Sayfa 153/739 İlkİlk ... 53103143151152153154155163203253653 ... SonSon
Arama sonucu : 5910 madde; 1,217 - 1,224 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1. 65 milyon lot satışı için spk ya başvurulduğunda, başvuru ile onay süreci arasında geçen sürede, hisse hareketleri bunu ne ölçüde fiyatlamış oldu acaba?
    Fiyatlama olmadıysa, satış haberini bilmemize ve bu satışla hissenin düşeceğini bilmemize rağmen neden hissede bekledik?
    Ya da başvuru oldu ama spk bunu kabul etmeyebilir durumu var mıydı?

Satılacak miktar baya yüksek. Bunları uluorta satmaya kalkarlarsa sat sat bitmez ve hissenin beli kolay kolay doğrulmaz.
    Alıcı belli ise belirli fiyat aralığında satış devam eder. Bu durum hisse fiyatı üzerinde baskı oluşursa da, bizleri pek sarsmaz.

Hisse satış haber beklentisini bilmeme ve bunun hisse fiyatı üzerinde baskı yaratacağını bilmeme rağmen neden hisseyi elimden çıkarmadım kendime şaşıyorum.

Bu sürecin hisse üzerinde yaratacağı etki nasıl olur acaba? Fikri olan arkadaş yazarsa seviniirm

YAL-L21 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Birincisi 65 milyon karşılığında 225 milyon TL şirkete para gelecek bu rakam biraz daha fazla yada az olabilir ama serbest bir satış olmaz. Keza 65 milyon serbest satış olsaydı, bu haber öncesinde 5-10 milyon lot gözden çıkarılarak senet 8-10 liraya getirilirdi. Tersine senet baskı gördü.
    Evet 65 milyon onayı geldi, onay öncesinde yapıdan vakıfa 15 milyon senet virman edildi. En büyük senet sahibi el değiştirdi. Rıza bu parayı muhtemelen kendisi verecek. Örneğin xxxx kurum üzerinden 225 milyon hisseyi para vererek kendisi alacak. Keza Rıza beyde en azından 250-300 milyon nakit vardır. Diyelim ki yok. Güvenilir birinden borç alır çünkü devlete oldukça yakın bir isim.
    Bu xxxx kurum 3,40-3,60 aralığından verilen para ile senetleri borsa üzerinden satın alır.
    Sonrasında iki yol var
    Şayet para Rıza beyin ise içer giren para karşılığında şirket bedelli sermaye artırımına gider.
    Yok para emanet birine ait ise, 65 milyon senet sahibine geçtikten sonra, senet 6-8 aralığına gerilerek 3-6 ay arasında yavaş yavaş satılır ve 65 milyon İçin finanse eden kişiye senet satıldıkça para aktarılır.
    Özkaynaklar yani piyasa değeri defter değeri eksi Özkaynak olduğu İçin 60 görünüyordu yani batak. Ama son konsolide bilanço ile bu rakam 1,28 gibi makul bir değere dönüştürüldü .
    Muhtemelen bu ve benzeri gelişmeler desteklemek için ilk çeyrek 40-50 milyar TL civarında bir kar açıklanacaktır.
    Nihayetinde mal sahibi biz değiliz. Bu bir senaryo.
    3,40-3,50 ortalama malları 3,98 den verdim daha sonra 3,45 ortalama ile tekrar aldım. Kötü bir durumda stop olmam, 3,10-3,20 arası çalışırsa stop olurum.

3. 1,5 milyar TL üzeri 2020 satış hasılatını asla göz ardı etmeyin. Borçların ödenmesi için büyük fırsat. Bir kaç gün önce enerji şirketi ile birleşme onaylandı. Şu an finansman giderleri yüksek diye şikayet ediyoruz. Geçmiş tarihlerde başlatılan enerji inşaat gibi tüm yatırımlar Menderes içinden alındı. Finansman giderler Menderes’e yüklendi. Enerji gibi rüştünü tamamlayan şirketler bir bir Menderes içine geri gelecek. Bu nedenle takip edilmesi gereken en önemli şey 1,5 milyar cironun artışı ve esas faaliyet karı olmalıdır.

4. Anladığım kadarıyla 3.40-3.60 arası satılır ya da biraz daha yukarı çekilerek satılır diyorsunuz. Umarım öyle olur.
    Sanki pazartesi ciddi eksi ya da taban açacak gibi hissiyatım var. Umarım yanılırım
     Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Birincisi 65 milyon karşılığında 225 milyon TL şirkete para gelecek bu rakam biraz daha fazla yada az olabilir ama serbest bir satış olmaz. Keza 65 milyon serbest satış olsaydı, bu haber öncesinde 5-10 milyon lot gözden çıkarılarak senet 8-10 liraya getirilirdi. Tersine senet baskı gördü.
    Evet 65 milyon onayı geldi, onay öncesinde yapıdan vakıfa 15 milyon senet virman edildi. En büyük senet sahibi el değiştirdi. Rıza bu parayı muhtemelen kendisi verecek. Örneğin xxxx kurum üzerinden 225 milyon hisseyi para vererek kendisi alacak. Keza Rıza beyde en azından 250-300 milyon nakit vardır. Diyelim ki yok. Güvenilir birinden borç alır çünkü devlete oldukça yakın bir isim.
    Bu xxxx kurum 3,40-3,60 aralığından verilen para ile senetleri borsa üzerinden satın alır.
    Sonrasında iki yol var
    Şayet para Rıza beyin ise içer giren para karşılığında şirket bedelli sermaye artırımına gider.
    Yok para emanet birine ait ise, 65 milyon senet sahibine geçtikten sonra, senet 6-8 aralığına gerilerek 3-6 ay arasında yavaş yavaş satılır ve 65 milyon İçin finanse eden kişiye senet satıldıkça para aktarılır.
    Özkaynaklar yani piyasa değeri defter değeri eksi Özkaynak olduğu İçin 60 görünüyordu yani batak. Ama son konsolide bilanço ile bu rakam 1,28 gibi makul bir değere dönüştürüldü .
    Muhtemelen bu ve benzeri gelişmeler desteklemek için ilk çeyrek 40-50 milyar TL civarında bir kar açıklanacaktır.
    Nihayetinde mal sahibi biz değiliz. Bu bir senaryo.
    3,40-3,50 ortalama malları 3,98 den verdim daha sonra 3,45 ortalama ile tekrar aldım. Kötü bir durumda stop olmam, 3,10-3,20 arası çalışırsa stop olurum.

5.  Alıntı Originally Posted by drheart Yazıyı Oku
    Anladığım kadarıyla 3.40-3.60 arası satılır ya da biraz daha yukarı çekilerek satılır diyorsunuz. Umarım öyle olur.
    Sanki pazartesi ciddi eksi ya da taban açacak gibi hissiyatım var. Umarım yanılırım

Geleceğe ait çıkarım yapamayanlar haber sonrası bu güne kadar sattı. İnfo ise 10 milyon mal topladı. Mutlak galibiyet olmaz. 90 dk mücadele eden macı kazanır. Ama temel ama teknik ama projeksiyon ile.

6. Merhaba,

Bloga #MNDRS 2020/12 dönemi bilanço analizi ve grafikleri yükledim. Faydalı olması dileğiyle.

Link: https://mutesebbist100.blogspot.com/...e-analizi.html

Saygılar
    Twitter hesabımdan da takip edebilirsiniz.

1 Nisan itibariyle yıldız pazara alınması şirket başvurusu ile mi yoksa hissenin mali durumuna paralel olarak doğal olarakmı gerçekleşti... örneğin dardanel in yıldız pazara alınması için spk başvurusu kap ta yayınlanmıştı.. mndrs te ben görmedim... neyse... spk onayı açıklanan 65 milyon lot un satışı için, yıldız pazarda işlem görecek olması alıcı bulması açısından olumlu katkı sağlayacaktır bence....

SM-G780F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Bültende satışın onayı sürpriz olmamıştır. Hatta beklenen bir haberdi... Anlamadığım husus, 11.03.2021 akşamı yayınlanan bültende göremediğim için bugünkü onay haberi şaşırttı....

SM-G780F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 153/739 İlkİlk ... 53103143151152153154155163203253653 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •