Sayfa 173/739 İlkİlk ... 73123163171172173174175183223273673 ... SonSon
Arama sonucu : 5910 madde; 1,377 - 1,384 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

Benim maliyet te 3 üzeri iki kez 4 üzeri gördüm satmadım ilk dört dönüşünde stoploss yaparak alttan lot çoğaltmıştım etkilememişti... ikinci dört dönüşünde paraşüt açılmadı çakıldım stopploss olamadım... orta vade düşünerek girmiştim ama uzun vadeye kaldım, vakfn gibi gideceğine ihtimal vermiyorum bunun, ama vakfn de de ihtimal vermiyordum... speğin biri geldi uçurdu gitti vakfn 32 lira edecek bir hisse değil ki...

SM-G780F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Yeşil kapadık bugün 10 gün sonra, 2.08 dönüş olur inşallah diyelim... bu hafta oyak in 7,5 milyon lot satışı kağıdı çok hırpaladı, takasda 11 milyon küsür vardı geçen hafta umarım devam etmez, zararına spekülatif satışa benziyor biraz ama yapacağımız bir şey yok, şirket düşünsün satacağını ilan ettiği 65 milyon lotu bu şartlarda zor satacak gibi görünüyor...

3.  Alıntı Originally Posted by alperonal Yazıyı Oku
    Yeşil kapadık bugün 10 gün sonra, 2.08 dönüş olur inşallah diyelim... bu hafta oyak in 7,5 milyon lot satışı kağıdı çok hırpaladı, takasda 11 milyon küsür vardı geçen hafta umarım devam etmez, zararına spekülatif satışa benziyor biraz ama yapacağımız bir şey yok, şirket düşünsün satacağını ilan ettiği 65 milyon lotu bu şartlarda zor satacak gibi görünüyor...
    Ben de uzun vade olarak düşünüyorum gerçi yarisini tamamladım bakalım diğer yarısında ne yapacak ,bu 65 milyon lotu nasıl satacaklar merak ediyorum ,biraz yukarı sürseler de satsalar düşük fiyattan satmaz herhalde ,ben bu aracı kurumlari da anlamıyorum adamlar zararına satıyor

4. Bana göre şirketin ve bizim düze çıkmamız için 65 milyon hisse (imtiyazlı hisselerle birlikte)parası olan bir gruba satılmalıdır,tıpkı banvit gibi...o zaman şirket borçlarını öder,pozitif bilançolar açıklar,yeni yatırımlar yapar...yoksa bu gidiş iyi değil,özsermaye eriyor,elde edilen esas faaliyet karından çok fazla faiz ve kur zararı...bedelliye talebin olduğu geçen yıl hisse 4 tl iken yüksek bedelli de kurtuluş olabilirdi,onu da kaçırdılar...dediğim gibi ben buranın tek sahibiyim inadından vezgeçmeli patron,yoksa hep beraber güm!

5. 4 TL de %300 tarzı bir bedelli kağıdı perişan ederdi, gerçi bedelli olmadan da olanlar oldu, o da ayrı!!

Yine de %200-300 tarzı bir bedelli için 1* li rakamlar daha uygun olur fikrindeyim. Şimdilerde 2 li rakamlara döndüğümüz için de bedelli ihtimalini çok olası görmüyorum yakın zamanda.

Usd kurunda ki bu belirsiz haller maalesef bizi kötü etkilemeye devam ediyor. YTD

6.  Alıntı Originally Posted by gizligüc Yazıyı Oku
    4 TL de %300 tarzı bir bedelli kağıdı perişan ederdi, gerçi bedelli olmadan da olanlar oldu, o da ayrı!!

Yine de %200-300 tarzı bir bedelli için 1* li rakamlar daha uygun olur fikrindeyim. Şimdilerde 2 li rakamlara döndüğümüz için de bedelli ihtimalini çok olası görmüyorum yakın zamanda.

Usd kurunda ki bu belirsiz haller maalesef bizi kötü etkilemeye devam ediyor. YTD
    1TL olan bir hissede bedelli yapılırsa o bedelliye kimse katılmaz,ama 4 TL iken 1 TL olan bedelliyi alırlar,bir de dediğim gibi geçen yıl ne hikmetse bütün bedelli kararlarından sonra hisseler uçtu,ama artık o durum da yok...

7.  Alıntı Originally Posted by efe78 Yazıyı Oku
    1TL olan bir hissede bedelli yapılırsa o bedelliye kimse katılmaz,ama 4 TL iken 1 TL olan bedelliyi alırlar,bir de dediğim gibi geçen yıl ne hikmetse bütün bedelli kararlarından sonra hisseler uçtu,ama artık o durum da yok...
    Aynı şeyi söylüyoruz aslında, 4 tl de %300 bedelli, 1.3 tl de %100 bedelli yapmakla benzer etki gösterir tahtada. YTD

8.  Alıntı Originally Posted by gizligüc Yazıyı Oku
    Aynı şeyi söylüyoruz aslında, 4 tl de %300 bedelli, 1.3 tl de %100 bedelli yapmakla benzer etki gösterir tahtada. YTD
    Diyelimki hisse 1.30 TL iken %100 bedelli oldu ve katılmadın, zararın hisse başı 0.15 TL olur, ancak hisse 4 TL iken %300 bedelli oldu ve katılmadın zararın hisse başı 0.75 TL olur.Bu yüzden hisse fiyatı yüksekken bedelli olursa (kaybın fazla olacağından)bedelliye katılım fazla olur diye düşünüyorum.

Sayfa 173/739 İlkİlk ... 73123163171172173174175183223273673 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •