Sayfa 658/739 İlkİlk ... 158558608648656657658659660668708 ... SonSon
Arama sonucu : 5910 madde; 5,257 - 5,264 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1.  Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    Tekstilde dibi gördük mü?
    Yanlış bakmadiysam Denizli ili tekstil ve hammaddeleri ihracatinda onceki aya göre %15,8 geçen yılın ayni ayına göre %10 artış var. Umarım görmüşüzdür o dibi.

Mart ayının son günleri ve Haziran ayininda ki doviz yukseliside bir nebze olsun nefes aldiracaktir ihracatcı şırketlere.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    Hisse satmadan önce %52 yakın hissesi vardı tahsisini sonrası en fazla %46 hissesi olacak finansman tabi karı var ama ortaklık payı da %6 azalmadı mı ? 6 dan tahsisli olmayacağını hepimiz zaten biliyoruz hadi 6 dan oldu pay oranı max 49 olur adamlar satandan önce 52 civarındaydı %3 pay yaklaşık 8 milyon hisse oda 6 tl olsa 48 milyon yapar kısaca adamlar iyi bir şey yapıyor Yatırımcı ile Barış güven için bence iyi bir adım sizde haklısınız tabi geçmişte yaşananlar malum insanların bit yeniğ araması oldukça normal ama inanın şirket için çook iyi olucak bide şu otel mevzundan vazgeçseler kur artışı ile birlikte güzel bi ralli yaparız
    Gerçekten çok şaşırtıcı bir düşünce yapısı.
    Tek kelime ile yapılan düzenbazlık başka bir kelime yok.
    Yok ordan kullanırsa nurdan kullanırsa değil.
    Adam sattığı mali tekrar tahtadan alamadığı için üç kağıt yapıyor

CPH1951 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by mdal Yazıyı Oku
    2- Sınırlı Olumlu Görüşün Dayanağı

31 Aralık 2022 tarihi itibariyle, Grup'un ilişkili tarafı olan Osman Akça Tarım Ürünleri İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ("Osman Akça")'den ticari ve diğer alacaklar altında sınıflandırılan toplam 365.129.770 TL tutarında alacağı bulunmaktadır. Ticari alacaklar altında sınıflandırılan 364.802.642 TL tutarındaki ticari alacağının, 31 Aralık 2022 tarihi itibariyle, 112.994.549 TL'lik kısmının vadesi geçmiştir. Grup yönetimi tahsil kabiliyetini yitirmediği tahminiyle herhangi bir karşılık ve ilave vade farkını ilişikteki finansal tablolara yansıtmamıştır. Bu hususun ekli konsolide finansal tablolar üzerindeki etkisi tarafımızca tespit edilememiştir.

------------------------------

şu vadesi geçmiş alacağı varken tahsisliye onay gelmez.. bunu ödeyip tahsisli yapması lazım vede satış ortalamasının altında da onay gelemez.

normal yasalar bunu gerektirir aması normal ülkede değiliz..
    Bu yorumda bahsi geçen husus bir arkadaşın yaptığı yoruma da cevap aslında

Neymiş hisse satmadan önce yüzde 52 imiş. Tahsislide sonra yüzde 46-48 olacakmış.

Burada bir hususa dikkat çekmek isterim. Satılan hisselerden elde edilen kaynakla mndrs şirketimize vadesi geçmiş borçlarını ödedi
    Yani mndrs e finans yaratmak için hisse satmadı ki?

Mndrs e kaynak yaratmak amacı ile hisse satsa ve elde ettiği kaynağı şirketimize borç vererek kullandırılmış olsa idi tahsisli ile sattığı fiyattan ucuza dahi alsa hakkıdır derdim.

Mndrs e vadesinde ödemediği borcu nedeniyle pay satmış olması, hatta payının azalması Aktır Holdingin kendi sorunudur

4. bu tahsisli mevzu çok uzadı 50 kere yazdım

anlamak istemeyen anlamaz excel f4 ile sabitlenmiş ne yapsan olmuyor

alacak baki alacağın döviz akça senin alacağına çökmüyor o para ödenecek

bide üstüne 250 geliyor buda son olsun

pastan var 6 dilim 2 dilimini 10 tl satmışsın sonra 12 tl 1.5 dilim geri almışsın ticaret bu neresinden anlarsınız anlayın

adamların yaptığı iyi hareket siz sevin sevmeyin
    bunda spk nın son 1.5 yıldır doğru düzgün bedellilere onay vermemesininde etkisi var
    adamlar hisse sattı şirkete kaynak yaratacam dedi koyuyor kaynak olarak

5. bu partronların KY yi çarpması gerçekten muhteşem,
    Aynı ülkemiz seçmeni gibi.
    Celladına aşık.

Şirket ederi ve fiyatı belli iken
    Buralarda süründürmek,
    Sonra tahsili yapıp önüne taş koymak.
    Millet hala kaynak yaratıyor diyor.
    Gerçekten trajikomik bir durum.
    Bu tarz yatırımcı düşmanı firmalardan nefret ediyorum %90 malımı çıkmakla ne derece doğru yaptığımı yaşayıp görüyorum.
    Bunlar gerçekten çok kurnaz.
    Burada not olarak kalsın.
    Bu hisse fiyatı bir yıl içinde mevcut fiyatım %20 üstüne çıksın ben borsa yi bırakırım. Faizler %40 iken
    Her türlü plan belli.
    Ha kalan lotumla da her gün sat al yapiyorum. Bunlara bu gerek.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

6. Pd/dd: 0.41 fk:1.80 defter değeri 15.60 olan bir hisse için iddialı sözler .
    Yatırım tavsiyesi asla ve katiyen olamaz

7.  Alıntı Originally Posted by cumba kuka Yazıyı Oku
    Burada not olarak kalsın.
    Bu hisse fiyatı bir yıl içinde mevcut fiyatım %20 üstüne çıksın ben borsa yi bırakırım. Faizler %40 iken
    Her türlü plan belli.
    Ha kalan lotumla da her gün sat al yapiyorum. Bunlara bu gerek.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

not tutun menderes fiytı 6,47 tarih 04 haziran 2023 .... eger mndrs fiyatı 04 hazran 2024 den once 7,77 yi gecerse arkdas borsayı bırakcak.

8.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Tekstil satışlarının çoğu EURO bölgesine değil mi?
    Neden baskı yaratsın

MNDRS tekstil satışlarının dörtte üçü yurt dışına.
    Elektrik satışları da usd bazında.
    Yani gelirlerinin ağırlığı döviz bazında.

Ben anlık şok kur yükselişleri olmadığı sürece, istikrarlı kur artışlarından olumlu etkilenmesini bekliyorum
    Nedn bu adam borsdn anlamıyo diyom.. bu yzden ....

tarih eylul 2022 ozamanlar 2.ceyrek bilancosu yeni yayınlanmıs ... net parasl yukumluluk pozisyonu -1,667 milyar tl

bu arkadas dovızın artması bu sirkete olmlu yarar diyo asdasdasd gel bu arkadsı kaale al simdi

suan -900 milyon suan bile dovizin artması ithalat yapmdıgı sürece az zarar veriyo

Sayfa 658/739 İlkİlk ... 158558608648656657658659660668708 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •