Sayfa 184/739 İlkİlk ... 84134174182183184185186194234284684 ... SonSon
Arama sonucu : 5910 madde; 1,465 - 1,472 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1.  Alıntı Originally Posted by minikyatirimci Yazıyı Oku
    bu yıl santrallerden 24milyon usd gelir..

tarım tarafı çok iyi gidiyor.. rakamlar güzel..

tekstilde ihracat rekorları var.. menderes de bundan yararlanmıştır.. özellikle ispanyaya ev tekstili ihracatı kuvvetlenmiş vaziyette..

izmir bornovadaki arsa üzerinde 470 civarı bağımsız bölüm oluşmuş.. yarısı menderese ait olsa 235 bağımsız bölüm.. her birinin değeri 2 milyon olsa (yüksek ve düşük olabilir ortalama aldım) şirketin pd sine yakın bir tutar.. hatta o arsa 58m ile taşınıyor bilançoda..

izmir aktur gayrimenkul var.. şirket %48 iştirak etmiş bölünme sonrası.. izmir denizli aydın manisa muğladaki tüvtürk arsaları bu şirkete ait..

yani gizli değer çok hem de inanılmaz..

Gizli değer çok ama kur fırlarsa bu değerler yine bir işe yaramayacak. (Kur un tutmayin beni der gibi bir hali var zaten)

Böyle bir sirketi döviz borçlusu yapıpta yıllardır hiç hedge yapmamak nasıl bir yonetimdir akıl alir gibi değil.
    Zamaninda hedge yapılsaydı şimdi o borçlar coktan kapanmıştı ve en az 4- 5 mlr piyasa degeri olan bir şirket olmuştu.

Alarko yonetimden ders almalari lazım biraz ortağım.

SM-M515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Ilk çeyrekte 1 mlr ciro 300 mln favök 100 mln net kar tahminim var. Bakalim tutacak mı? (200 mln a yakin kur ve faiz gideri)

(Tamamen sallamasyondur)

Sizin bir öngörünüz var mı sayin minikyatırımcı.

3.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Gizli değer çok ama kur fırlarsa bu değerler yine bir işe yaramayacak. (Kur un tutmayin beni der gibi bir hali var zaten)

Böyle bir sirketi döviz borçlusu yapıpta yıllardır hiç hedge yapmamak nasıl bir yonetimdir akıl alir gibi değil.
    Zamaninda hedge yapılsaydı şimdi o borçlar coktan kapanmıştı ve en az 4- 5 mlr piyasa degeri olan bir şirket olmuştu.

Alarko yonetimden ders almalari lazım biraz ortağım.

kurumsal bir şirket değil alarko gibi (alarko topiğinde yollarımız kesişmişti.. hala devam ediyorum alarko yatırımıma).. o yüzden hedge beklemek makul değil biraz da anladığım kadarıyla dışarda hisse bırakmak istemiyorlar.. ayen gibi pay satış kararı aldılar geçen yıl ama döviz fırlayınca vazgeçtiler.. bir yıl iyi hisse topladılar sanırım..

santrallerin tüm paylarını aldı, akturda bölünme gerçekleşti ama arsaları tuttular.. şirket kendi enerjisini üretiyor.. yıllık tüketimi 71k mw.. çatıya büyük bir ges kurdular 7mw üzerinde..

izmir arazisi çok değerliydi ve üzerinde nihayet proje geliştirdiler ve bitiyor.. ordan gelecek taşınmazların satışı sağlanırsa net borcun yarısına yakını kapanabilir..

tekstilede ihracat çok çok iyi gidiyor gördüğüm kadarıyla..

patronunun bilançoyu düzeltme amacı varsa zaten hedge yapar ve net dönem karı çeker

bence o sene bu sene..

4.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Ilk çeyrekte 1 mlr ciro 300 mln favök 100 mln net kar tahminim var. Bakalim tutacak mı? (200 mln a yakin kur ve faiz gideri)

(Tamamen sallamasyondur)

Sizin bir öngörünüz var mı sayin minikyatırımcı.

var fakat paylaşmayacağım

sürprizlere hazırlıklı olmak lazım bu tür şirketlerde.. ben de net kar bekliyorum ama sizinki kadar yüksek değil..

bornovadaki arsa üzerine geliştirilen projeden yapılacak satışlar ve tarımdan tahsil edilen/edilecek alacaklarla net borçta ciddi azalma bekliyorum (dolar olarak)..

esas faaliyet karı çok iyi ama yüksek finansman gideri nedeniyle net kar göremedik şimdiye dek..

artık değişim dönüşüm zamanı şirket için.. bu yıl sonu sermaye üzerinde net kar beni memnun eder..

5. Faaliyette kar gelir nette Kar gelmez kur gideri yazacak.

6. Tekstil tarafında işler çok iyi. Bunu Denizli ihracaat verilerinden takip edebiliyoruz..

https://www.pamukkalehaber.com/denib...20dolar%20oldu.

Enerji tarafıda altın çağını yaşıyor oradanda çok ciddi kar gelecektir.

Bornova projesi ne durumda bilmiyorum. Satışı yapılan dairelerin teslimatları yapılmaya başlanırsa tüm satışlardan 500 milyon net kar elde edebilir.

Bu çeyrekte 150 milyon civarı kur fark giderine rağmen hatırı sayılır bir kar göndermesini bekliyorum.

Kur tarafı 15 lerde gezerse eğer sene sonuna kadar gayrimenkul tarafıda dahil olursa efsane karlar görebiliriz.

7. Çok güzel proje, daha güzeli lokasyonu çok özel bir yer. Bitiş tarihi 2023 haziran imiş.

https://youtu.be/0MHyA6ZJThk

https://trademarkpi.com/
    Son düzenleme : MAHARAJ; 05-05-2022 saat: 21:38.

İyi güzel hoşta, traji komik bir durum var.. projede eşit büyüklükte 2 blok var, toplamda 450 daire 1+1 ve 2+1 odalı... ve 26 mağazadan oluşuyor... muhtemelen o iki bloktan birisi menderes tekstilin ve de hissenin piyasa değeri ile kafa kafayadır... buna rağmen hissenin ederi bu işte.
     Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Çok güzel proje, daha güzeli lokasyonu çok özel bir yer. Bitiş tarihi 2023 haziran imiş.

https://youtu.be/0MHyA6ZJThk

https://trademarkpi.com/
    SM-G970F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 184/739 İlkİlk ... 84134174182183184185186194234284684 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •