Sayfa 677/739 İlkİlk ... 177577627667675676677678679687727 ... SonSon
Arama sonucu : 5910 madde; 5,409 - 5,416 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1.  Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    Birşey daha söyliyeyim

Tahsislide özkaynak yada özsermaye değeri şu olmalı diye bir kural yok.

vakıfbank ve halkbank ikisi de halka açık, ikisi de özsermaye değerinin altında işlem görürken tahsili yaptı

Evet kaynak aktarımıdır ama yapmazsın diye bir kural yok

ONUN İÇİN DİKKATE ALINACAK ŞEYLERİ TALEP EDELİM ( sattığı fiyat olur hatta üstüne faizi de koysun öyle tahsisli yapsın )

Sadece şu kural da var Borsa İstanbul'un belirlediği baz fiyata +/- 20 % marj koyabiliyor spk. Baz fiyat 10 ise 12 ile 8 arasında her hangi bir fiyata spk tahsisli yaptırabilir.

Sattığı fiyat ile +/- 20 % baz fiyattan hangisi yüksek ise onu tahsisli, fiyatı alması bana göre daha münasiptir
    zaten 8+20% = 9,60 ve üzeri yapar.Sattığı fiyat ortalamasının üzerinde

Patron 8 üzeri tutması işini kolaylaştıracaktır diye düşünüyorum
    Zengini fakir eden müsrif evlattır .Memuru fakir eden süslü avrattır .Fakiri fakir eden kuru inattır

2. Niye özür dileyim arkadaş sevinirim benim sermayede burda taban olması herkesten önce bana zarar

Adamlar karaktersiz ben ne yapayım

Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Sebep?????

Tabanlamazsa özür dileyecek misin?

Ne kadar kolay geliyor sizlere bu tavan yapar, taban olur demek. Vallahi anlamıyorum.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Ben ve benim gibi bir çok yatırımcı bu şirkete yatırım yapmak istiyor çünkü faaliyet alanları gelecek vaad ediyor ama gel gör patronu ky düşmanı. Şu banka kredilerinin yüksek olduğu bir ortamda patron para koyacam borçları kapatacam diyor ama kağıt eksi 7 yapıyor niye tahsislinin kaçtan yapılacağı belli değil ve borsadan anında satış izni çıkma ihtimali var diye kimse yanaşmıyor. Bedelli yapsa kimse sorun etmezdi herkeste paşa paşa girerdi. Bunlar en can alıcı noktadan belirsizliklerin dolu yolları seçiyorlar. 11.5 den başladığı satışın gelirlerinide menderes tekstile aktaracağım diyordu bu yüzden spkdan pay satışı için onay almıştı ama o para hala gelmedi. İşte o para ile tahsisliyi yapacak oradan gelen lotlarida kim bilir kaçtan milletin kafasına vura vura satacak ve nasıl bir vurgun yapmış olacak. Elinde olanlara sabır diliyorum spk onayı gelince bakarız yatırım mi gecirmemi ona göre pozisyon alırız ya da almayız

4.  Alıntı Originally Posted by aptamil Yazıyı Oku
    Ben ve benim gibi bir çok yatırımcı bu şirkete yatırım yapmak istiyor çünkü faaliyet alanları gelecek vaad ediyor ama gel gör patronu ky düşmanı. Şu banka kredilerinin yüksek olduğu bir ortamda patron para koyacam borçları kapatacam diyor ama kağıt eksi 7 yapıyor niye tahsislinin kaçtan yapılacağı belli değil ve borsadan anında satış izni çıkma ihtimali var diye kimse yanaşmıyor. Bedelli yapsa kimse sorun etmezdi herkeste paşa paşa girerdi. Bunlar en can alıcı noktadan belirsizliklerin dolu yolları seçiyorlar. 11.5 den başladığı satışın gelirlerinide menderes tekstile aktaracağım diyordu bu yüzden spkdan pay satışı için onay almıştı ama o para hala gelmedi. İşte o para ile tahsisliyi yapacak oradan gelen lotlarida kim bilir kaçtan milletin kafasına vura vura satacak ve nasıl bir vurgun yapmış olacak. Elinde olanlara sabır diliyorum spk onayı gelince bakarız yatırım mi gecirmemi ona göre pozisyon alırız ya da almayız
    Yok öyle bir ihtimal yarın yada haftaya tahsisli onaylanınca yanında * işareti göreceksin * işareti takip ettiğinde en az 1 sene hisse sayılamayacağı yazacak direk takas bank ta donduruyorlar diğer mevzuları 20 kere yazdım

5.  Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    Yok öyle bir ihtimal yarın yada haftaya tahsisli onaylanınca yanında * işareti göreceksin * işareti takip ettiğinde en az 1 sene hisse sayılamayacağı yazacak direk takas bank ta donduruyorlar diğer mevzuları 20 kere yazdım
    Sayın tarık 1234; Konu menderes olunca hiçbirşey mevzuatta ki gibi olmuyor. Örnek olarak vereyim tam örnekmidir siz karar verip anlayın, elimde HURGZ vardı doğan grubu medya tarafını ve bir kaç şirketi 1 milyar dolara demirören grubuna satınca hemde dolar bazlı, SPK ya çağrıdan muaf olmak için başvuruda bulundu, çağrı muafiyeti doğmamaması için bir neden yoktu, ama nasıl olduysa SPK bu satın almayı muafiyet dışında tutarak bir çok ky yi mağdur etti. Daha sonra bilmem kaç yıl sonra 3 te olabilir 5 te tam bilmiyorum mahkemeden çağrı yapılması gerekiyor diye karar çıktı. O zamanın SPK sı da bu karara istinaden o zaman elinde olup 3 yıl 5 yıl satmayan ve mahkeme kararına istinaden elinde hala HURGZ hissesi olana zorunlu pay alma hakkı verdi. Yani demek istediğim SPK nın nasıl bir karar vereceğine inanma bir bakmışsın en imkansızı olmuştur. Ama sen gene de mevzuata göre düşün. Bak akça holding elindeki malları 11 den satarken neye istinaden pay satışı için SPK dan izin istemişti (Menderes tekstile finansman sağlamak, hemde satıştan vazgeçtim dedikten sonra pay satışını blok halinde kan kusarak, ky yi inip inim inleterek yaptı nerede SPK!!! )
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi niteliğinde değildir.Herkes kendi kararını kendisi versin.

6.  Alıntı Originally Posted by aptamil Yazıyı Oku
    Sayın tarık 1234; Konu menderes olunca hiçbirşey mevzuatta ki gibi olmuyor. Örnek olarak vereyim tam örnekmidir siz karar verip anlayın, elimde HURGZ vardı doğan grubu medya tarafını ve bir kaç şirketi 1 milyar dolara demirören grubuna satınca hemde dolar bazlı, SPK ya çağrıdan muaf olmak için başvuruda bulundu, çağrı muafiyeti doğmamaması için bir neden yoktu, ama nasıl olduysa SPK bu satın almayı muafiyet dışında tutarak bir çok ky yi mağdur etti. Daha sonra bilmem kaç yıl sonra 3 te olabilir 5 te tam bilmiyorum mahkemeden çağrı yapılması gerekiyor diye karar çıktı. O zamanın SPK sı da bu karara istinaden o zaman elinde olup 3 yıl 5 yıl satmayan ve mahkeme kararına istinaden elinde hala HURGZ hissesi olana zorunlu pay alma hakkı verdi. Yani demek istediğim SPK nın nasıl bir karar vereceğine inanma bir bakmışsın en imkansızı olmuştur. Ama sen gene de mevzuata göre düşün. Bak akça holding elindeki malları 11 den satarken neye istinaden pay satışı için SPK dan izin istemişti (Menderes tekstile finansman sağlamak, hemde satıştan vazgeçtim dedikten sonra pay satışını blok halinde kan kusarak, ky yi inip inim inleterek yaptı nerede SPK!!! )
    o konuyu hatırlıyorum hürriyet direk almamışlardı dolaylı iştirak vs boşluk vardı vatandaş yargıya taşıdı kazandı
    bu mevzuda boşluk yok
    hisse satışını şirkete kaynak yaratmak için yaptım dedi daha öncede çok kez yazdığımız gibi adam kaynak olarak geri koyuyor
    hisse geri alımları ile %50 biraz üstüne çıkacakları var sayımı ile 250 milyona %7.5 hisse alacaklar gibi geliyor ben 9 üzerinde belirleneceğini düşünüyorum adil olanı 10.5-11

**hisse 1 yıl satamaz muvazaa ya girer 1 yıl kafamız rahat olur spk izin vermez

7. Dediğiniz gibi olmasını canı gönülden istiyorum. Eğer 1 yiĺ satamaz ve 8.5 altı tahsisli gelmez ise eski göz ağrım olan menderes geri döner 1 yıl bende satmam. Bu arada kendi yazılarını kasan bir minik yatırımcı vardı ne oldu acaba böyle bir haber akışında ortalarda yok enteresan

8. Bana göre telaş yapacak bir durum yok,patron tahsisliyi ucuza kapatmak istiyor sadece...

Sayfa 677/739 İlkİlk ... 177577627667675676677678679687727 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •