Sayfa 574/739 İlkİlk ... 74474524564572573574575576584624674 ... SonSon
Arama sonucu : 5910 madde; 4,585 - 4,592 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1. Sadece enerjiden 20 milyon $ favök üreten asırlık şirketin piyasa değeri 96 milyon $.
    Evet fıkra bu kadardı dağılabiliriz.

2.  Alıntı Originally Posted by Ordinaryus Yazıyı Oku
    Sadece enerjiden 20 milyon $ favök üreten asırlık şirketin piyasa değeri 96 milyon $.
    Evet fıkra bu kadardı dağılabiliriz.
    mndrs 12 aylıkta piyasa değerinin yarısı kadar kar beklentisi olan bir şirket (yorumsuz)

3. bilançoya dolar bazlı bakıldığında fk 2 bile değil.
    YATIRIM, sonu yanlış giden SPEKÜLASYONDUR. EĞER, zamanında spekülasyondan çıkmazsanız MECBUREN yatırımcı olursunuz.

4.  Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    Menderes’in borcu düşük borcunun 50 milyon doları enerji bölümüne ait enerji senede 20 milyon dolar favök yaratıyor borç 50+16 yeni yatırım toplam borç 52 gibi olacak son çeyrek senede favök 25 çıkacak borç 4 Sebe’ye yayılmış 4 senede 52 ödeyecek 100 kazanacak yani döviz riski sadece 29 milyon dolar oda ihracat var zaten dengeliyor kur zararı fiktif gelecekte ödeyeceği dövizi değerliyor Buda karı düşürüyor ama gelecekte döviz artışı geliride artıracak firma iyi durumda kapasite düşmesi bişey değiştirmez borçluluk nerdeyse bitmiş 2 belirsizlik var projeden kaç gayrimenkul gelecek belli değil bide bu 40 milyon hisse satışı, seneye kur riski dahada azalacak şirketin faaliyetinin yavaşlaması karı düşürür ama kur zararında düşecek ben çok etki edeceğini düşünmüyorum bide Eylül gibi daire ve dükkanlar alınacak şuan fiktif değerlerle karları nakit olarak şirkete dönmeye başlayacak %40 anlaşsa 160 daire 20 dükkan yapar Buda takribi 2.5 milyon ort ile 400 milyon para yapar yani 20 milyon dolar iyi para nakit akışı bayağı rahatlayacak gelecek yıl sadece enerji bölümü 25*10-40:210 milyon dolar yapar 20 tl kur 4 milyar 16 tl enerji yapıyor ama hisse 8.80 tl üretimin düşmesi stok azaltır Buda net döviz borçda daha fazla iyileşmeye neden olucak ben net döviz borcun 2022 sonunda 65 milyon Euro düşeceğini tahmin ediyorum
    Elimdekilerin çoğunu sattığımdan beri yazmıyorum pek. Patronun güven vermediği bir şirketle ilgili yazma iştahım zayıf, görünce yazmadan edemedim. Bölgeyi biliyorum, Gayrimenkullerin 700 milyona yakın olacağını düşünüyorum. Enerji tarafı dediğiniz gibi 20m usd civarı Favök üretiyor, değerleme olarak Tarık beyden biraz aşağısını düşünsem de oldukça değerli olduğunu düşünmeye devam ediyorum. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by mdal Yazıyı Oku
    dostum geçmiş gönderilerimi incele kafana takılan soruların tümünü cevabını verdim konut %50 pay anlaşması ile yapıldı 2024 ocak son teslim tarihi.. 800m aşağı özsermaye karlılığı giremez. konutlar satılmayacak
    Sırayla okuyordum geçmişi, %50 iyi oran. Bu durumda 800 milyon normal.
    Yıllık 40 milyonu aşabilir kira olursa.

6.  Alıntı Originally Posted by mdal Yazıyı Oku
    Buradaki boş tayfadan değilim araştırmadığımşeyi yzmam. Satılmayan konut ne yapılırsa o
    Ben de yatırımcı ilişkileriyle konuştuğumda henüz karar verilmedi demişti ama kiralama seçeneğinin daha ihtimal dahilinde olduğu izlenimi edinmiştim.

7. Kurayla kim uğraşacak.

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

8. Kira ile kim uğraşacak!?Satarlar.
     Alıntı Originally Posted by Tentirdiyot Yazıyı Oku
    Kurayla kim uğraşacak.

Sayfa 574/739 İlkİlk ... 74474524564572573574575576584624674 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız