Sayfa 180/739 İlkİlk ... 80130170178179180181182190230280680 ... SonSon
Arama sonucu : 5910 madde; 1,433 - 1,440 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1. Yatırımcısını kazıklamanın yollarını arayacağına döviz borcunu hedge etmenin yollarına baksaydı iş güzarlar

Şimdi bu durumda olmazlardı/olmazdık

2. Menderes Tekstil'in vergi dairesine sunulan 2021 yılı 12 aylık zararı 317.046.524 TL

***Açıklanan kar/zarar rakamı Geçici Vergi Beyannamesi'deki tabloda yer
    almaktadır. Tablo SPK mevzuatına uygun hazırlanmamıştır. SPK mevzuatına
    uygun rakamlar ayrıca açıklanmaktadır.***

3. 2 milyar 225 milyon hasılat,412 milyon kar var...ancak yüklü borç ödemesi nedeniyle 317 milyon zarar görünüyor....729 milyon borç ödenmiş...

4.  Alıntı Originally Posted by efe78 Yazıyı Oku
    2 milyar 225 milyon hasılat,412 milyon kar var...ancak yüklü borç ödemesi nedeniyle 317 milyon zarar görünüyor....729 milyon borç ödenmiş...
    Ödenen bişi yok dentlemeyi bilmiyorsun yorum yapma bari, 150 milyon euro döviz borcu var, 729 milyon zarar kur farkından oluştu....kağıt üzerinde zarar....

5.  Alıntı Originally Posted by Dentıcı_Laz_Levo Yazıyı Oku
    Ödenen bişi yok dentlemeyi bilmiyorsun yorum yapma bari, 150 milyon euro döviz borcu var, 729 milyon zarar kur farkından oluştu....kağıt üzerinde zarar....
    Evet finansman giderleri içinde kur farkı zararı da vardır...bilançoda görürüz zararın ne kadarı kur farkından oluşmuş...ancak hasılat ve kar çok ümit verici bana göre...

6. Aslında kur farkı nedeniyle bilançoda önemli zarar oluşacağı yönünde beklentim vardı,bildirimi görünce bir anda bunu unuttum,ama yine de 12 aylık bilançoda döviz borçlarının azaldığını görme ümidim var...borçlar biraz makul olsa hasılat ve kar rakamları tatmin edici...

7.  Alıntı Originally Posted by efe78 Yazıyı Oku
    Aslında kur farkı nedeniyle bilançoda önemli zarar oluşacağı yönünde beklentim vardı,bildirimi görünce bir anda bunu unuttum,ama yine de 12 aylık bilançoda döviz borçlarının azaldığını görme ümidim var...borçlar biraz makul olsa hasılat ve kar rakamları tatmin edici...
    Bu tür zarar eden kağıtlardan uzak durmak lazım, bedelli açıklama potansiyeli çok yüksek, en son bedelli açıklayan şirketlerin fiyatları yarı fiyatına düştü, şu anki trend bu yönde, 2020 de bedelli açıklayan batık şirketler 5-10 tavan yapıyordu şimdi ise en az 3-4 taban yapıyor....ytd....

8. Evet,bedelli de açıklayabilir..ben bunu bile bile duruyorum,çok yüksek bir oran olmadığı takdirde katılımın da eksiksiz olacağını düşünüyorum,her ne kadar rıza'ya bir güvensizliğim varsa da menderes'in mevcut performansını iyi buluyorum...batık şirket demek haksızlık olur...bilanço'yu sabırsızlıkla bekliyorum.

Sayfa 180/739 İlkİlk ... 80130170178179180181182190230280680 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •