Sayfa 722/739 İlkİlk ... 222622672712720721722723724732 ... SonSon
Arama sonucu : 5910 madde; 5,769 - 5,776 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1. https://twitter.com/koc_ibrahim_koc/...sC6HBf3qA&s=19

M2004J19C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by Koçibey Yazıyı Oku
    okudum yazdıklarınızı bir kaç düzeltme yapmak gerekli

öncelikle menderesin 1.9 milyar borcu bulunmuyor

bu borcun yaklaşık 1.1 milyarı enerjinin ve vadesi de ortalama 5 yıl
    bu 5 yılda enerji senede 25 milyon dolar favök üretir 28*5*25=bu kurlarla 3.5 milyar gelir üretecek peki borç ne ödeyecek 1.1 milyar demek ki enerji şuan nakitte ve borç sadece 700 milyon civarına düşmüş durumda bu çeyrek 10 milyon dolar daha stok normalleşirse borç kalmamış olacak enerji için borçlanma alanı yaratılmış olur

aktur her sene varlıklarını değerliyor bu senede değerleyip kar yazacak

bornova arsası ocakta teslim edilse bile tamamlanma oranı %95 mertebesine geldiğinden değerleme ile finansallarda olacak
    inşaatın %95 bitmiş hala 300 milyon göstermeler herhalde ki şubat sonunda bilanço açıklandığında zaten daireler teslime dilmiş olur
    yani mevzunun hiç bir tarafı nisana kalmayacak şubat sonu her şey gerçekleşmiş olur

bi konuda toplam enerji üretim kapasitesi 106.9 mw değil 20 mw doğalgaz santrali olup iç tüketime çalışmaktadır yani 107-20=87 mw yenilenebilir enerji gücüne ulaşmış olacağız

3. mart bilançosundan her şeyin rengi belli olmuş olacak. 2024 1ç kalmaz. 1milyar değerlemeyle 750m ilave kar yazabilir durumda
    YATIRIM, sonu yanlış giden SPEKÜLASYONDUR. EĞER, zamanında spekülasyondan çıkmazsanız MECBUREN yatırımcı olursunuz.

4. Gittim gördüm döndüm.

Uzun zaman oldu tahtadan çıkalı

Kaldır bakalım rıza bey
    Zengini fakir eden müsrif evlattır .Memuru fakir eden süslü avrattır .Fakiri fakir eden kuru inattır

5. Doğru düzgün Enflasyon muhasebesi konuşulmamış

Nasip banaymış

1) Enflasyon muhasebesi stok karını elimini edecek. Dikkaet edin Enflasyon döneminde absürt brüt kar marjları gördük fiktif kardan dolayı. İşte bunları elimin edilecek.

Makale okumuşsunuzdur. "Stok devir hızı yavaş olanlar enflasyon muhasebesinden zarar yazacaklardır" diye. Malesef mndrsin de stok devir hızı yavaş hatta enflasyon döneminde daha da yavaşladı

Normadel 16-18 % olan brüt kar marjı Stoktaki malın enflasyonda değerlenmesinden doalyı bir anda 41% ulaştı. İşte birinci olarak buralar traşlanacak

Yani Negatif etkilenecek
    Zengini fakir eden müsrif evlattır .Memuru fakir eden süslü avrattır .Fakiri fakir eden kuru inattır

6.  Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    Doğru düzgün Enflasyon muhasebesi konuşulmamış

Nasip banaymış

1) Enflasyon muhasebesi stok karını elimini edecek. Dikkaet edin Enflasyon döneminde absürt brüt kar marjları gördük fiktif kardan dolayı. İşte bunları elimin edilecek.

Makale okumuşsunuzdur. "Stok devir hızı yavaş olanlar enflasyon muhasebesinden zarar yazacaklardır" diye. Malesef mndrsin de stok devir hızı yavaş hatta enflasyon döneminde daha da yavaşladı

Normadel 16-18 % olan brüt kar marjı Stoktaki malın enflasyonda değerlenmesinden doalyı bir anda 41% ulaştı. İşte birinci olarak buralar traşlanacak

Yani Negatif etkilenecek
    2) Tl finansal borcu çok olanlar Enflasyon muhasebesinden pozitif etkilenir.

Mndrsin Enflasyonun fırladığı dönem olan 2022/12 deki finansal borcun azı TL çoğu Yabancı Para birimidir çok fazla poztif etkileneceğini düşünmüyorum.

Sonralardan YP oranını azaltıp TL oranını artırdı

7.  Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    2) Tl finansal borcu çok olanlar Enflasyon muhasebesinden pozitif etkilenir.

Mndrsin Enflasyonun fırladığı dönem olan 2022/12 deki finansal borcun azı TL çoğu Yabancı Para birimidir çok fazla poztif etkileneceğini düşünmüyorum.

Sonralardan YP oranını azaltıp TL oranını artırdı
    3) Duran varlığı güçlü olanlar Enflasyon muhasebesinden pozitif etkilenir. TMS 16 gereğince enflasyon çarpanıyla çarpılıp Özkanağı artırır net karı değil.

Bu da kar törpüsü amortismanı artırır. Yatırım amaçlı gayrimekullerin değerlenmesi karı artırır ama zaten menderes değerledi onu 2022/12 de

madi duran varlık değerlemesi de 2022/12 de yapıldı. Etkisi ertelenmiş vergi olacaktır

8. Sonuç olarak Ben nevi şahsım adına Menderesin enflasyon muhasebesinden çok pozitif bir hava ile etkileneceğini düşünmüyorum. Uzmanı değilim yanılma ihtimalim yüksek

İlk taşı en günahsız olanınız atsın

Sayfa 722/739 İlkİlk ... 222622672712720721722723724732 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •