Sayfa 12/12 İlkİlk ... 2101112
Arama sonucu : 93 madde; 89 - 93 arası.

Konu: Bono/ tahvil basligi - bilgilerimizi paylasalim..

Bir kac aya buralar senlenecektir.

Hazine tahvillerini bireysel olarak almak mümkün sanırım ? İkincil piyasa üzerinden eurobond satışına benzer mekanizma ile.

Sizce direk tahvil almak ile tefas platformunda islem goren borclandirma araçları fonu arasında ne gibi avantaj dezavantajlar vardır?

2018 sene sonu benzeri bir senaryo öncesinde, potansiyel sunacak bu enstrümanlar hakkında bilgi paylasabilecek var mıdır?

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. [QUOTE=JonDowes;2355041] Hocam ben daha çok uzun vadeli ve en az riskli işlem yapmayı planlıyorum. Biraz birikmişim var bir bölümü ile Dolar cinsi Eurobond bir bölümü ile de TL cinsi uzun süreli tahvil almak iyi olur mu? Çalışan sabit geliri olan biriyim. Bana ekstra bir getiri sağlarsa ve enflasyondan çok etkilenmeyecek bir yatırım olsun. Çocukların okul dönemine paranın erimemesini istiyorum. Bu konuda tavsiyeniz ne olur? Riskli işlemlerden ziyade paramın değerini koruması benim için önemli.
    2036 vadeli %6.88 eurobond (beyan sınırına takılmayacak kadar) ve birazda devlet tahvili yatırımı yapmak istiyorum Muhtemelen vade tarihine kadar bekleyeceğim. Konu hakkında düşüncelerinizi almak isterim.

3.  Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    Hayır değil. Bizim piyasamızda hemen hiçbir zaman aynı değildir. Banka bonoları hem ufak hem de hiç işlemi olmayan bir piyasa. Banka bonosu aldığınızda geri satım yine bankaya oluyor. Piyasa yapıcısı da yine aynı banka. Başka şirket veya bireyler de fiyat girselerdi derin bir piyasa oluşur ve devlet tahvillerini takip edebilirdi ama durum bu değil. Bu yüzden borçlanan banka kaç fiyat girerse, geri alım fiyatı da o oluyor. Bankalar da genelde yeni çıkaracakları bonoları düşünerek ekrana fiyat girebiliyorlar ve çok daha az sıklıkta güncelleme yapıyorlar. Bu yüzden, banka bonosu aldığınızda al-sattan kazanç sağlamayı değil de, vadeye kadar tutmayı düşünerek alım yapmalısınız.
    [QUOTE=aaxxiinn;5344991]
     Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    Hocam ben daha çok uzun vadeli ve en az riskli işlem yapmayı planlıyorum. Biraz birikmişim var bir bölümü ile Dolar cinsi Eurobond bir bölümü ile de TL cinsi uzun süreli tahvil almak iyi olur mu? Çalışan sabit geliri olan biriyim. Bana ekstra bir getiri sağlarsa ve enflasyondan çok etkilenmeyecek bir yatırım olsun. Çocukların okul dönemine paranın erimemesini istiyorum. Bu konuda tavsiyeniz ne olur? Riskli işlemlerden ziyade paramın değerini koruması benim için önemli.
    2036 vadeli %6.88 eurobond (beyan sınırına takılmayacak kadar) ve birazda devlet tahvili yatırımı yapmak istiyorum Muhtemelen vade tarihine kadar bekleyeceğim. Konu hakkında düşüncelerinizi almak isterim.
    @JonDowes

4. Jon Dowes
    Ayrıca hangi banka veya yatırım şirketinden uygun fiyat alabilirim? Yapıkredi Bankası internet şubesi İş yatırımdan yaklaşık %1 fazla fiyat veriyor Ziraat Bankası internet şubesi de benzeri fiyatlarda

5. Eurobondlar için ilgili başlığa yazarsanız daha iyi olur. Büyük bankalarda daha çok stok olacağı için İş, Ak, Ziraat, Garanti fiyatlarını karşılaştırmak iyi olacaktır.
    Forum kuralları 'nı okudunuz mu?

1. Siyaset, din ve futbol konularında fanatizm,
    2. İdeolojik tartışma ve kavgalar,
    3. Sonuna YTD yapıştırıp fiyat tahmini veya hedefi göstermek,
    4. Hisse başlıklarında hisse harici konular yazmak
    5. Silinecek bu tarz yazıları alıntılamak / cevaplamak...

Kurallara AYKIRIDIR.

Sayfa 12/12 İlkİlk ... 2101112

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •