Sayfa 653/739 İlkİlk ... 153553603643651652653654655663703 ... SonSon
Arama sonucu : 5910 madde; 5,217 - 5,224 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1.  Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    tarık bey yapmayın

Pay satış bilgi formuna yakalanmamak için yaklaşık 24 milyon lot sattı

210 milyon + 6,7 aylık yüksek piyasa faizi ile nereden baksanız 240-250 milyon arası para eder

250 milyonu 6 dan tahsisli yapsa 41,6 milyon lot yapar

41,6-24 = düzhesap 17 milyon lot bedavaya gelir
    Hisse satmadan önce %52 yakın hissesi vardı tahsisini sonrası en fazla %46 hissesi olacak finansman tabi karı var ama ortaklık payı da %6 azalmadı mı ? 6 dan tahsisli olmayacağını hepimiz zaten biliyoruz hadi 6 dan oldu pay oranı max 49 olur adamlar satandan önce 52 civarındaydı %3 pay yaklaşık 8 milyon hisse oda 6 tl olsa 48 milyon yapar kısaca adamlar iyi bir şey yapıyor Yatırımcı ile Barış güven için bence iyi bir adım sizde haklısınız tabi geçmişte yaşananlar malum insanların bit yeniğ araması oldukça normal ama inanın şirket için çook iyi olucak bide şu otel mevzundan vazgeçseler kur artışı ile birlikte güzel bi ralli yaparız
    Son düzenleme : tarik1234; 24-05-2023 saat: 19:03.

Gereksiz yorumlara cevap vermeyeceğim.
    Sanırım patronun yetkili temsilcisi olsa bu kadar savunanazdı kendisini.

Ya adam hisseleri 11.50 den yatırımcının kafasına vura vura düşürdü.
    Mesela gün sonu tabanda 4 milyon alıcı vardı vermedi. Hatta hatırlarsanız o gün 8.10 dan 9.60 a bir hareket olduğu günden bahsediyorum. Tekrar düşüp 8.38 falan katmıştı
    O gün akşam tahtada 8 li fiyatta 4 milyon alıcı vardı vermedi. Ertesi sabah 7 lerde tabana verdi.

Yani patron seviciliğine gerek yok.

9 fiyatı bile kabul etmemek ve itiraz etmek yasal hakkımız.
    SPK böyle bir karar verirse itiraz ederiz.
    İtirazımızı reddederse idari mahkeme yolu açılır .
    Mahkemede bağımsız değerleme şirketine değerleme yaptırır. Aynı sektör şirketlerinin çarpanlarına bakılır. Pddd Ciro kâr borç analizi yapılır bir değer bulunur.

SPK nın içtihadını da biz yazdık zaten. Fiyat belirleme ile ilgili SPK ya kısıt yok. O maddeyi okursanız gayet ucu açık yetkisi var SPK nın.
    Mesela dd altında belirlenmiş fiyat görmedim ben .

Bankalar da oldu deniliyor ama bankaların çoğu finansal varlık zaten. Bu nedenle finansal şirketlerde DD den iskontolu fiyat belirlenmiş olması çok tuhaf değil.
    Çoğu GYO lar bile DD den iskontolu işlem görüyor .

Neyse herkes kendi işine baksın.
    Herkes kendisine otorite olsun

3. ne seviyorum patronu genel kurula bile katılmazsınız soru soramazsınız burda anca laf yetiştirirsiniz

durum ne ise o kardeşim yazdıklarımı okuyan orta zeka insan bile çok rahatlıkla anlar
    kimseyi savunmuyorum geçmiş yaşananlar zaten malum hepde değindim hatta sordum genel kurulda yüzlerine

ama iyi doğru bişey yapıyorsada onuda yazmak lazım öküzün altına girmişsiniz buzağı nerede diye

size müstehak olan 2 milyar bedelli

4. Bende cimerden şikayet ettim. Ben burdayım iyi niyet göremiyorum. 9dan sat sonra aşağıdan yerine koy. Amaç salt likidite ise dediği gibi arkadaşın Tarım iştiraki üzerinden borcunu ödesin şirkete aynı likidite olur.

SM-A346E cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Res Tantum Valet Quantum Vendi Potest

5. 2- Sınırlı Olumlu Görüşün Dayanağı

31 Aralık 2022 tarihi itibariyle, Grup'un ilişkili tarafı olan Osman Akça Tarım Ürünleri İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ("Osman Akça")'den ticari ve diğer alacaklar altında sınıflandırılan toplam 365.129.770 TL tutarında alacağı bulunmaktadır. Ticari alacaklar altında sınıflandırılan 364.802.642 TL tutarındaki ticari alacağının, 31 Aralık 2022 tarihi itibariyle, 112.994.549 TL'lik kısmının vadesi geçmiştir. Grup yönetimi tahsil kabiliyetini yitirmediği tahminiyle herhangi bir karşılık ve ilave vade farkını ilişikteki finansal tablolara yansıtmamıştır. Bu hususun ekli konsolide finansal tablolar üzerindeki etkisi tarafımızca tespit edilememiştir.

------------------------------

şu vadesi geçmiş alacağı varken tahsisliye onay gelmez.. bunu ödeyip tahsisli yapması lazım vede satış ortalamasının altında da onay gelemez.

normal yasalar bunu gerektirir aması normal ülkede değiliz..
    YATIRIM, sonu yanlış giden SPEKÜLASYONDUR. EĞER, zamanında spekülasyondan çıkmazsanız MECBUREN yatırımcı olursunuz.

Alıntı Originally Posted by mdal Yazıyı Oku
    2- Sınırlı Olumlu Görüşün Dayanağı

31 Aralık 2022 tarihi itibariyle, Grup'un ilişkili tarafı olan Osman Akça Tarım Ürünleri İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ("Osman Akça")'den ticari ve diğer alacaklar altında sınıflandırılan toplam 365.129.770 TL tutarında alacağı bulunmaktadır. Ticari alacaklar altında sınıflandırılan 364.802.642 TL tutarındaki ticari alacağının, 31 Aralık 2022 tarihi itibariyle, 112.994.549 TL'lik kısmının vadesi geçmiştir. Grup yönetimi tahsil kabiliyetini yitirmediği tahminiyle herhangi bir karşılık ve ilave vade farkını ilişikteki finansal tablolara yansıtmamıştır. Bu hususun ekli konsolide finansal tablolar üzerindeki etkisi tarafımızca tespit edilememiştir.

------------------------------

şu vadesi geçmiş alacağı varken tahsisliye onay gelmez.. bunu ödeyip tahsisli yapması lazım vede satış ortalamasının altında da onay gelemez.

normal yasalar bunu gerektirir aması normal ülkede değiliz..
    Ben de bunu demek istiyorum Murat;
    Hissemize talep olmama sebeplerinin birincisi belki de bu sınırlı olumlu görüş nedeniyle.

Fonlar, sağlam yatırımcılar buna çok dikkat eder. Yatırımcılar, örneğin 100 milyon yatıracağı şirkette en ufak pürüz ister mi?

Ben şirketi savunanlara diyorum ki; Şirketin tek gerekçesi yatırım nedeniyle şirkete para koymak istemesi. Öyle diyor.
    Koysun kardeş tutan mı var diyoruz.
    Ama bunun tek yolu tahsisli değil. Bağlı ortaklığına sermaye koy borcunu ödesin.
    Böylece şirkete para koymuş olursun zaten.

Fırsatçılık yapmasın
    Bu olayda patronun savunulacak tarafı yok.

Kafamıza kafamıza vurdu 20 milyondan fazla hisseyi.
    Benim maliyetim buralarda zaten. Ancak 9.00-11.50 arası alan yatırımcılara yazık değil mi?

Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    ne seviyorum patronu genel kurula bile katılmazsınız soru soramazsınız burda anca laf yetiştirirsiniz

durum ne ise o kardeşim yazdıklarımı okuyan orta zeka insan bile çok rahatlıkla anlar
    kimseyi savunmuyorum geçmiş yaşananlar zaten malum hepde değindim hatta sordum genel kurulda yüzlerine

ama iyi doğru bişey yapıyorsada onuda yazmak lazım öküzün altına girmişsiniz buzağı nerede diye

size müstehak olan 2 milyar bedelli
    Senin görüşlerinle ilgili sorunum yok.
    Herkes aynı şeyi düşünmek zorunda değil zaten.
    İnsanlara tepeden çok bilmiş edalarla bakarak kibir içeren ifarelerin olmasa, bu tepki ile karşılaşmazdın zaten.
    Aynen devam ediyorsun.

Ben kendim gidecektim genel kurula ama özel nedenlerle gidemedim, bilen biliyor zaten.
    Hatta giden arkadaşa elimdeki hisselerin vekaletini de verecektim gerek yok dedi..
    Öyle az buz hisse de değil yani

8.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Gereksiz yorumlara cevap vermeyeceğim.
    Sanırım patronun yetkili temsilcisi olsa bu kadar savunanazdı kendisini.

Ya adam hisseleri 11.50 den yatırımcının kafasına vura vura düşürdü.
    Mesela gün sonu tabanda 4 milyon alıcı vardı vermedi. Hatta hatırlarsanız o gün 8.10 dan 9.60 a bir hareket olduğu günden bahsediyorum. Tekrar düşüp 8.38 falan katmıştı
    O gün akşam tahtada 8 li fiyatta 4 milyon alıcı vardı vermedi. Ertesi sabah 7 lerde tabana verdi.

Yani patron seviciliğine gerek yok.

9 fiyatı bile kabul etmemek ve itiraz etmek yasal hakkımız.
    SPK böyle bir karar verirse itiraz ederiz.
    İtirazımızı reddederse idari mahkeme yolu açılır .
    Mahkemede bağımsız değerleme şirketine değerleme yaptırır. Aynı sektör şirketlerinin çarpanlarına bakılır. Pddd Ciro kâr borç analizi yapılır bir değer bulunur.

SPK nın içtihadını da biz yazdık zaten. Fiyat belirleme ile ilgili SPK ya kısıt yok. O maddeyi okursanız gayet ucu açık yetkisi var SPK nın.
    Mesela dd altında belirlenmiş fiyat görmedim ben .

Bankalar da oldu deniliyor ama bankaların çoğu finansal varlık zaten. Bu nedenle finansal şirketlerde DD den iskontolu fiyat belirlenmiş olması çok tuhaf değil.
    Çoğu GYO lar bile DD den iskontolu işlem görüyor .

Neyse herkes kendi işine baksın.
    Herkes kendisine otorite olsun
    seni nerden hatırlıyom diyom bende...sen egeplas hissesinde yine sacmasapan yorumlar yapip kovulmustun.

bagımsız degerleme sirketimi hashdahs oyle bir hakmı varmıs... oyle onune gelen gitsin mahkeme acsın.

azınlık pay sahibi hakkı diye bisi var. topladınmı yuzde 5 ondan sonra gıdersın mahkemeye. yoksa benim 3 lotum var hade özel denetci tutrayım olmuyor canım oyleo isler. 2. olarak özel denetci atayabilrsin

ilisiki taraftan ticari alacagı almadan tahsisli yapazsını kim cıkardı ashdahsda. borsa kimlere kadlı

Sayfa 653/739 İlkİlk ... 153553603643651652653654655663703 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •