Sayfa 623/739 İlkİlk ... 123523573613621622623624625633673723 ... SonSon
Arama sonucu : 5910 madde; 4,977 - 4,984 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1. Spk’ya yazacağım, spk’nın görevini yapıp yapmadığıyla ilgi bir üst merciye yazacağım ama daha da önemlisi seçileceğini düşündüğüm siyasilere ve o blokun ekonomi kadrolarının tamamının mesaj kutusuna şirket ve patronuyla alakalı sosyal medyada paylaşılan yorumlarla beraber atacağım üstteki metni, küçük yatırımcıyı korumalarını ve sermaye piyasasının tabana yayılmasının önünde kötü örnek teşkil eden, yatırımcıları hisse senedi piyasasından soğutup döviz altın gayrimenkul gibi araçlara yönelmek zorunda bırakan bu şirketler ve patronları hakkında gerekli müeyyidelerin uygulanmasını ısrarla talep edeceğim.

2. euro enflasyon kadar artmışken parite etkisi ile dolar maalesef enflasyon kadar bide artmıyor
    hatta tüik enflasyonu bile yakalayamıyor
    kur 24-25 geldiğinde menderes rallisi için hiçbir bahane kalmıyor tabi malum etki hariç
    bu ay dış ticaret açığı görece düşük çıktı düşük dediğim yaklaşık 9 milyar dolar
    ve emtia enerjide diplerdeyken bu açığı verdik petrol kömür biraz başını kaldırdı doğalgazda eşlik ederse çok büyük sıkıntı
    ***açığın düşük çıkmasındaki en önemli neden altın ithalatının zorlaştırılması bu sebeple ithalatta isviçre bulunmuyor
    ve görece açık düşük çıkmış durumda
    seçime en az 21-22 kurla girilmeli bari enflasyon kadar döviz artışı yapılıp şirketlerin zararı bir nebze azaltılmalı
    kur 25 gelirse borsa 8000 görüceğini tahmin ediyorum

3. atilla yeşilada ve birkaç ekonomist dövizin ucuz olmadığını yeni hükümet gelince çok yükselmeyeceğini söylüyor
    arkadaşlar etiler sarıyer arasında yaşadıklarından dünyadan bir haberler
    bunuda reel efektif kura bağlıyorlar
    tüik açıkladığı üfe tüfe gerçek değil son 3 senede en az %80 sapma var bu ortamda reel efektif kur yüze yakın yani tl son 10 senedeki en değerli zamanlarında bunu ihracatın ithalatı karşılama oranından anlayabiliriz emtia enerji tarihi diplerdeyken bile %60 larda normali %75 türkiyenin
    ben ekonomistlerden çok küçük yatırımcıyı bu durumlarda takip ediyorum yatırımcı döviz alamadığı durumda araba altın üzerinden dövize geçiyor diğer taraftanda kkm yapıyor
    bu kur buralarda 19-20-21-22-23-24-25 kaldığı sürece ithalat artmaya vatandaşta döviz talep etmeye devam edecek
    bana göre kurun olması gereken yer bu yılda %50 enflasyon olduğu projeksiyonda temmuzda en ez 28-32 arası olmalı

4. *Sun Tekstil/Ünlütürk: Siparişlerde ciddi bir artış var-Bloomberg HT

5. navlun artışının etkisi martta hissedildi. dövizde artınca ciddi yine karlılık oluşacak..
    YATIRIM, sonu yanlış giden SPEKÜLASYONDUR. EĞER, zamanında spekülasyondan çıkmazsanız MECBUREN yatırımcı olursunuz.

6. Matematik bilmeyen adami ekonomist yapmiyacaksin
    1600 dolar turkiye de yoksulluk siniri olmaz.. yil sonu kur olsun 20
    Yoksuluk siniri 2000 dolar asgari ucret 750 dolar..
    Cari acik nasinin minda ayni sekilde butce acigi
    Kemal bol keseden para dagitiyor sadece verilecek ikramiye maliyeti 14 15 miklar dolar..
    Bay recep ulkenin icinden gecti kemal cilegi olacak bu enkazin gorunen o
    Gelecek hukumetin yerinde olsam
    16 mayis sabah dolar 25 politika faiZini 35 yapar... ihracatin ithalati karsilama orani %85 olana kadar her ay dolari enflasyon kadar birakirim..
    Koylu haric kimseye enflasyon altindaki bir faizle kredi vermem
    Once su talep enflasyonu bir durdurum.. %30 40 sismis fiyatlari bir asagi cekerim..
    Ama emekkiye 2 maas 8500 ikramiye
    Demek bizde ayni .. yiyecegiz demektir

Enflasyon durmaz bu kafa ile..
    Ben gelenlerinde basarili olamiycaguni dusunuyorim ki bence gekmesjnler de bu enkaz bu enkazi yaratan bay recepin uzerinde kalmali.. birakip kacamaz bir yere bu halk ab linin 6 abd nin 8 dolara
    Yedigi kiymayi 16 degil 30 dolara yemeli hakediyor cunku
     Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    atilla yeşilada ve birkaç ekonomist dövizin ucuz olmadığını yeni hükümet gelince çok yükselmeyeceğini söylüyor
    tüik açıkladığı üfe tüfe gerçek değil son 3 senede en az %80 sapma var bu ortamda reel efektif kur yüze yakın yani tl son 10 senedeki en değerli zamanlarında bunu ihracatın ithalatı karşılama oranından anlayabiliriz emtia enerji tarihi diplerdeyken bile %60 larda normali %75 türkiyenin
    ben ekonomistlerden çok küçük yatırımcıyı bu durumlarda takip ediyorum yatırımcı döviz alamadığı durumda araba altın üzerinden dövize geçiyor diğer taraftanda kkm yapıyor
    bu kur buralarda 19-20-21-22-23-24-25 kaldığı sürece ithalat artmaya vatandaşta döviz talep etmeye devam edecek
    bana göre kurun olması gereken yer bu yılda %50 enflasyon olduğu projeksiyonda temmuzda en ez 28-32 arası olmalı
    SM-N935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Geçen sene 2 liraydı bu sene 10 lira diyenler için

20 Haziran 2020

Mndrs: 4 lira
    Dolar: 6,75
    Altın: 370

O tarihten bu tarihe dolar 3 e katlamış altın neredeyse 4 e katlamış

Şirketin sıkıntısının belirsizlik ya da karın sürdürülebilirliği olduğunu düşünmüyorum, 60 70 centten halka arz olmuş 2 dolarlara yaklaşmış 2000 de ondan sonra sürünmüş durmuş hisse, bu arada enerji yatırımları yapmış gıda seracılık yatırımları yapmış, arazisine proje yapılmış piyango vurmuş bi türlü fiyatlamaz mı tüm bu hikayeleri be

8.  Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    atilla yeşilada ve birkaç ekonomist dövizin ucuz olmadığını yeni hükümet gelince çok yükselmeyeceğini söylüyor
    Bu Atilla Yesilada yı takip etmesemde twetterda ara sira yorumlarini görüyorum. Siyasi görüşümden bagimsiz olarak söylüyorum, Mevcut hükumet zamaninda sürekli usd nin çok daha yukarilarda olmasi gerektigiyle ilgili paylasimlarini goruyorken, şimdi ne olmusta usd nin çok yukselmesini gerektirecek bir durumun olmadığını söylüyor bu adam.

Aslinda cevap basit, a partisi veya b partisi değil olay bizde parti li olmak spor kulübü taraftari olmak gibi bir şey. Adamlar yanlışı görmüyor. Rakip parti yapinca yanlis diyor, kendi partisi yapinca sesini cikartmiyor. Siyasette kokuşmusluk had safhada ve böyle gelmis böyle gidiyor malesef. Benim hic umudum yok.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 623/739 İlkİlk ... 123523573613621622623624625633673723 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •