Sayfa 683/739 İlkİlk ... 183583633673681682683684685693733 ... SonSon
Arama sonucu : 5910 madde; 5,457 - 5,464 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1.  Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    nominal değer =1 tl dir yani hisse üzerinde yazılı değerdir 1 tl altında yapamazsın diyo şair
    bist başvuracaklar bist fiyatı belirleyecek

10 günlük fiyat %20 marj içinde belirleyecekler maalesef yönetmelik böye

**1 sene hisse satmama kararı çıkmamış şaşırdım olumsuz
    umarım bir daha hisse satmazlar
    nominal değer konusunda haklısınız. dediğime gelecek 15 civarı olacak tarık bey.. tabi kesin bilgi değil benim görüşüm. öz sermaye altı fiyat vermesini çok çok zor görüyorum. artık yönetimle büyük oyuncuların çarpışma zamanı.
    YATIRIM, sonu yanlış giden SPEKÜLASYONDUR. EĞER, zamanında spekülasyondan çıkmazsanız MECBUREN yatırımcı olursunuz.

2.  Alıntı Originally Posted by mdal Yazıyı Oku
    nominal değer konusunda haklısınız. dediğime gelecek 15 civarı olacak tarık bey.. tabi kesin bilgi değil benim görüşüm. öz sermaye altı fiyat vermesini çok çok zor görüyorum. artık yönetimle büyük oyuncuların çarpışma zamanı.
    umarım sizin tahmininiz olur

3.  Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    umarım sizin tahmininiz olur
    tahsiszliden sonra akça nın payı yine %50 geçecektir. hisseleri almak için çağrı yapabilirler mi. bu konuda bilginiz var mı.
    YATIRIM, sonu yanlış giden SPEKÜLASYONDUR. EĞER, zamanında spekülasyondan çıkmazsanız MECBUREN yatırımcı olursunuz.

4.  Alıntı Originally Posted by mdal Yazıyı Oku
    tahsiszliden sonra akça nın payı yine %50 geçecektir. hisseleri almak için çağrı yapabilirler mi. bu konuda bilginiz var mı.
    zannetmiyorum hakim ortak değişikliği yok

5. Tahsisli fiyatı düşük çıksın diye yırtındıkça yırtınıyor bilanço 2 çeyrek kötü gelecek normalde 17 ağustosta açıklarlar bahane için bu gün gönderirlerse şaşırmam

6. Nasıl bir i…. Nelik yaparızda kendimize yedi ceddimize hal hatır sordururuzun cevabını arıyorlardı. Gün içi 10 üzeri gezinen kağıdı son 5 dk 9.6 ya kadar vererek cevabı buldular

Ben sizin ………
    ……..
    ………
    ………

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    hatay
    Gönderi
    500
    tahsisli hisse fiyatı belirlenmesi ile ilgili internet araştırmamda bulduğum şudur.
    firma SPK ya başvurmuş, spk da tahsisli isteğine olumlu görüş bildirip fiyatı borsa istanbul'a bırakmış. eğer SPK kendisi fiyat belirlese idi o fiyat geçerli olacak idi ama yapmamış.
    BIST prosedürlerine göre öncelikle firmanın BIST e başvuru yapması gerekiyor. başvuru tarihinden 10 gün geriye doğru ağırlıklı ortalama fiyat hesaplanıp buna artı eksi %20 aralığında bir fiyat belirliyor. Fiyat bildirildikten sonra da birkaç haftalık kısa bir süre verilerek işlemleri tamamlaması isteniyor. firma süre içerisinde parayı ödeyip hisseleri teslim almaz ise işlem iptal oluyor.

Alıntı Originally Posted by mdal Yazıyı Oku
    Murat yüzde 57,61 hisse borsada işlemde görünüyor ama 60 milyonu patronun çakılı malı zaten.
    Sermayenin Yüzde 24'ü
    Aslında dolaşımda olan gerçekte yüzde 33,61 diyebiliriz. Bu yüzde 33 içerisinde de illa ki farklı hesapları vardır diye düşünüyorum.

Tahsisliden sonra diyelim ki 25 milyon daha alırsa;
    Patron kontrolünde resmi olarak görünen hisse 190.975.000/275.000.000 olacak.
    Oran olarak ise sermayenin yüzde 69,44 ü

Yani resmi görünen yüzde 70 patron kontrolünde, geri kalan hisseler gerçekte kimde. Sanırım patron bunları dökmeye çalışsa da dökülmeyen çok hisse var.

Sayfa 683/739 İlkİlk ... 183583633673681682683684685693733 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •