Sayfa 532/739 İlkİlk ... 32432482522530531532533534542582632 ... SonSon
Arama sonucu : 5910 madde; 4,249 - 4,256 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

Boşverelim hisse fiyatını bir süre. Satma fiyatı geçti artık. Bundan sonra 12 aylıklara odaklanalım derim.

Şu bizim rüzgar santallarının üretim durumunu takip eden bir arkadaş vardı.
    Rüzgarda rekor kırılıyor.
    Bakabilir mi bizimkiler ne durumda?

2.  Alıntı Originally Posted by dealer35 Yazıyı Oku
    Yukarda sayın goncarov güzel yazmış.

Bu hisseyi geçen hafta 7.81 ortalama ile 150 bin lot aldım.Aslinda tahtacinin niyeti güzel bilancoyla assagilara salıp dökülenleri toplayıp yukarı surmekti.Ama ben yüksek miktarda alınca tahtayı kilitledi benide buraya hapsetti.Dun en yüksek 7.81 gördü.Adam maliyetini biliyorum sana zırnık koklatmam mesajı verdi bana bu uçan piyasada.

Velhasıl kelam ******i boktan bir şirketin yatirimcisiyiz.Soyle süper böyle güzel diye güzelleme yapılacak şirket değil.Gerci ülkenin tamamı böyle.

7.81 aşarsa anlayın ki benden ucuza almıştır yoksa zinhar o rakamı gecmez
    Bu piyasa tecrübeli oldugunuzu düşünüyorum menderes gibi küçük hissede o kadar lot almak normal olarak dikkat çekecektir marta nisana kadar süründürecektir benım maliyetim 8 civarı haliyle zarardayım temel olarak bir sorun yok 10tlleri aşmalı martta ne olacak bakalım ...

Değerli Arkadaşlar, adamlar yazdıklarınızı okusa ne olur, okumasa ne olur " diyemiyoruz ". Çünkü söz konusu para olduğunda ; insanoğlunun kursağı doymak bilmiyor.

Borsada bir şirket hissesi satın almak = Bir şirkete ortak olmaktır.
    Allah iyi ortaklarla karşılaştırsın demekten başka ; elden bir şey gelmiyor.

Senaryo ve ihtimaller çok. Kalem adamın elinde istediğini yazıp,bize bilanço diye gönderiyor başkada bir bilgi kaynağı "kap, görsel medya" dışında ne yazık yok.
    Burada yapabileceklerimiz belli. Yorumlarız, düşünürüz, analiz ederiz, niyet okuruz ancak "sınırlı".

Ortaklık ile ilgili inancı olanlar için bir kaç emir.

"Doğrusu ortakların çoğu, birbirlerinin haklarına tecâvüz ederler. Ancak iman eden ve salih amel işleyenler bunun dışındadır, bunların sayısı ise ne kadar da azdır!( Sâd, 38/ 24)

Âdemoğlunun iki dere dolusu malı olsa bir üçüncüsünü ister. Ademoğlunun içini / karnını topraktan başka bir şey dolduramaz.(Buhârî, Rikâk, 10; Müslim, Zekât, 116)

Allâh, sizin namazlarınıza, oruçlarınıza değil, para münâsebetlerinize bakar. buyurmuştur. (bk. Kenzul-Ummal, h. No: 8435, 8436)

Tüccârlar kıyâmet günü fâcirler olacaklardır. Ancak dürüst ve doğrulukta bulunanlar müstesnâ.. (Tirmizî, Büyû , 4; İbn Mace, Ticârât, 3)

Doğru sözlü, dürüst ve güvenilir tâcir, nebîler, sıddîklar ve şehitlerle beraberdir. (Tirmizî, Büyû, 4)

İnsanlara öyle bir zaman gelir ki, kişi malı helâlden mi, haramdan mı aldığına hiç aldırmaz. (Buhârî, Büyû, 7, 23)

Malum okuyorsa patron ve ekibi, bu mesajları da iletsin kendisine. Son gülen iyi güler.

4. Sanki yine satmaya başladı...

5.  Alıntı Originally Posted by Ordinaryus Yazıyı Oku
    Şirket tekstil tarafından güzel kazanıyor,avrupadaki resesyon bu kazancın sürdürülebilir olmayacağını gösteriyor ayrıca çin pazarı tekrar canlanıp tüm kayıplarını telafi edebilir böyle bir durumda tekstil tarafı tamamen alabora olur iç pazar dışında alternatif kalmaz,enerji tarafında da yeni yeni net kara dönüşmeye başladı finansman giderlerinden dolayı 11 12m dolaylarında kar geliyor.Tekstil tarafındaki belirsizlik üzerinde baskı yaratıyor kanaatindeyim.Kayıtlı sermaye tavanınında 1.25 milyar olduğunu unutmamak gerekir.Her an %500 bedelli kararı ile karşı karşıya kalınabilir.
    güzel hikaye yazıyorsun buralarda harcanma bence dizilerde senarist olabilirsin

biraz mantık mesela bedelli ne?, niye yapılır?, ne zaman yapılır ?, aç karnımı yoksa tok karnımı daha faydalıdır ?

6.  Alıntı Originally Posted by dealer35 Yazıyı Oku
    Yukarda sayın goncarov güzel yazmış.

Bu hisseyi geçen hafta 7.81 ortalama ile 150 bin lot aldım.Aslinda tahtacinin niyeti güzel bilancoyla assagilara salıp dökülenleri toplayıp yukarı surmekti.Ama ben yüksek miktarda alınca tahtayı kilitledi benide buraya hapsetti.Dun en yüksek 7.81 gördü.Adam maliyetini biliyorum sana zırnık koklatmam mesajı verdi bana bu uçan piyasada.

Velhasıl kelam ******i boktan bir şirketin yatirimcisiyiz.Soyle süper böyle güzel diye güzelleme yapılacak şirket değil.Gerci ülkenin tamamı böyle.

7.81 aşarsa anlayın ki benden ucuza almıştır yoksa zinhar o rakamı gecmez
    kendini çoook önemsiyorsun piyasada 130 milon hisse var adam binde birin peşinde mi koşacak

7.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Boşverelim hisse fiyatını bir süre. Satma fiyatı geçti artık. Bundan sonra 12 aylıklara odaklanalım derim.

Şu bizim rüzgar santallarının üretim durumunu takip eden bir arkadaş vardı.
    Rüzgarda rekor kırılıyor.
    Bakabilir mi bizimkiler ne durumda?

epiaş günlük üretim verileri
    balık tutmayı öğren bence
    https://seffaflik.epias.com.tr/trans...i-uretim.xhtml

8. fiyatın oturması en az 1 ayı bulur o kadar lot hazmedilmesi zaman alacak çok bakmayalım bu ara keyif vermeyecek

şirkete ortağız fiyata değil fiyat nasıl sasa hektaş smart gesanda olumlu yönde normal değilse

menderes fiyatıda 2 milyar değil düzelme olucaktır

Sayfa 532/739 İlkİlk ... 32432482522530531532533534542582632 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •