Sayfa 1/12 12311 ... SonSon
Arama sonucu : 93 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Bono/ tahvil basligi - bilgilerimizi paylasalim..

Bono/ tahvil basligi - bilgilerimizi paylasalim..

Merhaba arkadaslar, mevduat basliginda kalabalik etmemek icin bu basligi actim. Ortalama olarak mevduat faizine gore %15 daha cok getirisi olan bu yatirim araci, elbette vade sonu beklenildiginda satin alim degerinden getiri saglar ustelik %10 stopaji vardir. Vadeli mevduat in yeterli faiz vermedigi su andaki kosullar icin ideal dir..

N kolay bono nun %13.5 getirisinin olmasi da su an idol bono olarak gozlenmektedir..

Basligimiz hayirli olsun, iyi sohbetler dilerim..

yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

2. Hayırlı olsun.
    Değerli arkadaşlar, takım vb. tutar gibi pozisyon tutup bazı hoş olmayan sözlere mazur kalmak beni kırıyor. Benim kırdığım da olduysa şimdiden özür dilerim. Artık yazmayacağım. Selamlar, saygılar.

Genel bilgi; tahvil ve bono piyasasi stopaj farki nedeni ile vadeli mevduat a gore %15 daha getirisi olan bir yatirim aracidir, vadesine az sure kalmis olan bono/tahvil de amac sudur, sure az kaldigi icin anlik gelisebilecek negatif durumlarda zaten vade suresini hedeflemis yatirimci nin o riski gorup, ters hareket etmemesini
    saglar...

%16 icin soyleyim; elbette vadesine kalan gun kadar oranda getiri elde edersiniz %16 bolu 365 gibi (stopaj yuzde 10 unutmayin)

kuponlu tahvil bono da var kuponsuz da var, kuponu olanlarda satis fiyati icinde bu giydirilmistir,
    eurobond olarak dusunursek kirli fiyat diyebiliriz...

eger sizin banka satiyor ise elbette ozel sektor hazine yada ilgili banka in bono tahvilini alabilirsiniz,
    diger kurumlar icin MT niz size yardim edebilir...

vadeden once elbette bozuldugunda getiri elde edeceksiniz- ikinci el piyasasi daima vardir,
    usd alis satis gibi dusunup 102 liraya aldiginizi 101 liraya da satabilirsiniz, iki tane faiz degeri verilir oradan dusunun, ancak genel olarak orta ve uzun vadeli degerlendirin bunlari

3-5 gun tutup satayim derseniz ancak olumsuz bir kosul olustugunda; faizlerin arttiginda sarip ikinci el piyada da satin aldiginiz degerden yuksek bir degere siz satabilirsiniz- bunu unutmayiniz...

Alıntı Originally Posted by chilypeppers..............
    Tahvil-Bono piyasasına biraz uzak olduğum için soruyorum. Bunun gibi vadesine 27 gün kalan bir bono daha bulmuştum %16 mevduat karşılığı oranı vardı sanırım. Bu bonoyu yarın alsak vade sonunda bu belirtilen karşılığı tam alıyor muyuz yoksa ara kupon ödemelerindeki oranı mı alıyorsun? Birde İşBankası ve ING hesabımdan baktığımda daha düşük faizli özel sektör bonoları görebiliyorum sadece, bu belirtilenleri sadece ihraç eden aracı kurumdan mı alım yapabiliyoruz ve vadesinden önce bozulduğunda o güne kadarki faiz alınıyor mu yoksa mevduat gibi sadece anapara mı?

Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Merhaba arkadaslar, mevduat basliginda kalabalik etmemek icin bu basligi actim. Ortalama olarak mevduat faizine gore %15 daha cok getirisi olan bu yatirim araci, elbette vade sonu beklenildiginda satin alim degerinden getiri saglar ustelik %10 stopaji vardir. Vadeli mevduat in yeterli faiz vermedigi su andaki kosullar icin ideal dir..

N kolay bono nun %13.5 getirisinin olmasi da su an idol bono olarak gozlenmektedir..

Basligimiz hayirli olsun, iyi sohbetler dilerim..

N kolay bono nedir ?
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Merhaba,
    asagidaki linkte anlatilan aktif bank in hizmetidir. Yuzde 13,5 brut faizi vardir, sabit. TV de reklamlari da var.. Sekerbank ile de dirsek temasi var, diger sehirler icin kullanim imkani var, izne gelince inceleyecegim..

http://www.aktifbank.com.tr/tr/birey...m/n-kolay-bono

Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    N kolay bono nedir ?

6.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Merhaba,
    asagidaki linkte anlatilan aktif bank in hizmetidir. Yuzde 13,5 brut faizi vardir, sabit. TV de reklamlari da var.. Sekerbank ile de dirsek temasi var, diger sehirler icin kullanim imkani var, izne gelince inceleyecegim..

http://www.aktifbank.com.tr/tr/birey...m/n-kolay-bono
    Şekerbanktan alınabiliyor mu tahvil?Yaşadığım yerde aktifbank yok.

http://www.aktifbank.com.tr/tr/bize-...i-bankalarimiz

Alıntı Originally Posted by Pestilence Yazıyı Oku
    Şekerbanktan alınabiliyor mu tahvil? Yaşadığım yerde aktifbank yok.
    Aktif Bank, siz değerli müşterilerimizin bankamıza fiziki erişim kanallarını arttırmak amacıyla, Türkiye nin yaygın şube ağına sahip bankalarından olan Şekerbank ile Muhabirlik Anlaşması imzalamış bulunmaktadır. Bu kapsamda yurt çapındaki tüm Şekerbank şubelerinden aşağıda belirtilmiş olan hizmetler Aktif Bank müşterilerine sunulmaktadır.

1.Tahsilat
    2.Kredi taksit ödemeleri
    3.Aktif Bank çeklerinin ödenmesi

Ayrıca, Akbank ve Vakıfbank ATM’lerinin Kartsız İşlem Menüsünden tüm Aktif Bank Hesaplarına Hesap Numarası, IBAN Numarası ve Kart Numarası girilerek Para Yatırma işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Illa n kolay bono almak zorunda degilsiniz- calistiginiz bankanin kendi bono/tahvili ni de alabilirsiniz..

Alıntı Originally Posted by Pestilence Yazıyı Oku
    Şekerbanktan alınabiliyor mu tahvil?Yaşadığım yerde aktifbank yok.

Sayfa 1/12 12311 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •