Sayfa 529/739 İlkİlk ... 29429479519527528529530531539579629 ... SonSon
Arama sonucu : 5910 madde; 4,225 - 4,232 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

Alıntı Originally Posted by efe78 Yazıyı Oku
    İlave alım yapacağım ama yine satar diye tırsıyorum...
    Bu da bir ihtimal.
    Satışların bittiğine dair net bir bilgi almadan almak çok mantıklı gelmiyor.
    Tekrar 10 lara çıktığında "ikinci" dalga yaşanmasın.

Alıntı Originally Posted by goncarov Yazıyı Oku
    Bu da bir ihtimal.
    Satışların bittiğine dair net bir bilgi almadan almak çok mantıklı gelmiyor.
    Tekrar 10 lara çıktığında "ikinci" dalga yaşanmasın.
    Kesinlikle doğru tespit.
    Bilgilendirme KAP ı gelmeden alım yapmak, yükseleceğine inanmak saflık olur.
    Satışlar bitmeden bu KAP ı göndereceğini sanmıyorum.

KAP tan Kastim ;12 Mart 2021 tarihli açıklamada son parağrafta Elde Edilecek Gelrin Kullanım Yeri ile ilgili açıklamanın teyit edilmesi

Yapılan bu satışlarla elde edilmek istenen amacın iyi niyetli olmadığı çok belli.

Çünkü önce yukarıda bahsi geçen bu bildirimi yapıp sonra hisse satışına başlasa idi tahminime göre 10.00 TL ortalama ile bu hisseleri fazla dalgalanma olmadan yapması mümkündü.

Peki neden bu yıkıma gidildi.
    Benim aklıma şu geliyor; hisseler devredilirken, küçük yatırımcılardan da mal toplamak.

Yani 25 milyon malı tahtada devrederken (enteresan şekilde ısrarla düşük fiyattan devretmeye çalıştı, bunu hepimiz gördük)

Şimdi ben elimdeki hisse ancak gizli ortak, tanıdık vs her neyse, birisine gidecekse düşük fiyata veririm. Çünkü aksi, hayatın doğal akışına aykırıdır.

Diğer bir husus, belki de henüz yatırımcı istedikleri kadar dökülmedi.
    Bu durumda en iyi yöntem yalancı yükselişler, sonrasında tekrar dibe dönüşler ile yatırımcının umudunu tüketmek isteyebilirler..

Patronda milim insanlık varsa bugün bilgilendirme KAP ını gönderir.

4.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Yapılan bu satışlarla elde edilmek istenen amacın iyi niyetli olmadığı çok belli.

Çünkü önce yukarıda bahsi geçen bu bildirimi yapıp sonra hisse satışına başlasa idi tahminime göre 10.00 TL ortalama ile bu hisseleri fazla dalgalanma olmadan yapması mümkündü.

Peki neden bu yıkıma gidildi.
    Benim aklıma şu geliyor; hisseler devredilirken, küçük yatırımcılardan da mal toplamak.

Yani 25 milyon malı tahtada devrederken (enteresan şekilde ısrarla düşük fiyattan devretmeye çalıştı, bunu hepimiz gördük)

Şimdi ben elimdeki hisse ancak gizli ortak, tanıdık vs her neyse, birisine gidecekse düşük fiyata veririm. Çünkü aksi, hayatın doğal akışına aykırıdır.

Diğer bir husus, belki de henüz yatırımcı istedikleri kadar dökülmedi.
    Bu durumda en iyi yöntem yalancı yükselişler, sonrasında tekrar dibe dönüşler ile yatırımcının umudunu tüketmek isteyebilirler..

Patronda milim insanlık varsa bugün bilgilendirme KAP ını gönderir.
    hocam bunlardan insanlık beklememek lazım. ben hissede cok ky olduğunu da sanmıyorum. üç bes kişi yazıyorduk okuyorduk buralarda. minikyatırımcı hocam yazmasa günlerce ölü kalırdı başlık.

yatırım tavsiyesi değildir.

5. kuşlu sitedeki roketci bol bol üfüren tayfayı saymayalım zaten para hissenette yazan okuyanlarda. bu benim hissiyatım bir bilgiye dayanmamaktadır.

yatırım tavsiyesi değildir.

6. son bilançodan sonra bende ilave alım yapmıştım şuan karlar gitti kafa kafaya geldim. son bilanço yanıltıcı oldu benım için vergi iadesi nedeniyle 580 görünüyor aslında 400 civarında bir kar rakamı doğru bir değerlendirme için uygun olandı. bu da kötü bir rakam değil bunca yıldır zarar eden menderes için.
    bilançoda bunun dışında bizi yanıltacak bişey oldugunu sanmıyorum. şuanki durum tam da menderesin karını artıracak uygun ortamı hazırlıyor zaten bu yuzden almıstım. doların baskı altında kalması ve mevcut iş kolları enerji tarım tekstil in iyi bir dönem geçirmesi. bunlar bizim için artı.
    peki bu durumu nasıl açıklarız kendimce çıkardığım neden : son dönemde yurtdışı siparişlerin özellikle tekstil iş kolunda azaldığına yönelik haberler geliyor. pamuk fiyatlarının bu nedenle düştüğü söyleniyor bu benım çiftçi arkadaşlardan duyduğum bir konu. son bilançoda da görüldüğü gibi nakit durumu pek iyi değil menderesin bence yılın son aylarında nakite ihtiyacı olacağı için böyle bir satışa gidildi. zaten geçen seneki açıklamada bu paranın menderes tekstile aktarılacağı yazılmıştı. ben borç ödemede kullanılacağını düşünüyorum ve olumsuz olarak görmüyorum son satışları.
    eğer oyak da satışlarını tamamladıysa buraların menderes için dip olacağını düşünüyorum. oyak ın elinde 2 milyon lot kadar bişey kaldı bunuda piyasa karşılayacaktır.

7. Bende dahil bir çok insan ek alım yapmak istiyor ama satışların bitmemesinden dolayı ek alım yapmıyor. Ne zamanki kap açıklaması gelir işte satılan lotlardan gelen nakit şirkete verilmiştir diye o zaman ek alım yaparım. Brüt takas boyunca patronun mal satması çok zor, brüt takas süresi boyunca herhangi bir açıklama yollamaz ise menderesle olan yatırım işim biter. Birde şu var SPK izni 12 aylık dönemleri kapsıyor sanırım 31.12.2022 ye kadar satışlarını bitirmesi gerekiyor olabilir. Ama ondan sonra 12 aylık dönem bitince satılmayan hisse olursa ne olacağını bilmiyorum araştırmak gerekiyor.
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi niteliğinde değildir.Herkes kendi kararını kendisi versin.

8. Kutman o.c dan sonra
    Ne bilim menderesin patronun da o.c oldugunu
    Glyho uzaya ciksa 1 lotu almam
    Menderes lede eger kafamdaki rakamlara kisa sure de gelmezse yollari ayiracagiz yada elimizdeki lotlari azaltacagiz
    Tukas odas menderes portfoyu sirtlamisti su son satis resmen icimizden gecti
    kodugumun cocugu diyim tekrar
    Hincim gitmedi hala

SM-N935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 529/739 İlkİlk ... 29429479519527528529530531539579629 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •