Sayfa 543/738 İlkİlk ... 43443493533541542543544545553593643 ... SonSon
Arama sonucu : 5898 madde; 4,337 - 4,344 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1. Akça Holding’in bağlı iştiraklerinden Menderes Tekstil Sanayi ve Ticaret AŞ, İzmir’in Aliağa ve Bergama ilçelerinde faaliyet gösteren Akça RES tesisinde kapasite artışı için türbin tedarik anlaşması imzaladığını açıkladı.

Buna göre mevcut 5 türbine ilave olarak, yüksek verimli 3 adet yeni rüzgar türbini kurulması için Nordex Enerji firması ile sözleşme imzalandığı belirtildi.

Kapasite artış yatırımının 2023 yılı son çeyreğinde tamamlanması ile 22,5 MW gücünde olan tesisin toplam kurulu gücünün 36,9 MW değerine yükseleceği bildirildi.

Türkiye’nin önde gelen sanayi şirketlerinden Menderes Tekstil’in bünyesinde halen, 42.5 MW Rüzgar, 23.4 MW Jeotermal ve 32 MW Kojenerasyon-Güneşe dayalı yenilenebilir enerji kapasitesi bulunuyor. Rüzgar enerjisindeki 14,4 MW kapasite artışı ile birlikte firmanın toplam kurulu gücü 111 MW seviyesine ulaşacaktır.

Menderes Tekstil, yeni yatırım planları ile yenilenebilir enerji kapasitesini 5 yıl içinde iki katı yükseltmeyi hedefleyerek, ülkemizin sürdürülebilir büyümesine ve karbon nötr geleceğine katkıda bulunabilmeyi amaçlıyor.

2. dürüst olmayıp hile hurda ile iş yapanların vay haline ,
    dünkü haber geçen haftaki patron satışının manüplasyon olduğunu teyit etti..
    isterse uzaya çıkarsın artık benim için bitmiştir...

Asıl beklediğimiz KAP bugün gelir mi?

Hisse satışından elde edilen gelir MNDRS in fnansal borçlarının ödenmesi holdingten mndrs e doğru kaydırılacak mı?

Asıl olumlu haber bu olur?
    Şirket neden iki satır bilgilendirme göndermekten imtina ediyor?

Bugün tavan kapatırsa akşam bir kap daha gelir diye bir TAHMİN yapayım?

4. ** enerji yatırımları en erken 2024 başlar
    önce lisans
    sonra çed raporu
    finansman temini
    sipariş ödeme ve üretim
    montaj
    1 ayda olacak iş değil zaten şu faiz ortamında yapmazlar

bidaha 8 altına geleceğini düşünmüyorum

sayın akıllı yatırımcı zaten adamlar
    nisan ayında söylemiş aynı haberi hep kap mı atsınlar

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1025945

***atıl varlıklar var folkart alınan 10 ofis residance vs bunların satılması döviz borcu/2023 yapılacak enerji yatırımının finansmanına kullanılması
    ****bornova konut projesi ne alınacak nezaman teslim vs haberler ivmelendirir

dünkü arkadaş meteor 78 anladığı yok sektörde bilmiyor finans anlamıyor

ayen odaş vs boçluidi niye spot elektrik düşerken kur şoku yediler ayen barajlar aldı kur düşükken ama spot düşünce kredi ödeyemez hale geldiler hepsi bedelli açıkladı bu sene başında bile hem ayen hem odaş bedelli yapacaktı spot artınca iki firmada siyahdan beyaza döndü
    aydeme girmiyorum bile borçluymuş adamlar 5,5 yıl vadeli frankfurt borsasında tahvil ihraç etti 750 milyon dolar büyüklük
    vade uzun bu yatırım şirketleri hepsi anlamıyor bi meteor 78 anlıyor aydem borsadaki halka açık en nakit enerji firması ama anlayana
    finans f mali tablo m anlamıyor maalesef yazdıkları bilgi kirliliği

***yatırımlar uzun vadeye yayılır en önemlisi atıl varlıklar satılırsa menderesin önünde patron bile duramaz

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,019
    Eğer bu kağıtta 3 kağıt olmasayadı en azndan dünkü haberle 10 a kdr tepki verir o gapı alırdı. Burda çok açık bir operasyon var. Ben bunun tekrar en azından 7.3x lara kadr gelmesini beklerim. Muhtemelen istemedikleri bir grup var ve analaşamadılar. Onların kağıdnı alana kdr da süründürür, yada anlaşırlar.

6.  Alıntı Originally Posted by decamercion Yazıyı Oku
    Eğer bu kağıtta 3 kağıt olmasayadı en azndan dünkü haberle 10 a kdr tepki verir o gapı alırdı. Burda çok açık bir operasyon var. Ben bunun tekrar en azından 7.3x lara kadr gelmesini beklerim. Muhtemelen istemedikleri bir grup var ve analaşamadılar. Onların kağıdnı alana kdr da süründürür, yada anlaşırlar.
    Sene sonu bilançosunda 1.3 milyar Favök gelse, 2.5 milyar net borç olsa ve mevcut 4 FD/Favök gibi düşük oran ile bile 10.8 TL hisse fiyatı ile endeks tarihi zirvesinde iken %30-35 potansiyel var. (5 FD/Favök gibi düşük bir oranla bile daha önceden de yazdığım 16 TL olur ve bu fiyatta bile ucuz olur.) Bu hisse en azından ikili tepe yapmayı hak ediyor bence. Patron satışının etkisi tahtada azalsın yeter.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,019
     Alıntı Originally Posted by meteor78 Yazıyı Oku
    Sene sonu bilançosunda 1.3 milyar Favök gelse, 2.5 milyar net borç olsa ve mevcut 4 FD/Favök gibi düşük oran ile bile 10.8 TL hisse fiyatı ile endeks tarihi zirvesinde iken %30-35 potansiyel var. (5 FD/Favök gibi düşük bir oranla bile daha önceden de yazdığım 16 TL olur ve bu fiyatta bile ucuz olur.) Bu hisse en azından ikili tepe yapmayı hak ediyor bence. Patron satışının etkisi tahtada azalsın yeter.
    Patron/tahtacı istemedikten sonra rakamlar kısa/orta vade de çok/hiç bişey ifade etmez. Bakın gözde fk 0.xx kaç.
    Türkiyede patron etkisi hisseler için çok bariz negatif. Ama spk bahşişini önden aldığı için sıkıntı yok.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,019
    Burda yapılacak en iyi şey, herkes/yatırımcı olmak isteyen portföyüne dokunmayacak kdr kendi fiyat aralığından alıp unutacak, bu rak a m benim için 2 bini geçmez, ama ben 7 civarını beklerim, gelirse alırım gelmezse 500 hisse var, sıkıntı yok.

Sayfa 543/738 İlkİlk ... 43443493533541542543544545553593643 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •