Sayfa 520/739 İlkİlk ... 20420470510518519520521522530570620 ... SonSon
Arama sonucu : 5910 madde; 4,153 - 4,160 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1.  Alıntı Originally Posted by Bluesky_ Yazıyı Oku
    Cevap için teşekkür ederim. Forumu uzun zamandır takip ediyorum ama yeni üye oldum. Bilgilendirme ve değerlendirmeleriniz çok güzel. Bende bu satışın teknik anlamda düzeltme yeri ile ayarlandığına inanıyorum ki döndüğü yer benimde ara hedeflerimden biri idi. Hissedar arkadaşlara dolar bazlı grafiği detaylı incelemeye davet ediyorum.
    saygılar hocam.. bilinçli bir yatırımcısınız..

teşekkürler..

fikir alış verişi için yazın lütfen.. birbirimizden öğrenecek çok şey var..

2.  Alıntı Originally Posted by Bluesky_ Yazıyı Oku
    Teşekkürler, Sn minikyatirimci
    gerçekleri yazdığım için forumda sansür yedim..

ittifak holding ve metur topiğinde yazdıklarımı ayıklayıp silmişler bi de ban yedim üstüne..

yakın zamanda bırakacağım..

geçmişte anlatılan efsaneler doğruymuş..

saygılar,

3.  Alıntı Originally Posted by minikyatirimci Yazıyı Oku
    hocam işte bu soruları yatırımcı ilişkilerine soralım.. soralım ki özel durum açıklaması yapsınlar.. şirketi ittirmeyince hiç birşeyi açıklamıyolar..
    3 senedir bu hissedeyim ve birçok kez yazdığım konu oldu , ulaşılması zor ve verilen cevaplar standart ‘ Yönetimce alınan karar olduğunda bildirim yapılacak’.

4.  Alıntı Originally Posted by chevron Yazıyı Oku
    %15 iskontolu sattı akfgy ayrıca tahtada da baya sattı aynı bu tarzda. Yanlış yönlendirmeyelim
    Tahtayı duman etmişti bunun gibi.

5. Haklısınız, bencede yazalım.
    Ayrıca, bilanço gazı ile hisse fiyatını çok daha yükseltip niye yüksek fiyattan satmadı.

Alıntı Originally Posted by minikyatirimci Yazıyı Oku
    ben hep diyorum..

proje ne aşamada..
    tekstilde yeni ürünler var mı..
    tarımda yeni sera olacak mı..
    enerji santrallerinde kapasite artışları var mı.. bunlar nasıl finanse edilecek..

biz şirketi dürtmedikçe açıklamazlar..
    yatırımcıdan talep gerekiyor..

6.  Alıntı Originally Posted by minikyatirimci Yazıyı Oku
    saygılar hocam.. bilinçli bir yatırımcısınız..

teşekkürler..

fikir alış verişi için yazın lütfen.. birbirimizden öğrenecek çok şey var..
    Hocam bilgi aliş verişi deyince yazayim dedim.
    Holding hisse satmaya karar verdi tamam ama sizce de bir strateji hatasi yok mu?

1- Borsa da satmak yerine neden borsa dışında kurumsal yatirimcilara satmadilar. 10 tl üstünde fiyat oturdugunda cok kolay bir şekilde %10 iskontoyla satilabilirdi. Borsada simdi muhtemelen 7,5 tl ortalama ile satabilecekler ve toplamda 487,5 mln gelir elde edebilecekler. Ama borsa dışında 9 tl den satsalardı 585 mln tl gelir elde edeceklerdi. Yaklaşık 100 mln tl arada fark var.

2- Hadi diyelim ki borsada satmaya karar verdiler. Peki cok mu zordu 2 satir yazi ile "elde edilecek gelir menderes tekstilin borçlari icin kullanilacak" demek. Bunu deselerdi hisseye olan talep artacakti ve daha yuksek bir ortalama ile satışı tamamlayabileceklerdi.

Gerçekten anlasilmasi güc isler yaptilar. Ya da sizin dediginiz gibi arka planda başka pazarliklar yapildi ve plan uygulamaya konuldu.
     Alıntı Originally Posted by minikyatirimci Yazıyı Oku
    gerçekleri yazdığım için forumda sansür yedim..

ittifak holding ve metur topiğinde yazdıklarımı ayıklayıp silmişler bi de ban yedim üstüne..

yakın zamanda bırakacağım..

geçmişte anlatılan efsaneler doğruymuş..

saygılar,
    Hocam bırakmadan önce twetter vs bir adresiniz varsa takipte kalmak isterim. Zira sizin gibi araştırmaci ve temel analizci birinden öğreneceğim çok şey var diye düşünüyorum.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by chevron Yazıyı Oku
    Ben de diğer arkadaşlar gibi anlayamadım. Bu hareketi yapmasa 16-17 liralardan satmaya başlardı. Çok değişik işler döndüğü kesin
    Ben de ilginç buluyorum. İstese şu kadarı şunun için satıyorum diyerek de yapabilirdi satışı. Kurumsala sattım diyip kurumsaldan verebilirdi tahtaya, çok kimse yapıyor bunu. Onun yerine satır, sallama ile tahtaya dalmayı tercih etmesini ilginç buluyorum. Daha önce belirlediğim fiyattan 1/3ünü vermiştim, spk kısıtı gelince 1/3 ve Akça satışı gelince de elimde yaklaşık %10unu tutar duruma geldim. Varlıklara açıp tekrar baktım, gerçekten aklım almıyor bu satışı.

8. Mevcut finansallar ile bedelli yapmasını gerektirecek bir durum göremiyorum geçmişte ciddi zararlar varken bedelsiz yapmamış şu an ciddi favök yaratıyor bu karlılığı 1-2 yıl daha devam ettirmesi halinde finansal borçlarını ciddi azaltır zaten, Akça Holding şirkete olan borçlarını ödemesi durumunda şirket finansal açıdan ciddi rahatlar. 126 milyon alacak için 31 Aralık 2022 vadeli bu tarihte tahsil edilecek deniyor. Daha önce bu alacağın vadesini vade farkı uygulamak şartıyla 1 yıl uzatmışlar. Bedelli için ciddi bir yatırım falan yapması halinde ihtiyaç olabilir.

Mevcut durumda döviz açık pozisyonu sebebiyle oluşan finansal giderler net kar rakamını törpülüyor ancak bir noktadan sonra bu açık pozisyon ciddi risk olmaktan çıkar (son bilançolar ile döviz açık pozisyonunda ciddi azalma var) şirketin son dönemde ciddi ivmeyle artan ihracat gelirleri ve enerji tarafında satışları yekdem ile usd bazlı gelirleri var. Yıl sonuna kadar holding'ten olan alacağını tahsil etmesi ve döviz açığını bir miktar daha azaltması halinde halinde ileride döviz kurlarının artması risk olmaktan ziyade döviz cinsi gelirleri sebebiyle şirketin lehine dönebilir.

Sayfa 520/739 İlkİlk ... 20420470510518519520521522530570620 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •