Sayfa 11/12 İlkİlk ... 9101112 SonSon
Arama sonucu : 93 madde; 81 - 88 arası.

Konu: Bono/ tahvil basligi - bilgilerimizi paylasalim..

1.  Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    Demek ki elle girdikleri hatalı oranı düzeltmişler. O an yakalayıp alsaydınız baya iyi bir oran kazanacaktınız Henüz %20 gören bono/tahvil olmadı hiç.
    Jon Dowes selamlar ;
    Aynı vadedeki bir devlet bonosu ile banka bonosunun fiyat hareketleri aynı mıdır ?
    Cevabınız için şimdiden teşekkürler

2.  Alıntı Originally Posted by enkahramanrıdvan Yazıyı Oku
    Jon Dowes selamlar ;
    Aynı vadedeki bir devlet bonosu ile banka bonosunun fiyat hareketleri aynı mıdır ?
    Cevabınız için şimdiden teşekkürler
    Hayır değil. Bizim piyasamızda hemen hiçbir zaman aynı değildir. Banka bonoları hem ufak hem de hiç işlemi olmayan bir piyasa. Banka bonosu aldığınızda geri satım yine bankaya oluyor. Piyasa yapıcısı da yine aynı banka. Başka şirket veya bireyler de fiyat girselerdi derin bir piyasa oluşur ve devlet tahvillerini takip edebilirdi ama durum bu değil. Bu yüzden borçlanan banka kaç fiyat girerse, geri alım fiyatı da o oluyor. Bankalar da genelde yeni çıkaracakları bonoları düşünerek ekrana fiyat girebiliyorlar ve çok daha az sıklıkta güncelleme yapıyorlar. Bu yüzden, banka bonosu aldığınızda al-sattan kazanç sağlamayı değil de, vadeye kadar tutmayı düşünerek alım yapmalısınız.
    Forum kuralları 'nı okudunuz mu?

1. Siyaset, din ve futbol konularında fanatizm,
    2. İdeolojik tartışma ve kavgalar,
    3. Sonuna YTD yapıştırıp fiyat tahmini veya hedefi göstermek,
    4. Hisse başlıklarında hisse harici konular yazmak
    5. Silinecek bu tarz yazıları alıntılamak / cevaplamak...

Kurallara AYKIRIDIR.

Sn. JonDowes dün %23.07 bono faizi gördüğümü söylemiştim. Yatırım açısından ne kadar güzel rakam bu diyerek 2000,00 TL işlem yapmıştım. Gerçekleşen faiz 23.07 yazıyor . Bugün vay bee elimi korkak alıştırmasaydım dedim ama başı boş fonumda yoktu zaten

4.  Alıntı Originally Posted by YSFKRM Yazıyı Oku
    Sn. JonDowes dün %23.07 bono faizi gördüğümü söylemiştim. Yatırım açısından ne kadar güzel rakam bu diyerek 2000,00 TL işlem yapmıştım. Gerçekleşen faiz 23.07 yazıyor . Bugün vay bee elimi korkak alıştırmasaydım dedim ama başı boş fonumda yoktu zaten
    hangi banka ?
    hsbc internet bankaciligindan bono/tahvil/eurobond vs goremiyorum ve alamiyorum. aradim telefonda subeden yapiliyor dediler. normal mi bu?

5. Hangi banka dostum devlet hazine bonosumu eğer manuel olarak yanlışlık yapılmamışsa banka oranı düzeltmese çok iyi bir oran.

Alıntı Originally Posted by Burak Yazıyı Oku
    hangi banka ?
    hsbc internet bankaciligindan bono/tahvil/eurobond vs goremiyorum ve alamiyorum. aradim telefonda subeden yapiliyor dediler. normal mi bu?
    halkbank , bugün baktım %16 vadeye kalan gün : 5

7. 2 yıllık gösterge tahvili 20 üstüne yerleşti. Bakalım önümüzdeki Salı'dan sonra hangi yöne evrilecek?

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

8. Zorlu enerji 106 gün vade ile 27.3 faizle bono satışı planlıyor. Darısı aktifle nurolun başına.

Yazılarım tavsiye niteliğinde değildir
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

Sayfa 11/12 İlkİlk ... 9101112 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •