Sayfa 142/739 İlkİlk ... 4292132140141142143144152192242642 ... SonSon
Arama sonucu : 5910 madde; 1,129 - 1,136 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1. Başladığı yere 2 günde gelmesi hiç hoş olmadı

YAL-L21 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by drheart Yazıyı Oku
    Başladığı yere 2 günde gelmesi hiç hoş olmadı

Evet , iyi bir atmosfer oluşturmuştu.. artık 4 ,xx lerin zamanıydı... bandı geri sardı...

SM-G780F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Yukarı hedefi olan kağıt böyle davranmaz normalde. Anlaşılan daha vakit var
     Alıntı Originally Posted by alperonal Yazıyı Oku
    Evet , iyi bir atmosfer oluşturmuştu.. artık 4 ,xx lerin zamanıydı... bandı geri sardı...

Ben yine de bugün ümitliyim azda olsa... bofa ile info nun alıma geçerek hafta kapanışını yeşilden iyi bir rakamda yapacağını düşünüyorum... kişisel öngörüm olup, yatırım tavsiyesi değildir.

5. Merhabalar.
    Şirketi geçen hafta fark ettim ve maalesef maliyetim 3 günde %15 civarı yukarıda kaldı.
    Vergi dairesi malumunuz üzere 35 milyon kar geldi.
    Son çeyrekte dövizin düşmesi, tekstilde işlerin güzel gitmesi ile ufrs’de de şirketin çeyreklik 200 milyona yakın kar açıklamasını bekliyorum.
    Ama esas hikaye bundan ziyade Teknosa benzeri kurtarma planı...
    Teknosa’nın bu hikayeyle nerelerden nerelere geldiği malum. Aynı hikaye Menderes’te de olacak diye umuyorum.
    Araç muayene istasyonlarının satışından gelecek nakit, 65 milyon lot hisse satışı, akabinde muhtemel bedelli (sermaye tavanını arttırmasını buna yoruyorum) ve belki de tarım veya enerji tarafının halka arzı ile şirketin bu sene içinde net 1,5 milyar civarı olan borcunu sıfırlayabileceğini düşünüyorum.

Bu durumda çeyrekte 100 milyon net esas faaliyet karı üretebilen bu şirket senede 400 milyon net kar açıklayabilecek.
    Hatta daha da fazlasını oldukça olası görüyorum.
    Tekstil tarafı %66 ihracat çalışıyor. Enerji tarafındaki portföy muazzam. Jes ve res’lerin tamamı yekdem kapsamında. Devlet bunların ürettiği elektriği dolar üzerinden satın alıyor. Tarım tarafı zaten kar ediyor. Ve orası da ihracat ağırlıklı.
    Yani şirket bu finansal borçlardan ve döviz açığından kurtulduğunda muazzam bir potansiyel.
    Peki şu an piyasa değeri ne?
    800 milyon!!

Senede 400-500 milyon net kar yazabilecek bu şirket şu an prospektif 1,5-2 fk’ya yakın fiyatlanıyor.

Bu sebeple şu an 5 günlük maceramda ciddi bir zarar yazmış olsam da bu hikayeye sarılıyorum.

Piyasa bu tip kurtarma hikayelerini çok seviyor. Ve bu şirket döviz borcu olmasa gerçekten çok güzel bir şirket.

Benim gibi zararda olan yatırımcı arkadaşlara tavsiyem fiyata değil, hikayeye odaklanın.

6 ay içinde çok farklı yerlerde olacağına inanıyorum. Umarım yanılmam.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İyi ki bilmiyor kalabalıklar,/ Yağmura bakmayı cam arkasından/
    İnsandan insana şükür ki fark var; / -Birine cennet birine zindan- /İyi ki bilmiyor kalabalıklar

6. İnfo ve bofa bile kaldıramadı tahtayı

Kımıldatmadan hatta düşürerek topluyorlar bir güzel.... satan olduktan sonra... iyi ve kârlı işş...

8. Haftalık macd al verdirtmedi keresteler. Kapanış vasat olacak

Sayfa 142/739 İlkİlk ... 4292132140141142143144152192242642 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •