Sayfa 160/739 İlkİlk ... 60110150158159160161162170210260660 ... SonSon
Arama sonucu : 5910 madde; 1,273 - 1,280 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1. Analistlere göre şirket bu hamle ile halka açıklık oranını arttırmak istiyor. Borsada son dönemde yapılan ortak satışları sonrasında ilginç fiyat hareketleri gözlemlendi. Halka arzlara olan talebin ilginç bir yansıması diye de değerlendirilen bir durumun yaşandığı söyleniyor. Eskiden ortak satışları haberleriyle satış baskısı oluşan hisse senetlerinde şimdi tam tersi bir hareket yaşanabiliyor.

2. Alt kademeler doldu.Demek ki aşşağıya gidecek.Ben elimdekilerin tamamını serbest satışla gönderdim.

3.  Alıntı Originally Posted by wracker Yazıyı Oku
    686 300 nedir merak ettım
    300 bile var yani???

4.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Menderes hissesini yorumlamak bizim gibi Demir’den anlayanlar İçin zor, bir Ereğli isdemir olsa anlamak kolay ama konu Menderes olursa iş zor. Evet Menderes ne olur. Yarın yada sonrasında düşer artar yada sabit kalır. Bu en güzel yorum. Ama asıl olan yarını değil, uzağı nasıl görebiliriz . Şuan çok insan söyleniyor, keşke 1 yıl önce aldığım şu senedi 1 yıldır elimde tutsaydım şeklinde çok yorum yada yazı görebilirsiniz.
    Menderes için kaleci taktiğini kullanmak gerekir. Yani penaltı atılında top çıkmadan siz bir köşeyi seçmelisiniz. Bu şekilde kalırsanız zaten golü yersiniz. Ama bir köşeyi seçmek şansımızı artıracaktır.
    Menderes ilk çeyrek nisan sonu yada Mayıs ayında gelecektir. Şahsen bu tarihe kadar işlem yapmadan beklerim . Çünkü ilk çeyrek bilanço o gün gelen karı tescil edecek. Örneğin hisse 4,5 lira ve ilk çeyrek 40 milyon kar gelmiş. Bu sayede siz ilk çeyrek rakamlarına göre hisse fiyatını normal göreceksiniz . Hisse o gün 4 de olabilir 7 de olabilir ama bu rakam size anormal gelmeyecek. Muhtemelen bilanço dışı yatırımcının beğendiği başka güzel haberlerde servis edilecektir. Ve ilk çeyrek bilanço sonrası bir bedelli sermaye ihtimali kuvvetle muhtemeldir. 65 milyon lotu sizin almanıza gerek yok, bilanço rakamları düzelmeye başladı, özsermaye artıya geçti ve belkide daha da artacak. Bu nedenle parası olan birileri bu payları almak isteyecektir. Siz bu 65 milyon lotu kendinize dert etmeyin . Bu konu bizim vazifemiz değil. Adı sanı bilinmeyen bir halka arz oluyor ve tavan tavan gidiyor. Burada ismi bilinen bir şirket %25-30 pay satıyor. İllaki halka arz gibi güçlü ve sağlam bir müşterisi çıkacaktır. Müşteriyi görmeyen şirket sahibi malını satılacak diye ortalığa dökmez. Özetle hareketli günler bilanço sonrasına kadar devam eder . Bir noktada stabil olduğunda bedelli veya bedelsiz haberi gelir. Şimdilik bu dönemi eylemsiz olarak beklemeye devam edeceğiz. Yatırım tavsiyesi değildir.
    Cok basarili bir yorum gercekten, ozellikle musterinin görülmesi ile ilgili kisma cok katiliyorum, eger piyasaya verilecekse muhakkak cazip olmasi yani almak icin bir gerekce yaratmasi gerek, anladigim kadari ile siz de bunu soyluyorsunuz, dolayisi ile ilk ceyrek sonuclari itibariyle bu gerekce mevcut olabilir.
    Tahtadaki islemler de buna isaret ediyor bence, hacim artisi ve olaganustu volatilite "keşki" dedirten cinsten.Keski verseydim..Alsaydim gibi, ozellikle hareketin baslangicini goren orta buyuklukteki pozisyonlari heyecanlandirabilecek ve muhtemelen yaniltabilecek sekilde gerceklesiyor.
    Bence de, eger sirlet bu buyuklukteki bir halka arza niyet ettiyse talebi de muhakkak goruyor olmali, bu gordugu sey de yatirimcisinin lehine olacaktir zira kötü olana talep olmaz.
    Zamanlama burada onemli, orta buyuklukte ve finansallara yatirim yapan oyuncular bunu gorebilir, keza orta vade teknik calisanlar ancak onemli bir kismi ancak sirketin finansallari sonrasinda talep gosterecktir ki 65 Milyonun alicisi da onlar olacaktir, boyle bir buyukluk el degistirdikten sonra yeni bir kandan ve heyecandan bahsetmek mumkun bence.
    Yatirim tavsiyesi degil elbette, zira risk ve getiri tercihlerimiz farkli olabilir, o yuzden almak veya satmak yonundeki kararlarda referans almayiniz.

5.  Alıntı Originally Posted by dealer35 Yazıyı Oku
    Muhtemelen bendeki malı istiyor.Daha iki gün önce aldın %7 kazandın işte daha ne isyorsun diyor.Aslında bende çok kalma taraftarı değildim.Sabah yüksek açsaydın 3.90 gibi vermeyi planlıyordum.Ama sende malın gözüsün tabi.Nerede satacağımı bile tahmin etmişsindir.686 300 lotla burdayım.İkinci deparının gücünü görmek istiyorum.Ama bir kaç güne ama mayıs ortasına.Farketmez.
    Bence bu pesinden kosulacak veya strategi degisikligine sebep olacak bir buyukluk degil, bu anlamda senaryolar cizmeye gerek yok, kolaylikla bir ya da iki kademede dakikalar icinde alabilir ve verebilirsiniz, o derinlik mevcut. Ne kadar gercekci bir gosterge bilmem detaylarda ama bugun eslesme seansinda yaklasik iki kademede 530.000 islem oldu, 3.61 de de 154.000 bekliyordu🙂
    YTD.

6. Ben bugun 3.84 hareketinde 3.90 lari bekledim.Sonra geri dönūnce 3-4 kademede yūklū alım görūnce tek kalemde hepsine verdim iş yatırımdan.

Hdp nin kapatılma davası seans kapandıktan sonra geldi.Bu aralar sabırlı olmak gerekecek sanırım elinde tutanlar için.

Burdan çıkıp defansif hisse olarak Tūpraş aldım.Ben de ordan çarpıldım

7. Bereketini görün👍TUPRS konusunda gecmis olsun ama duzelecektir illaki.
    Gundemi de fazla abartmamak gerek bence, neler gordu bu piyasalar, haber seanstan sonra geldi ama bence beklenmeyen bir sonuc da degildi, nitekim piyasadaki karsiliginin öncü gostergeleri "dolar ve viop aksam seansi ortada, şu ana kadar, yuzde 1..2 ile yikim olmaz, bir bakmissiniz + kapamis, gecmise bakinca ornekleri vardi. Velhasil, malda olan icin panik olacak veya olmayan icin sevinecek bir durum yok, volatilite herdaim mevcut piyasamizda bugun 17.03.2021, tam bir sene once bugunku fiyatlara bakmak ve o gunku psikopojiyi hatirlamak bugun daha iyi hissetmeye yardimci olacaktir🙂🧿
    Bu arada MNDRS'ye yine bekleriz , dogru zamanda "gittiginiz gibi " gelirseniz extra memniniyet verici olur (Şaka tabiki, sadece tebessum etmek icin)🖐

Sayfa 160/739 İlkİlk ... 60110150158159160161162170210260660 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •