Sayfa 172/739 İlkİlk ... 72122162170171172173174182222272672 ... SonSon
Arama sonucu : 5910 madde; 1,369 - 1,376 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1. Bilanço gelmiş 3 aylık, faaliyet karı açıklamışız 45 milyon ama 140 milyon finansal ödeme yapılınca zarar açıklamışız 63 milyon.
    Sanayi firmalarının bir çoğu satışlarını 2 ye katlarken Mndrs %20-30 arttırabilmiş geçen yıla göre. Pandemi navlun konteyner vb sebepler etkili olmuş olabilir bu noktada. Normal karşılamak gerek. YTD

Yine de ben bilançoyu olumlu buldum diyebilirim. USD kuru bir yerde konsolide olabilse, Mndrs bu işten en çok fayda görecek firmalardan. Ama ekonomi yönetiminde olsun, hükümetin yatırım önceliklendirmelerinde olsun bir ışık göremiyorum. Zaten de artık bu yönde bir umudumda kalmadı.

Hakkımızda hayırlısı,

Mndrs ISO 500 2020 listesinde 216. sırada , ihracata göre 159milyon dolar ile 57.sırada. Ancak döviz borçları yüzünden zarar açıklanan bilançolar neredeyse sıradan artık...anlamak güç biraz... bugün bornovadaki menderes tekstilin %100 sahibi olduğu arsada yapılan inşaat ile ilgili önemli bir bilgiye rastladım, Aralık 2020 de temeli atılmıştı projenin lansmanı başlamış, güzel bir proje yatay mimari, pandemi koşullarına uygun kat planları,( balkon sefası) üniversitelerin yakınında ve kent merkezinde, üniversite caddesinde iyi bir yatırım, parayı mendereste batırmasaydım almayı hedeflerdim... adnan kılıçoğlu inşaat ile yapılan sözleşme şartları bilinmesede, (henüz yönetim açıklamadı çünkü) menderes tekstilin borçlarına iyi bir katkı sağlayacaktır trademark pi bornova projesi... https://trademarkpi.com/

SM-G970F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Son düzenleme : alperonal; 27-05-2021 saat: 20:01.

3. Akça holding hisse almış dün, şaşırdım, bakalım devamı gelecek mi?
    Hisse satacağım derken alışa geçtiler. YTD

Enteresan günlerden geçiyoruz, hesap kitap tutmuyor...🙂

240 bin lot alım sembolik bence hisseye bu şekilde desteği olmaz olmadı da, bunun yerine KAP a icraatları ile ilgili kap haberi yollamaları daha faydalı olur. Birisi inşaatta lansmanı yapılan trademark pi bornova projesinde sözleşme şartları, diğeri enerjide 2020 sonu bitmesi planlanan Gaziemir res santrali...benim bildiğim...

5. Merhaba arkadaşlar bahsettiğiniz projeler çok güzel lakin neden boyuna düşüyor bu hisse hiç tepki bile vermiyor ileriye dönük ne olur sizce , teşekkürler.

Borsa böyle bir şey işte... ben 2000 yılından beri takip ederim ama hala bir şey öğrendim diyemem... geçen yılbaşı civarında vakıf finans hissem vardı 2,1 dan almıştım 3 lere çıktı satmadım, 2.3 a geriledi korkarak sattım... 1 yıl içinde vakıf finans 15 kat artarak, 31 lira 98 kuruşu gördü, hisseyi sabredip elimde tutmayı başarabilseydım 1 yıl içinde 1,5 milyon TL lik vakıf finans hesabına sahip olabilirdim, kıssadan yaşanmış bir borsa öyküsü size benden...
     Alıntı Originally Posted by ACEMİ BORSACI Yazıyı Oku
    Merhaba arkadaşlar bahsettiğiniz projeler çok güzel lakin neden boyuna düşüyor bu hisse hiç tepki bile vermiyor ileriye dönük ne olur sizce , teşekkürler.

Bahsettiğim projeler şirket tarafından kap (kamuoyu aydınlatma platformu) resmi olarak yayınlanmadığı için kamuoyunun bilgisi olmadığından tepki de olmuyor...inşaat projesini geçen yıl kap ta adnan kılıçoğlu inşaat ile arsa karşılığı konut ve işyeri projesi olarak duyurmuştu, (ancak sözleşme detayları belirsiz yani menderesin payına kaç daire, kaç mağaza düşecek) enerji de res projesini bir denizli yerel tv kanalında yönetimce açıklanmış ve ayrıca enerji atlası vs. mesleki internet sitelerinde bu gibi veriler paylaşılıyor... araştıran bilgilere erişebiliyor...
     Alıntı Originally Posted by ACEMİ BORSACI Yazıyı Oku
    Merhaba arkadaşlar bahsettiğiniz projeler çok güzel lakin neden boyuna düşüyor bu hisse hiç tepki bile vermiyor ileriye dönük ne olur sizce , teşekkürler.

8.  Alıntı Originally Posted by alperonal Yazıyı Oku
    Bahsettiğim projeler şirket tarafından kap (kamuoyu aydınlatma platformu) resmi olarak yayınlanmadığı için kamuoyunun bilgisi olmadığından tepki de olmuyor...inşaat projesini geçen yıl kap ta adnan kılıçoğlu inşaat ile arsa karşılığı konut ve işyeri projesi olarak duyurmuştu, (ancak sözleşme detayları belirsiz yani menderesin payına kaç daire, kaç mağaza düşecek) enerji de res projesini bir denizli yerel tv kanalında yönetimce açıklanmış ve ayrıca enerji atlası vs. mesleki internet sitelerinde bu gibi veriler paylaşılıyor... araştıran bilgilere erişebiliyor...

Ben de 3.xx maliyet ile bekliyorum kağıt 4 ' e gitti satmadım aha şimdi hala bekliyorum ha çıktı ha çıkacak diye 😂Yav bir atraksiyon gelmesi lazım artık sabredek bari belli olmaz belki bu da vakıf f. gibi olur belki ,zaten genelde kağıdı satınca gidiyor tutunca gitmiyor 😊

Sayfa 172/739 İlkİlk ... 72122162170171172173174182222272672 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •