,056 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1. Stokların bir kısmı sanırım inşaattan kaynaklanıyor.

2.  Alıntı Originally Posted by ÇiftçiDede Yazıyı Oku
    Stokların bir kısmı sanırım inşaattan kaynaklanıyor.
    inşaatı kendi yapmıyor konut ofisleride almadılar keza alsalarda adam ben satacam demiyor bunu genel kurulda tüm türkiyeye ilan ettiler yani o daire tükkanlar satılmayacağından duran varlıklarda görünecek satılmak için karar alırlarsa stoklarda yada yatırım amaçlı gayrimenkullerde gösterilecek şuan inşaat stoğa etkisi 0 tl ve inşaat tammalanıncada büyük ihtimal 0 olucak

stok tarım hariç tamamen pamukta aldıkları pozisyon ile ilgili

bu dönem tekstil yavaştır 2. çeyrekte borç düşüşünü daha net göreceğimizi tahmin ediyorum

3. bu çeyrek 800 milyon ciro yaklaşık 42-43 milyon dolar bekliyorum geçen sene yaklaşık 52 milyon dolar ciro yapmıştık yaklaşık %20 dolar bazlı düşüş bekliyorum

infonun vermeside kötü bilanço kaynaklı olabilir
    bilanço kötü gelmesi kuvetle muhtemel
    daralan marjlar azalan kapasite kullanım oranları dolar bazlı düşecek ciro
    tek seferlik çıkan kıdem tazminatı varlık değerleme sebebi ile artacak amortisman giderleri vs
    ama ne olursa olsun bu fiyatlar artık ayıp kaçıyor

stoklar normalleşince döviz riski 40-50 milyon dolarda sabitlenir oda zaten enerji borcu direk döviz kazanıyor
    tekstil geyrimenkul tarım direk özkaynağa dönmüş olucak stok dahil 0 borç
    şu pamuk pozisyonunu almasalar geçen yıl içinde rahatlıkla 1.5-2 dolarlar görülebilirdi
    bu seneye kalmış olsun

**mağzacılıkta büyüme oldukça olumlu umarım mendereside o şirkete bir miktar ortak yaparlar
    ukrayna rusya savaşında gördük ihracat kanalları kapandı riski yaymak her zaman iyidir iç piyasadada kuvvetli olunmalı
    Son düzenleme : tarik1234; 13-04-2023 saat: 10:17.

4.  Alıntı Originally Posted by mdal Yazıyı Oku
    dostum borcum birde faiz oranlarını yazarmısın. bence 7 milyar borçlansın. sıkıntı yok. yarım bilgi vermeyin lütfen
    tl için %yüzde 11-12 dolar euro için yüzde 5-6 ama seçimden sonra hem dolar kuru hemde fazide yükseliş olası,teknosanın akbank tan yüzde 44 le borçlandığı dönemde yüzde 11 tl borç bulabiliyorsa ben olsam tüm dolar borcunu tl ye çeviririm.

5. İyi aile çocuğu tombul parmak iş başında

Bakalım nereye kadar sürecek parmaklamalar

6. Seçimlerden sonra faizler yükselir mi?
    Yüksek faiz de borsa ne olur?
    Ben şahsen 45 ve üzeri faiz bekliyorum.
    Normal reel enflasyon un altında fakat fazlası daha vahim olur.
    Birikmiş bir kkm var.
    Olası bir USD artışında hazine bunu karşılayabilir mi?
    USD 25 olsa sadece kur farkı 500-600 milyarlar?
    Bence seçim sonrası biraz sıkıntılı gibi.
    Herşeyi halının altına süpürdüler. Şimdi kokmaya başlıyacak.
    Yarumu olan arkadaşlar?

CPH1951 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by kreon Yazıyı Oku
    tl için %yüzde 11-12 dolar euro için yüzde 5-6 ama seçimden sonra hem dolar kuru hemde fazide yükseliş olası,teknosanın akbank tan yüzde 44 le borçlandığı dönemde yüzde 11 tl borç bulabiliyorsa ben olsam tüm dolar borcunu tl ye çeviririm.
    banka %45 kredi faiz oranı çekti.. bana %11 tl bazlı aranızda borç verecek adam varsa sınırsız alırım noter anlaşmalı mal mülk ipotekli. yeterbki bu orana razı enayi bul.. adamlar bulmuş. borç çok demek neyin kafası.

bu orana sınırsız kredi alsınlar no sıkıntı hatta fazlasıyla pozitif..
    YATIRIM, sonu yanlış giden SPEKÜLASYONDUR. EĞER, zamanında spekülasyondan çıkmazsanız MECBUREN yatırımcı olursunuz.

8. kimden alıyor acaba yüzde 11 ile borç bankaları fonladığı gibi bunlarıda mı fonluyor*?

Sayfa 632/739 İlkİlk ... 132532582622630631632633634642682732 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •